1 mitas: Ilgainiui implantai nukąra ar susidėvi
Implantai susidėvėti negali, nes silikono galiojimo laikas – apie du šimtus metų. O jei implantas teisingai parinktas ir įsiūtas, apie nukarusią krūtinę galima negalvoti. Bet jei jis įsiūtas po oda ar po liauka ir yra didelis, sunkus konkrečiai krūtinei, tokiu atveju, žinoma, gali ištampyti minkštuosius audinius ir forma ilgainiui bus nebe tokia graži.
2 mitas: Padidinta krūtinė visada atrodo nenatūraliai
Jei implantų dydis parinktas teisingai, jie tinkamai įsodinti, išlaikyta technologija, viskas atrodo gražiai. Juolab, dirbant su šiuolaikiniais anatominių formų implantais, pieno liaukos atrodo visiškai natūraliai.
3 mitas: Implantus būtina keisti kas 10 metų
Keisti būtina tik tam tikrais konkrečiais atvejais. Egzistuoja teorija, kad implantus reikia keisti praėjus tam tikram laikui, be tai nėra tiesa. Įsodinus kokybiškus ir saugių implantus, pacientės gerai su jais jaučiasi net po 15-os metų ir nėra jokių priežasčių juos keisti. Buvo atliktas tyrimas, kuriame dalyvavo daugiau nei 150 tūkst. moterų. Jos buvo stebimos daugiau nei 10 metų po anatominių implantų įsodinimo. Paaiškėjo, kad daugiau nei 97 proc. jų ir po 10-ies metų džiaugiasi, kad nusprendė pasididinti krūtinę.
Dažniausiai implantai keičiami tuo atveju, jei moteris nori keisti jų dydį arba kai patiria traumą, kurios metu implantas buvo pažeistas. Izraelyje nutiko istorija, kuri buvo plačiai aprašyta žiniasklaidoje: gyvenamojo namo kieme sprogo bomba, viena jos skeveldra įstrigo implante ir taip išgelbėjo moteriai gyvybę. Tokiu atveju, žinoma, jį teks pakeisti!
4 mitas: Moterims, pasididinusioms krūtinę, negalima skraidyti lėktuvu, nes implantai gali sprogti
Netiesa. Pamėginkite į lėktuvą pasiimti implantą, ir jam nieko nenutiks – tai ne dujų kapsulė, kurios tankis pasikeitus slėgiui keičiasi. Implantams nieko nenutinka nei lėktuve, nei traukinyje, ne po vandeniu – jie įsodinami, kad gyvenimas taptų ryškesnis ir spalvingesnis, o ne tam, kad ribotų norus.
5 mitas: po operacijos krūtinės jautrumas sumažėja
Atvirkščiai, manoma, kad po operacijos jautrumas padidėja, nes odai aptempus implantą, išauga taktilinių receptorių kiekis.
6 mitas: po atliktos krūtinės didinimo operacijos negalima maitinti krūtimi
Galima. Taikant naujausias metodikas, implantas įsodinamas po krūtinės raumenimi, kuris yra keliais „aukštais“ žemiau, nei pieno liauka. Implantai neturi jokio poveikio jos funkcionavimui, jie tik pakeičia krūtinės formą ir dydį.
7 mitas: pasididinus krūtinę, negalima miegoti ant pilvo
Po kurio laiko galima, tik, žinoma, ne iškart po operacijos. Po 1–1,5 mėnesio galima miegoti ant pilvo ir ant šono.
8 mitas: po operacijos ant krūtinės lieka pastebimų randų
Šiandien pieno liaukos protezavimas yra labiausiai atidirbta plastinės chirurgijos operacija. Įsiuvus implantą, lieka tik kosmetiniai randeliai. Protezuojant pieno liaukas, jų gali likti keliose vietose: palei aureolės liniją, raukšlėje po krūtine arba pažastų zonoje. Rando ilgis standartinis, nes jis turi būti toks, kad nedeformuotų implanto ir kad nebūtų pažeistas jo užpildas. Priėjimo dydis – paprastai 4–5 cm, kur jis bebūtų. Po 10–12 mėnesių randas tampa praktiškai nebepastebimas, žinoma, tik tuo atveju, jei operacija atlikta teisingai.
9 mitas: numetus svorio, implantai atrodo nenatūraliai ir krūtinė nukąra
Apvalių formų moterys retai didinasi pieno liaukas. Be to, kadangi implantas įsiuvamas po raumeniu, ir sulysus, ir priaugus svorio jo forma išlieka tokia pati.
10 mitas: reabilitacija po krūtinės didinimo operacijos ilga ir skausminga
Reabilitacija po operacijos – 30 dienų reikia dėvėti specialų elastinį apatinį trikotažą. Skausmas gali būti juntamas pirmą parą po operacijos, nes tai yra chirurginė trauma. Kaip po bet kurios kitos operacijos, kyla skausmingi pojūčiai, kurie yra malšinami įprastais analgetikais stacionare.