Nepaisat to, kad daugelis juos nešioja kelerius metus, vis tik kasdien daro ne vieną klaidą, kuri nepasaitomai gali pakenkti akims.
Pateikiame gydytojų oftalmalogų patarimus, ką privalo žinoti kiekvienas kontaktinių lęšių nešiotojas. Pasak specialistų, šias klaidas daro tiek vyrai, tiek moterys.
Dažniausiai daromos klaidos:
1. Maudosi neišsiėmę kontaktinių lęšių. Tai viena didžiausių klaidų, kurias daro kone kiekvienas: nepriklausomai nuo to, ar prausiatės duše, pirtyje, galiausiai, vandens telkiniuose, akims gali pakenkti dirginantys muilo ar šampūno likučiai.
2. Kontaktinius lęšius laiko vandenyje. Akims pakenkti gali mikroorganizmai, esantys vandenyje. Patekę ant akies paviršiaus, jie gali nepataisomai sužaloti rageną. Būtent dėl tos priežasties lęšių negalima plauti ir laikyti vandenyje. Būtina paminėti, kad vandeniu negalima skalauti, plauti lęšių dėkliuko. Tą turite daryti su lęšių tirpalu, išsausinant juos servetėle.
3. Vienadienius lęšius nešioja 2 ir daugiau dienų. Kai kurie tai daro pamiršdami, kiti – norėdami sutaupyti. Tačiau taip besielgiantys turėtų atminti, kad tokiu atveju akiai gali pritrūkti deguonies, žmogus pradės matyti prasčiau, ims perštėti akis. Taip pat padidėja infekcijų rizika.
4. Nepaiso higienos reikalavimų. Prieš įsidedant ir išsiimant kontaktinius lęšius, būtina gerai nusiplauti rankas su muilu. Taip sumažinsite infekcijos riziką.
5. Perka lęšius iš nepatikimų pardavėjų. Įsigyti lęšių galima ne tik optikos salonuose, ne mažai jų reklamuojama ir kai kurių socialinių tinklų paskyrose, kuriose juos siūlo ne konkrečios kompanijos atstovai, bet fizinis asmuo. Suprantama, kad kiekvienam norisi sutaupyti, bet pirkdami iš nepažįstamo asmens, rizikuojate įsigyti nekokybišką ir nežinia, ar reikalingomis sąlygomis laikytą produktą. Būtent dėl tos priežasties vertėtų įsigyti pasaulyje gerai žinomus, pavyzdžiui, BIOTRUE ONEDAY kontaktinius lęšius. Šie lęšiai itin mėgstami dėl to, kad atkartoja akių prigimtį ir suteikia ypatingą komfortą. BIOTRUE ONEDAY lęšiai imituoja sveikų ašarų plėvelę ir apsaugo akis nuo išsausėjimo, o jų sudėtyje yra 78% vandens, tiek pat kiek sveikoje ragenoje, todėl akyse jie tiesiog nejuntami.
Pasak specialistų, jei pasitaikytų, kad optikoje pirktas lęšis suplyšta, klientas gali jį grąžinti ir atgauti pinigus arba lęšiai bus pakeisti naujais. Jei buvo suabejota lęšių kokybe, jie būtinai bus nusiųsti gamintojams, kurie turės paaiškinti to priežastis. Taigi, pirkdami patikimo gamintojo prekę būsite ramūs.
6. Miega su tam nepritaikytais lęšiais. Taip nutikę yra kone kiekvienam. Pasak specialistų, net ir miegant akis aprūpinama deguonimi iš ašarų, tačiau užsimerkus ir nemirksint, ragena yra mažiau drėkinama ir gauna mažiau deguonies.
7. Nepagalvoja, kad šaltis kenkia lęšiams. Tie, kurie vis tik juos įsigyja internetu, juos paprastai atsiima paštomatuose. Žiemą tirpale esantys lęšiai gali paprasčiausiai sušalti, o parsinešus į šiltą patalpą, jie atšyla. Dėl tokio temperatūrų skirtumo lęšių savybės jau būna pasikeitusios. Jie tampa trapūs ir dedant į akis ar būnant ant jų gali suplyšti.
8. Kontaktinius lęšius dedasi pabaigusios makiažą. Tai dažna moterų klaida, kuri gali baigtis ypač skausmingai. Patariama lęšius įsidėti švariomis rankomis prieš tepantis kremą ar tuo labiau pradedant makiažą. Atminkite, lęšius išsiimti reikia ir prieš nuvalant makiažą. Tokiu būdu į akis nepateks kosmetikos priemonių likučių, kurie gali pakenkti ragenai.
9. Purškia plaukų laką neužsimerkę. Suprantama, kad darydamiesi šukuoseną norite matyti, kur vertėtų dar purkštelėti plaukų lako, tačiau tą darykite stipriai užsimerkę. Kitu atveju, lako dalelių gali patekti ant akies paviršiaus, taip kontaktinis lęšis išsausės ar net suskilinės. Taip rizikuojate taip pat sudirginti akis.
Daugiau apie BIOTRUE ONEDAY lęšius sužinoti galite čia.
Užsakymo nr.: PT_71056470