Gydytojai nespėja rašyti receptų, o eilės vaistinėse eilės jau nebestebina. Tačiau kaip dar galima sau padėti? O kaip elgtis tiems, kam stipresnių vaistų negalima arba jų vartoti tiesiog nenori?
Pakalbinome veido mankštos ir savimasažo specialistę Viktoriją Baltramiejūnienę, kuri kaip tik šiuo metu gydosi bronhitą, tad mielai pasidalino daugumai nežinomu būdu – dekoltė teipavimu. Prieš pusmetį įgijusi estetinio teipavimo kvalifikaciją Viktorija tikina jau spėjusi įsitikinti, kad šis metodas veikia.
Viktorija, paaiškinkite nesuprantantiems, kas yra teipavimas?
Tai japonų sukurtas metodas, kurio metu ant odos tvirtinami kineziologiniai teipai, kurie per odą per odą stabilizuoja sąnarius, mažina skausmą. Kineziologinio teipo savybės (storis, elastingumas) prilygsta odai ir nesukelia alerginių reakcijų, nes yra pagamintas iš 100% medvilnės ir 100% akrilino klijų. Teipas leidžia odai kvėpuoti, yra atsparus vandeniui ir prie odos išsilaiko 3-5 dienas. Kineziologinį teipą galima taikyti bet kuriam žmogaus kūno sąnariui ar raumeniui, o taikant skirtingas teipavimo metodikas pasiekiamas norimas rezultatas. Teipavimu mažinamas skausmas, gerinama kraujotaka, limfos apytaka ir metabolizmas esant uždeginimiaim procesui. Šias priemones savo praktikoje taiko kineziterapeutai, reabilitologai, sporto medicinos gydytojai bei daugelis kitų specialistų.
Papasakokite, kaip šis metodfas gali palengvinti atsikosėjimą?
Norint pagerinti savijautą, palengvinti atsikosėjimą ir paspartinti kosulio pabaigą reiktų būtent krūtinės srityje mechaniškai pakelti audinius ir pagerinti limfotaką. Tam tinka paprasti kineziologiniai teipai, sukarpyti ir užklijuoti atitinkamose vietose, atitinkamu būdu. Jie pagerins krūtinės zonos uždegiminių procesų mažėjimą, drenuos audinius, mažins spaudimą, prilaikys raumenis. Iškart pasakysiu, kad paprastas pleistras šiems tikslams netinka, nes jis nesitampo ir nesukuria gydymui reikiamos įtampos, kuri yra esminė sąlyga norint pasiekti reikiamų tikslų. Kinezioteipų galite nusipirkti internete arba specializuotose parduotuvėse (sporto, reabilitacijos). Jie gali būti įvairų spalvų, raštų. Rekomenduočiau naudoti bet kokios spalvos, 5 cm pločio teipą.
Ir kur klijuoti teipus?
Mums reikia atsikirpti du gabaliukus kinezioteipo. Ilgis matuojamas individualiai nuo 1-2 cm nuo pažasties iki krūtinės centro nesiekiant 1-2 cm (1 foto).
Užapvaliname vieną kraštą, kad neatsiluptų nuo drabužių trinties. Kitą kraštą karpome į 5 linijas ir taip pat galiukus užapvaliname. Turite gauti teipą, kuris vadinasi „aštuonkojis“, nes jo forma labai primena šį jūros gyventoją. Svarbu, kad 5 karpytos juostelės būtų nukirptos ne iki pat galo, o paliktumėte dviejų pirštų ilgo gabaliuką.
Teipus klijuokite ant švarios odos po vieną, paeiliui. Pirma, nuplėškite tik „aštuonkojo“ galvą, t.y. dalį, kuri nėra sukarpyta. Užklijuokite ją 1-2 cm nuo pažasties. Po to, išsirieskite (į priekį) ir be jokios įtampos, t.y. netempiant teipo gabaliukų klijuokite juos vieną po kito, pradedant nuo apačios į viršų. Išriesta į priekį krūtinė ištempia audinius, o paeiliui be įtampos uždėtas teipas fiksuoja audinius.
Kai tokiu būdu uždėsite abu „aštuonkojus“ ir grąžinsite krūtinę į normalią padėtį, galite pamatyti (nebūtinai) teipų bangeles – tai yra visiškai normalu, perklijuoti nereikia.
Teipus palikite 1-3 parom. Juos galima ir šlapinti. Nuimti teipus reikia atsargiai, stengiantis neplėšti odos. Galimai pasikeitusi odos spalva ir struktūra po teipo nuėmimo greitai atsistatys. Tokius „aštuonkojus“ galite naudoti visą ligos laikotarpį.
Jeigu turite abejonių, būtinai pasitarkite su gydytoju. Taip pat nenaudokite teipų, jeigu jūsų oda yra alergiška klijavimui (klijams), jeigu turite limfotakos, širdies veiklos sutrikimų.
Ačiū, kad pasidalinote.