Pavyzdys, kaip netinkama odos priežiūra gali sukurti gausybę problemų

Trečioji portalo Moteris.lt ir Grožio terapijos ir chirurgijos klinikos „Sugihara“ projekto dalyvė Ilona - puikus pavyzdys visoms moterims, kaip netinkama odos priežiūra, nors ir skiriant jai daug dėmesio, gali sukurti visą gausybę problemų.

Trisdešimtmetės moters oda buvo papilkėjusi ir pavargusi, su užsikimšusiomis poromis ir labai ryškia hiperpigmentacija. Negana to, veidą darkė spuogai su visomis jų spaudymo pasekmėmis. Nors Ilona lankėsi ne pas vieną kosmetologę, nė viena negalėjo išspręsti ją varginusių problemų. Iš dalies tai gali būti specialistų kompetencijos klausimas, tačiau kalbant apie kai kurias konkrečias problemas – ir mūsų pačių žinių stoka.


Komedonai (inkštirai) – gana dažna problema net ir 30-ies sulaukusioms moterims. Ne išimtis buvo ir Ilona, tačiau Sugihara“ klinikos kosmetologė Beata, pas kurią gydėsi ši dalyvė, pabrėžia, kad iš pradžių labai svarbu išsiaiškinti spuogų atsiradimo priežastis. Viena dažniausių priežasčių - tai neteisinga odos priežiūra, kai naudojama neteisinga, blogai parinkta kosmetika.


Organizatorių nuotr.


Kartais kaltas gali būti hormoninis disbalansas, sąlygotas skydliaukės sutrikusios veiklos. Gali būti, kad problema jau velkasi metų metus nuo paauglystės ir yra ryškūs aknės požymiai. Tik įvertinus visą moters odos anamnezę, galima paskirti tinkamą priežiūrą ir procedūras. Specialistės teigimu, labai geri rezultatai gydant spuogus gaunami naudojant SESDERMA rūgštinius preparatus, ką akivaizdžiai parodė Ilonos pokyčiai.


Prižiūrint į bėrimus linkusią odą namuose, kosmetologė rekomenduoja naudoti vienos linijos produktus pagal savo odos tipą ir problemą. Tokiu atveju gaunamas geresnis rezultatas, nes priemonėse esančios vienodos aktyvios medžiagos papildo viena kitą. Svarbu nuosekli odos priežiūra kasdien - prausimasis, odos tonizavimas, drėkinimas ir kitos priemonės pagal odos poreikį.


Organizatorių nuotr.


SESDERMA rūgštys, kurias grožio specialistė procedūrų metu naudojo Ilonai, skatina odos regeneraciją ir ląstelių atsinaujinimą, todėl puikiai tinka esant odos senėjimui. Kada atsinaujina ląstelės, pagerėja kalogeno ir elastino veikla, tada oda jaunėja, atsiranda odos stangrumas. Rūgštys gali būti įvairios – kiekvienai klientei taikomos individualiai pagal poreikį.


„Rūgštys yra nuostabus dalykas kosmetologijoje. Jų yra labai daug, jas galima derinti vieną su kita ir naudoti skirtingo amžiaus bei skirtingas problemas turinčioms klientėms. Tai yra efektyvios bei aktyvios medžiagos, su kuriomis reikia dirbti atsargiai, gerai įvertinus klientės odos būklę, tipą ir galimybes. Žinoma, reikalingas geras kontaktas su kliente, kad būtų saugus gydymas“,- neslepia kosmetologė Beata.


Išsiplėtusios poros, kurios vargino Iloną, anot specialistės, yra jau ne odos būklė, o odos tipas, kurio pakeisti neįmanoma. Būklę galima bandyti pagerinti valant odą, puoselėjant ją įvairiomis procedūromis bei namuose naudojamomis veido priežiūros priemonėmis.


Odos tipas moterims gali pasikeisti nėštumo metu, kada riebalinių liaukų veikla tiesiog mažėja ir oda tampa sausesnė, arba menopauzės metu vykstančių pokyčių metu.


Organizatorių nuotr.


Kapiliarai ir raustanti oda – jautrios ir gležnos odos palydovai. Kartais šią problemą užtenka tik pristabdyti, naudojant priemones su azelaino rūgštimi, kuri veikia būtent kapiliarų sieneles. Kai problema yra pažengusi, prireikia dermatologo pagalbos, lazerinių procedūrų. Tačiau ir čia svarbu įvertinti problemos priežastis – ar tai paveldimumas, ar dėl tam tikrų aplinkybių atsiradusi bėda.


„Sugihara“ klinikos kosmetologės Beatos, pas kurią lankėsi Ilona, nuomone, hiperpigmentacija šiai klientei pagal jos amžių buvo gerokai per didelė.


Anot specialistės, šią problemą gali nulemti hormoninis nestabilumas organizme, ko moteris galbūt ir nežino, taip pat kai kurie naudojami medikamentai.


„Hiperpigmentaciją gali iššaukti kai kurios rūšies antibiotikai, tad juos vartojant kategoriškai negalima mėgautis saule. Pigmentinių dėmių atsiradimo priežastis gali būti ir nėštumas arba tiesiog odos senėjimo procesai, nuo kurių atsiranda pigmentas, melazma. Pigmentacija gali paūmėti ir naudojant kosmetines priemones su rūgštimis be saulės apsaugos“,- perspėja kosmetologė.


Organizatorių nuotr.


Esant polinkiui į hiperpigmentaciją, specialistė pataria visiškai vengti saulės net su SPF apsauga, kurią privaloma naudoti visais metų laikais, neišskiriant žiemos. Rekomenduojama visiškai atsisakyti saulės dar ir dėl to, kad ji yra viena pagrindinių odos senėjimo priežasčių. „Jeigu norime būti gražios, prie jūros turime vaikščioti su skrybėlaitėmis“,- įdegio mėgėjoms rimtai pagalvoti siūlo Beata.


Specialistė pastebi, kad pačios moterys dažnai negali teisingai įvertinti savo odos būklės. Jeigu oda yra mišri ar riebi, o jos pasirenka sausinančias priemones, tada oda yra išsausinama, dehidratuoja ir būklė tampa nekontroliuojama. Oda pradeda gaminti daugiau riebalų ir dar labiau kemšasi. Galiausiai oda tampa jautri viskam.


Todėl kosmetologė ragina neeksperimentuoti pačioms namuose, o bent kartą nueiti pas gerą specialistą, kuris nustatys problemą ir patars, kokią priežiūrą rinktis, pasiūlys reikiamas procedūras.


Ilona – puikus pavyzdys, kaip gerose specialisto rankose problemos, kurios, regis, buvo neišsprendžiamos, per mėnesį sumažėjo akivaizdžiai.


Organizatorių nuotr.


Užsakymo nr.: PT_73438392

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis