Sausoms akims - naujas ir efektyvus sprendimas

Nesuklysime sakydami, kad sausų akių liga gana gerai žinoma. Vieni tiesiog apie ją girdėjo, kiti – susidūrė ir asmeniškai. Jausdami akių perštėjimą, niežėjimą ar paraudimą, pacientai skuba į vaistinę, kurioje renkasi drėkinamuosius akių lašus. Pagrindinis šių lašų poveikis – ašarų plėvelės akies paviršiuje atkūrimas ir efektyvus akies paviršiaus drėkinimas. Pastarųjų metų naujiena – drėkinamieji akių lašai su riebalais. Kaip jie padeda kovoti su sausų akių liga?

Kas priklauso didesnės rizikos grupei?

Sausų akių ligą galima vadinti XXI a. sveikatos sutrikimu, nes būtent šiuolaikinės civilizacijos technologijos – kompiuteriai, oro kondicionieriai, šilta ir sausa namų ar darbo aplinka didina sausų akių ligos išsivystymo riziką. Didelę tikimybę patekti į žmonių, kuriems galėtų išsivystyti ši liga, rizikos grupę turi kiekvienas. Jeigu daug laiko praleidžiate prie kompiuterio, kitų monitorių ar ilgą laiką skaitote, rizika patirti sausų akių ligos simptomus didėja, nes ilgą laiką žiūrint į artimus objektus jūsų akys mirksi daug rečiau nei reikėtų. Kuo ilgiau akies paviršius būna atviras, tuo greičiau nugaruoja ir plonėja ašarų plėvelė. Ligos rizika didesnė ir tiems, kurie daug laiko praleidžia cheminėmis medžiagomis užterštoje aplinkoje, pvz., grožio salono darbuotojams, kirpėjams. Moterims ši liga pasireiškia dažniau, nes ašarų gamybą ir jų kokybę veikia hormonų pokyčiai nėštumo, žindymo ar menopauzės metu arba vartojant kontraceptines medžiagas. Vyresnis amžius – taip pat sausų akių ligos rizikos veiksnys, nes senstant ašarų gamyba mažėja. Maždaug 50 proc. visų kontaktinių lęšių nešiotojų jaučia simptomus, būdingus sausų akių ligai.

Kodėl akys sausėja?

Anot akių ligų gydytojos Dr. Editos Puodžiuvienės, sausų akių liga išsivysto dėl ašarų nepakankamumo, kai ašarų liauka jų gamina per mažai, arba dėl per greito ašarų išgaravimo nuo akies paviršiaus. Padidėjusio išgaravimo sausų akių liga pasireiškia dažniau nei sukelta ašarų nepakankamumo, tačiau reikėtų nepamiršti, kad abu tipai gali būti ir vienu metu. Išplonėjusioje ašarų plėvelėje druskų koncentracija didėja, joje kaupiasi ir uždegimą sukeliančių medžiagų, todėl žmogus pradeda jausti akių diskomforto simptomus.

Kuo naudingi riebalai?

Ašarų plėvelę sudaro trys sluoksniai – gleivinis, vandeninis ir riebalinis. Kiekvienas jų svarbus normaliam ašarų plėvelės ir akies paviršiaus funkcionavimui, todėl, sutrikus nors vienam iš jų, vystosi sausų akių liga. „Žmogui mirksint, vokuose esančios Meibomo liaukos išskiria riebalus, kurie papildo ir suformuoja išorinį riebalinį ašarų plėvelės sluoksnį. Riebalinis sluoksnis apsaugo ašarų plėvelę nuo per greito išgaravimo, todėl riebalinio ašarų komponento atkūrimas yra itin svarbus“, – riebalinio sluoksnio svarbą pabrėžia gydytoja.

Atkuria visus tris ašarų plėvelės sluoksnius

Riebalinis sluoksnis, kaip jau buvo minėta, apsaugo ašarų plėvelę nuo per greito išgaravimo, todėl, vartojant drėkinamųjų akių lašų su riebaliniu komponentu, galima ne tik padidinti ašarų tūrį, bet ir sumažinti jų išgaravimą.

„Cationorm“ – drėkinamieji akių lašai, kurie efektyviai atkuria ne tik vandeninį, bet ir riebalinį ašarų plėvelės sluoksnį. Juos kuriant pasitelktos šiuolaikinės ir itin pažangios nanotechnologijos, kurios padėjo ašarų plėvelei būtinus riebalų lašelius susmulkinti iki „nano“ dydžio, o vėliau, kad tokio dydžio ir išliktų ir nesusijungtų į vieną didelį lašą, įvilkti į specialų „apvalkalą“. Dėl jo „Cationorm“ lašai tolygiai pasiskirsto visame akies paviršiuje ir atnaujina visus ašarų plėvelės sluoksnius: lašų sudėtyje esantis vanduo patenka į vandeninį sluoksnį, riebalai – į riebalinį, o teigiamas jų krūvis užtikrina tolygų gleivinį sluoksnį.

Neturi konservantų, bet galioja ilgai

„Cationorm“ lašuose nėra konservantų, todėl jų galima lašinti tiesiog ant kontaktinių lęšių. Atidarius buteliuką, „Cationorm“ lašai tinkami vartoti tris mėnesius. Speciali patentuota buteliuko konstrukcija – specialus filtras – neleidžia mikroorganizmams ar kitiems išorės veiksniams patekti į buteliuką ir užteršti jame esančio neutralaus tirpalo, neturinčio konservantų.
Daugiau apie akių sveikatą skaitykite www.sausosakys.lt.

Parengė „Karjera ir sveikata“

Užsakymo nr.: PT_67481300

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis