Taip, tai - pelėsiniai grybeliai, kuriuos naikinti privaloma. Pelėsis išties yra grėsmingas žmogaus sveikatai.
Pelėsio sukeliamos sveikatos problemos
Pelėsio grėsmė Jūsų sveikatai tikrai yra didelė. Pelėsis gali pažeisti tiek išoriškai jūsų odą, sukeldamas įvairias alergijas, odos ligas, tiek gali išprovokuoti atsirasti tam tikroms vidinėms ligoms, tokioms kaip bronchitas ar astma. Pateikiame Jums sąrašą ligų, kurias gali išprovokuoti pelėsinė aplinka:
Egzema
Plaučių ligos, bronchitas, astma
Migrena
Stomatitas
Virškinamojo traktato ligos
Galvos skausmas
Akių ašarojimas
Alerginis rinitas (šienligė)
Tikriausiai ne vienam iš jūsų yra tekę susidurti su pelėsiu. Jei ne savo namuose, tai bent jau svečiuose. Vieni žmonės į pelėsį reaguoja labai jautriai, kiti gali būti dienų dienas pelėsinėje aplinkoje ir jokių simptomų nejaus. Tačiau klaidinga yra manyti, jog jei nėra jokių sveikatos problemų, nemalonių simptomų, pelėsis gali ir toliau augti. Toli gražu, šį „grybą“ reikia kuo greičiau šalinti iš aplinkos, kurioje gyvenate.
Tiesa ta, kad kuomet pelėsis auga, jis išskiria toksinus, o šie yra nuodingi žmogaus sveikatai. Žmogus ilgą laiką gali net nejausti, kad kvėpuoja toksišku oru. Tik po ilgo laiko atsiranda sveikatos problemos.
Ypač nuo pelėsio pavojaus sveikatai reikėtų saugoti kūdikius, vaikus, nėščiąsias moteris, senus žmones ir tuos, kurių imunitetas yra nusilpęs. Juos pelėsis gali paveikti dar stipriau.
Ar pelėsiniai sūriai yra sveika?
Pelėsis yra ne vien tik blogas namų priešas. Štai, pavyzdžiu, Prancūzijoje pelėsiniai sūriai yra vertinami dėl itin gero jų skonių, yra laikomi delikatesu. Tačiau ar žmogus, kuris suvalgo pelėsinį sūrį, nerizikuoja savo sveikata?
Ne, tikrai ne, nes į pelėsinį sūrį yra dedama visai kitokios rūšies maistinio tipo pelėsiai, kurie nekenkia sveikatai.
Tačiau pelėsinis sūris, kaip ir bet kuris pieniškas produktas, savo sudėtyje turi laktozės, tad yra sunkiai virškinamas ir gali atsirasti virškinimo sutrikimai, tad nereikėtų pelėsiniu sūriu piktnaudžiauti ir valgyti jo itin dažnai.
Pelėsinis grybelis Tutanchamono kape?
Mokslininkų ir tyrinėtojų mirtys prie Egipto faraono Tutanchamono kapo sukėlė daugybę spėlionių apie įvairius Tutanchamono prakeiksmus.
1922 m., atidarius Tutanchamono kapą, po kelių savaičių mirė vienas iš jį atidariusių žmonių. Dar vėliau – lordas Karnarvonis (Carnarvon). Tyrinėtojas, kuris panoro įminti Tutanchamono kapo paslaptį, mirė nuo plaučių uždegimo ir kraujo užkrėtimo, kurie atsirado dėl kilusių komplikacijų po moskito įkandimų.
Žinoma, jog ant durų, kurios vedė į faraono Tutanchamono kapavietė, buvo užrašas, kuris skelbė: „Tą, kuris prisilies prie Faraono kapo, aplankys mirtis plasnodama lengvais sparnais.“. Ar lordo Karnarvonio mirtis buvo tik sutapimas, ar faraono prakeiksmas, belieka tik spėlioti.
Dar viena iš versijų, kodėl tiek daug žmonių mirė atidarę Tutanchamono kapą yra siejama su pelėsiniu grybeliu. Manoma, jog Tutanhamono kapas slėpė ne tik Egipto karaliaus kūną, bet ir pelėsinį grybelį, nuo kurio kvapo mirė dauguma to meto tyrinėtojų.
Pasiruoškite kovai su pelėsiu
Pelėsis gali sukelti daug sveikatos problemų, tad su juo reikia kovoti. O ar jūs pasiruošę kovai su pelėsiu? Ne? Tuomet reikėtų pasirūpinti „ginklais“. Specialios priemonės nuo pelėsio, kantrybė ir laikas – tai yra pagrindiniai jūsų „ginklai“ kovoje su pelėsiu. Sėkmės.