Volgogrado universiteto (Rusija) mokslininkų atliktas tyrimas parodė, kad sąveika su murkiančia kate mažina arterinį kraujo spaudimą. Kuo dar naudingi gyvūnai?
Apsaugo nuo alergijos
Europos mokslo bendruomenė pateikė netikėtą pareiškimą: gyvenimas su naminiu gyvūnų tame pačiame bute labai sustiprina imunitetą visam likusiam gyvenimui. Tyrime dalyvavo žmonės nuo 26 iki 54 metų. Kiekvieno buvo klausiama apie tai, ar turėjo naminių gyvūnų anksčiau ir dabar, paskui buvo patikrinta jų imuniteto būklė. Paaiškėjo, kad vaikystėje turėjusieji šunį ar tyrimo metu su juo gyvenusieji susiduria su 57 procentais mažesne alergijos rizika lyginant su tais, kurie niekada neaugino šuns. Taip pat 54 procentais sumažėja astmos atsiradimo rizika. Kaip paaiškėjo, imunitetą taip ištreniruoja nuolatinis kontaktavimas su įvairiais mikrobais, kurie lydi gyvūnus.
Užkerta kelią infarktui
Katės mažina kraujo spaudimą, todėl gali užkardyti dažną hipertonijos pasekmę – infarktą. Dažnai padidėjęs kraujo spaudimas priklauso nuo paciento psichologinės būklės. Sąveika su kate pagerina nuotaiką ir apsaugo nuo baimės jausmo. O tai tiesioginis būdas normalizuoti arterinį kraujospūdį.
Didina seksualinį patrauklumą
Antrosios pusės ieškantiems skirta interneto svetainė match.com atliko užsiregistravusių vartotojų apklausą. Paaiškėjo, kad 35 procentai moterų ir 26 procentai vyrų potencialias partneres, kurios turi naminius gyvūnus, laiko seksualiai patrauklesnėmis. Maždaug 50 procentų moterų ir 25 procentai vyrų sprendžia apie potencialius partnerius pagal tai, kaip jie bendrauja su gyvūnais. Be to, į pasimatymus dažniau kviečiami šunų savininkai. Katės šia prasme padeda mažiau.
Nugali kompleksus
Bendravimas su naminiais gyvūnėliais padeda tapti atviresniais ir nugalėti kompleksus. Tokią išvadą padarė Anglijos mokslininkai, atlikę visą eilę eksperimentų. Mechanizmas veikia taip: įveikęs pasipriešinimą ir išmokę mylėti augintinį, ar tai būtų žiurkėnas, ar katė, žmogus mokosi visais atžvilgiais nugalėti patį save.
Padeda išsimiegoti
Tie, kurie leidžia į lovą lipti naminiam gyvūnui, kur kas geriau išsimiega. Ir tai nepriklauso nuo to, turi žmogus sutuoktinį su kuriuo dalinasi miegamuoju ar ne. JAV esančio Majo klinikos Miego centro atliktas tyrimas parodė, kad daugiau kaip 40 procentų pacientų būtent tokiu būdu sugebėjo įveikti nemigą.
Nustato diagnozes
Pažengusiose medicinos įstaigose vis dažniau onkologiniams susirgimams išaiškinti naudojami šunys. Pasirodo, gerai ištreniruoto šuns uoslė leidžia tiksliai nustatyti diagnozę netgi ankstyvojoje vėžio stadijoje. Tuo naudojasi daugelio šalių medikai. Iš pradžių šuo užuodžia, o paskui diagnozė patvirtinama atitinkamais tyrimais.
Ramina nervus
Kaip tvirtina mokslininkai, paukščių čiulbėjimas geriau už bet kokius vaistus padeda išeiti iš stresinių situacijų. Pasivaikščiokite miške, kur kukuoja gegutė ir čiulba įvairūs kiti paukščiai ir iškart nusiraminsite. Tuo įsitikinę šiuolaikiniai medikai ir tai buvo žinoma dar Senovės Indijoje, kur žiniuoniai skirdavo „paukščių terapiją“.
Beje...
Britų Kolumbijos universiteto Kanadoje mokslininkai išsiaiškino, kad jeigu esi priverstas palikti gimtuosius kraštus, geriausias būdas susidoroti su tėvynės nostalgija – įsigyti naminį gyvūną. Tyrime dalyvavo du šimtai emigrantų ir specialistai įrodė, kad gyvūnėlio turėjimas praktiškai išgydo depresiją.