Kada šovė mintis, kad reikia susiimti ir kažką keisti gyvenime?
Mintis, kad reikia koreguoti svorį, po mano nėštumų ir gimdymų vis ateidavo į galvą, tačiau imtis konkrečių veiksmų pastūmėjo mama. Ir supratau, kad visada labai reikalingas palaikymas, padrąsinimas, kompanija, ir aišku, tikslas. Taigi, praėjus keliems mėnesiams po antrojo sūnaus gimimo nutariau susitvarkyti kūną, sveikatą ir imunitetą.
Ar tai buvo pirmasis Jūsų bandymas sureguliuoti svorį?
Esu buvusi sportinių šokių šokėja ir buvau puikios formos, kol endokrininės problemos brendimo metu neišsibalansavo mano organizmo. O juk scenoje reikia atrodyti puikiai, tad paauglystėje esu išbandžiusi labai daug ir gana neprotingų dietų pagal įvairius straipsnius, visokias receptūras. Žinoma, padėdavo, bet kaip visada – trumpam. Nes dieta trunka tam tikrą laiką, o paskui grįžti prie įprastos mitybos. Svarbiausia, ką reikia suprasti – dieta turi tapti gyvenimo būdu. Kiekvienas žmogus turi rasti sau priimtiną gyvenimo būdą, mitybos režimą, mėgiamus produktus. Nes kitaip metant svorį kūnas greitai supranta trūkumą ir ima kaupti atsargas.
Ar jutote kažkokius nepatogumus dėl po nėštumų pakitusių kūno formų?
Visą laiką! Viršsvoris yra diskomfortas. Juolab, kad antro nėštumo metu viršsvoris ėmė kelti klubų sąnarių spazminius skausmus. Vienu metu taip skaudėjo, kad net negalėjau judėti. O juk mano darbas – judėjimas!
Na ir be to – esu moteris. Norisi būti moterimi, norisi būti patraukliai tiek sau, tiek aplinkiniams. Apskritai, motyvų, kodėl mesti svorį, niekada netrūksta.
Planavau numesti 10 kilogramų, tačiau pavyko atsikratyti 15-os ir susigrąžinti tą svorį, kurį turėjau šokdama profesionaliai. Mat nustojus intensyviai sportuoti svoris pradėjo po truputį augti, raumenukai – nebe tie, ir pamažu tapau normaliu žmogumi (juokiasi).
Viršsvoris susikaupė per nėštumus?
Po pirmojo nėštumo man buvo likę gal 1-2 kilogramai, o po antrojo ilgą laiką negalėjau numesti svorio, atvirkščiai, per 7 mėnesius po gimdymo aš jo net priaugau, nes turėjau be galo daug streso – sunki liga per trumpą laiką pasiglemžė mano Tėvelį. Prie šių išgyvenimų dar prisidėjo skausmingos skyrybos su vyru. Likusiai vienai su dviem mažyliais teko pamiršti bet kokį režimą. Visą dieną neturėdavau laiko net užkąsti, pavalgydavau tik vakare. Ir ką besuvalgydavau – tegul ir salotų – svoris augo kaip ant mielių.
Todėl pirmas mano patarimas, norinčioms pataisyti kūno formas, – atsikratyti streso. Reikia stengtis rasti būdų atsikratyti pergyvenimų ir įtampos.
Ir kaip jums tai sekėsi?
Vasaras, kai mano darbo tempai sulėtėja, dažnai laiką leidžiu pas mamą sodyboje. Ir tą vasarą mes su mama užsibrėžėme tikslą kasdien pabėgioti ar pasivaikščioti. Kadangi namuose buvo du mažyliai, bėgioti kartu negalėjome. Taigi, viena išbėgdavo, o kita sėsdavo į automobilį su vaikais ir važiuodavo iš paskos. Po to apsikeisdavome. Tokiu būdu pasiekdavome tvenkinį, kur ir pūkšteldavome. Šitaip gaunamas pirties efektas – suprakaituoji ir neri į vėsų vandenį. Tai yra kur kas efektyviau nei išsimaudyti duše. Na o jei dar paplaukioji, išvis puiku.
Ar sunki buvo pradžia?
Pradėjau nuo juokingo pusės kilometro. Prisipažinsiu, iš pradžių tas bėgiojimas man nebuvo itin malonus. Tačiau turėjau tikslą, jo siekiau ir pamažu man tai ėmė patikti. Užsibrėžiau kasdien nubėgti vis daugiau, kol pasiekiau 5 km. Be viso to, dar darydavau tempimo pratimus. Tai rekomenduojama po bet kokio fizinio krūvio.
Taigi, labai svarbu, kad tai, ką darote, patiktų. Jau po kelių savaičių pajaučiau, kad kūnas stiprėja, kad raumenys tempiasi, energijos daugėja, nuotaika pakili. Noriu pabrėžti, – tik pradžia sunki.
O dauguma daro štai kokią klaidą: norėdami numesti svorio eina į sporto salę, stoja prie treniruoklių ir skuba formuoti raumenis. Tokiu būdu raumenys užauginami ant riebalų. Norint atsikratyti kilogramų pirma reikia susitvarkyti mitybą ir pradėti bėgioti, o tik po to – tvirtinti kūną. Metant svorį tinka ir dviratį minti, lankytis pirtyse.
Kaip pakoregavote mitybą?
Valgėme labai daug salotų. O gaminome jas iš to, ką rasdavome darže: salotos + žalumynai + pomidorai + agurkai + kopūstai. Puiku į salotas įberti sėklų, riešutų ir viską pagardinti aliejaus, medaus ir citrinos padažu. Dažnai salotas skaninome varške – patikėkite, skonis buvo nepakartojamas.
Stengėmės vartoti baltymingą maistą. Valgėme ir kitus produktus – sriubas, vištieną, jautieną, visus pieno produktus, varškės sūrį. Pusryčiams virdavome košes.
Kokių produktų atsisakiau? Miltinių, duonos gaminių. Mažiau valgiau kepto maisto, daugiau šviežio. Ėmėme derinti maistą – mėsą valgydavome ne su ryžiais, bulvėmis ar makaronais, o su daržovėmis. Labai norint šių produktų galima suvalgyti atskirai, tačiau tik pirmoje dienos pusėje. Ir vaisius svarbu valgyti tik ryte, nes juose esanti gliukozė yra angliavandeniai. Ir – tai labai svarbu, – kad maistas būtų skanus ir teiktų malonumą.
Dauguma sportuojančiųjų daro didelę klaidą po treniruotės nieko nevalgydami, net negerdami. Vanduo – tiesiog būtinas. Ir užkąsti reikia. Bananas, kiaušinis, žuvis – puikiai tinkami baltymai, kurių sportuojančiajam labai reikia. Valgyti reikia prieš ir po sporto.
Ar pakeitus gyvenimo būdą netrūko jėgų?
Stebėjome, kap jaučiamės. Kūnui buvo gerai, jautėmės puikiai. Mama po to apsilankė pas kosmetologę, kuri buvo nustebusi dėl ypač puikios veido būklės.
Per 3 mėnesius numečiau 15 kg. Mama atsikratė mažiau, tačiau jos riebaliukus pakeitė raumenukai. Mamos apimtys sumažėjo net dviem dydžiais.
Svarbiausiai, kad pokyčiai išliko – štai praėjo keli metai, bet naujai įgyti mitybos ir judėjimo įpročiai liko, tad ir aš, ir mama džiaugiamės savo kūnu ir savijauta.