Krūtų mažinimo operacijos - ir kompensuojamos

Krūtų rekonstrukcija – išsilavinusios, veiklios, savo sveikata besirūpinančios moters pasirinkimas.

Krūtys – tai moteriškumo simbolis, kuris asocijuojasi su dailia ir iškilia forma. Tačiau bėgant metams krūtų forma kinta. Taip yra dėl to, kad jos laisvai kabo ant krūtinės ląstos, neturi jokių raiščių nei sijų. Moters nėštumo, žindymo periodu, krūtų liaukos ima kaupti skysčius, kitas medžiagas, jos praranda jaunatvišką išvaizdą ir stangrumą.

Keičiasi ir mažų, ir didelių krūtų kontūrai. Tačiau didesnės krūtys dėl savo svorio nusvyra labiau. Kartais krūtys būna tokios didelės, kad spenelis nuo krūtinkaulio nutolsta 30-40 ir daugiau centimetrų. Pavyzdžiui, moteriai sveriančiai maždaug 50-70 kg, tas atstumas turėtų būti ne didesnis nei 18-20 cm.

Redukcinė mamoplastika – operacija, skirta sumažinti dideles krūtis ir pakeisti jų formą. Plastinė krūtų mažinimo operacija dažniausiai atliekama medicininiais tikslais, nes didelės krūtys sukelia ne tik psichologinius kompleksus, bet ir fizinį diskomfortą, kuris gali tapti ir medicininių problemų priežastimi. Moterys, turinčios dideles krūtis, dažnai kenčia dėl kaklo, nugaros, stuburo skausmų, joms sunku rasti tinkamą liemenėlės ir drabužių dydį, jaučia diskomfortą sportuodamos.

Moteriai, galvojančiai apie krūtų sumažinimo operaciją, pirmiausia būtina pasikonsultuoti su plastikos chirurgu. Optimaliam operacijos rezultatui pasiekti svarbus paciento ir plastikos chirurgo vienodas supratimas apie laukiamą pooperacinį rezultatą. Todėl pacientė turi atvirai išsakyti savo lūkesčius dėl geresnės išvaizdos ir savijautos po operacijos.

Krūtų mažinimo operacijos kompensuojamos

Didžiulę patirtį mikrochirurginės krūtų rekonstrukcijos srityje turintis VU Santariškių klinikų plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos centro direktorius prof. Kęstutis Vitkus sako, jog kartais kiekviena krūtis sumažinama trim ar net daugiau kilogramais. Įsivaizduokite, kad jūs netenkate šešių kilogramų svorio, kurie visą gyvenimą kabojo po jūsų kaklu! Atlikus krūtų mažinimo operaciją, išsprendžiama daugybė moterį lydinčių problemų. Dažniausiai jas vargina įvairaus pobūdžio skausmai, po krūtimis esančiose raukšlėse progresuojantys odos pažeidimai. Joms sunku prisitaikyti apatinius drabužius, neįmanoma sportuoti.

Moterims, kurios kenčia nuo gigantomastijos (didelių krūtų), nustačius organizmą žalojančius faktorius, krūtų mažinimo operacijos kompensuojamos iš ligonių kasų privalomojo draudimo lėšų.

„Esu atlikęs ne vieną krūtų korekcijos, mažinimo, pakėlimo operaciją. Kiekvienas atvejis – individualus, tačiau visų moterų išgyvenimai po operacijos – panašūs. Keičiasi jų filosofija, nuotaika, požiūris į save. Jos tarsi atsitiesia, ima labiau pasitikėti savimi, jų gyvenimo būdas tampa aktyvesnis“, – sako prof. K. Vitkus.

Svarbiausia – atkurti klasikinę krūtų formą

Mažinant krūtis, labai dažnai atliekama ir jų pakėlimo operacija – mastospeksija. Šios operacijos metu pašalinamas odos perteklius, o pieno liaukos ir speneliai pakeliami aukščiau. Labai dažnai mastopeksijos metu dar atliekama ir areolių bei spenelių mažinimo operacija. 

Pirmieji chirurginiai krūtų pakėlimo metodai buvo labai grubūs. Operacijos metu buvo išpjaunamas odos plotas, o po to suveržiamas. Krūtys gražią formą išlaikydavo maždaug pusantrų metų. Tačiau oda yra pats nepatikimiausias organas: po kurio laiko ji išsitempdavo, liaukos įgydavo tą pačią formą, krūtys nusileisdavo.

Šiuolaikinis krūtų mažinimo ir pakėlimo metodas yra daug sudėtingesnis, jo efektas išlieka ilgam laikui. Operacijos metu liaukos performuojamos, paploninamos, rezekuojamos iš šonų, pakeliamos. Taip siekiama kaip įmanoma labiau priartėti prie klasikinės krūtų formos: dailus nusileidimas, statūs, neišplitusiomis areolėmis speneliai, užpildymas ir tarpas tarp krūtų. Ideali krūtų forma – kuomet areolė ir spenelis nekabo žemiau pokrūtininės raukšlės.


Gyvenimas su dviem cukraus maišais

VitkusClinic plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas, mikrochirurgas R. Vaičiūnas aiškina, kad esant didelei ir nusileidusiai krūtinei, atsiranda daug žalojančių faktorių, kuriuos išsprendžia tik operacija.

„Dėl per didelio krūtų svorio moteris vargina nuolatiniai nugaros skausmai, stuburo problemos, nes balansas, užuot pasiskirstęs tarp nugaros, pilvo ir krūtinės raumenų, labiausiai tenka nugarai. Galite įsivaizduoti tokį palyginimą: pasikabinti po kaklu keletą kilogramų cukraus maišelių ir nešioti juos kiekvieną dieną. Moterys, turinčios pernelyg didelę krūtinę, vargsta ir pasirinkdamos patogią liemenėlę. Tačiau net ir patogios liemenėlės petnešėlės įsiręžia į pečius, suformuodamos vagas, kurios išlieka visą gyvenimą. Sumažinus krūtų svorį, minėtas problemas galima iš dalies išspręsti“, – sakė R. Vaičiūnas.

Pacientėms, turinčios didžiulę krūtinę, dažniausiai atliekamos dvi operacijos: krūtų mažinimo ir pakėlimo. Šių operacijų reikia pirmiausia dėl to, kad pacientės pačios to pageidauja ir kreipiasi į estetinės plastinės chirurgų pagalbos.

„Taigi, dėl didelio krūtų svorio atsiranda stuburo problemų, kurias, pakoregavus, sumažinus krūtų svorį, galima iš dalies išspręsti. Nemažiau aktualus ir higienos klausimas. Po krūtimis esančiose raukšlėse kaupiasi prakaitas, ilgainiui išsivysto odos pažeidimai, iššutimai, egzemos, išsisėja karpos. Vienos moterys operacijai ryžtasi, kitos – ne.

Vienareikšmiškai – tai pakankamai sudėtinga operacija. Galutinai žaizdos turėtų sugyti per porą savaičių, tačiau krūtys įgaus savo formą maždaug po keturių-šešių mėnesių“, – aiškino gydytojas R. Vaičiūnas.

Reabilitacinis periodas

Mėnesį laiko po operacijos reikia dėvėti specialią liemenėlę. Pirmomis dienomis gali šiek tiek pakilti temperatūra. Skausmai pradeda atlėgti praėjus 2–3 dienoms po operacijos. Reabilitacijos laikotarpiu negalima lankytis pirtyse, saunose, baseinuose, o taip pat vengti didesnio fizinio krūvio.

Sugrįžti į darbą galima praėjus 1–2 savaitėms po operacijos.

Operacijos tikslas – kuo mažiau randų

Rekonstruojant krūtis, nesvarbu ar po vėžinių susirgimų, mažinimo, pakėlimo atvejais, siekiama suformuoti dailią kūgio formą. Prof. K. Vitkus jau 19 metų specializuojasi vertikaliosios mamoplastikos srityje.

„Operacijos tikslas – padaryti kuo mažiau randų. Tam, kad būtų pasiektas optimalus operacijos tikslas, pieno liaukos prisiuvamos tirpstančiais siūlais pakankamai aukštai prie krūtinės raumens. Siūlai ištirpsta maždaug per 30-40 dienų ir išsiplauna su organizmo skysčiais. Nutirpus liauką laikantiems siūlams, krūtys nugula ant sugijusio rando, kuris ilgainiui išblykšta. Visų operacijos metu naudotų siūlų nereikia išiminėti, jie yra po oda (laiko suveržę gyjančius randus). Todėl kitą dieną po operacijos galima drąsiai maudytis po dušu“, – operacijos ypatumus apibūdina prof. K. Vitkus.

Kalbėjosi Aušrinė Baronaitė

Daugiau informacijos: http://www.vitkus.lt/lt/operacijos/krutu-plastika

Užsakymo nr.: PT_68251228

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis