Kas gali sukelti kraujavimą tuštinantis?

Pasituštinusi ant tualetinio popieriaus pastebėjau ryškaus kraujo lašus. Dėl kokių priežasčių gali pradėti kraujuoti tuštinantis? Aš esu gimdžiusi, yra nedidelis hemoroidinis mazgelis, man išoperuota tulžies pūslė. Kas gali sukelti kraujavimą, ar tai pavojinga?

Į klausimą atsako Respublikinės Šiaulių ligoninės proktologas Rimantas Gedgaudas:

Priežasčių kraujuoti iš tiesiosios žarnos yra daug. Pirmiausia dažnas gydytojas pagalvotų apie hemoroidinius mazgus, dėl kurių kraujuojama nejaučiant skausmo. Bet gali būti ir išangės įplaiša, opinis kolitas, tiesiosios žarnos gerybiniai ir piktybiniai navikai. Kraujuojama iš tiesiosios žarnos ir pažeidus gleivinę po spindulinio gydymo, kuris taikomas sergant gimdos kaklelio vėžiu arba priešinės liaukos vėžiu. Ypač padaugėjo vyrų, besikreipiančių po to, kai spindulinė terapija buvo taikoma dėl prostatos vėžio.

Tad akivaizdu, kad priežasčių atsirasti kraujavimui - labai daug. Todėl būtina kreiptis į šeimos gydytoją ir sužinoti priežastis. Delsti nepatartina, nes nėra nė vienos ligos, kurią būtų lengviau gydyti uždelsus gydymo pradžią.

Gali būti, jog jums būtų diagnozuotas hemorojus. Tačiau šia liga dažniausiai sergama sulaukus 50-60 metų ir vyresniame amžiuje. Vis dažniau hemorojus diagnozuojamas ir iki 40-ties metų. Pastaruoju metu dažniau liga diagnozuojama ir jaunesniems žmonėms. Manoma, jog tai dėl to, kad daugiau įvairaus amžiaus žmonių vargina vidurių užkietėjimas.

Neabejotinos įtakos tam turi blogi mitybos įpročiai, daug koncentruoto maisto, mažai daržovių, skysčių. Turi įtakos ir stresas, sėslus gyvenimo būdas, sėdėjimas prie kompiuterio, sumažėjęs fizinis aktyvumas.

Rašote, jog gimdėte. Turi įtakos ir nėštumas, nes per nėštumą moterims sutrinka kraujo nutekėjimas iš mažojo dubens, dėl to kyla uždegimai, trombozės. Dažnai taip ir pasakoma, jog bėdos prasidėjusios po nėštumo.

Jūs ir pati žinote, kad yra hemoroidinis mazgelis. Todėl nedelskite, nes kai diagnozuojamos pradinės hemorojaus stadijos, geriausias gydymas yra taisyklinga mityba, gyvenimo būdas bei higiena. Patariame valgyti daug rupaus maisto, stambių grūdų duonos, mažiau bandelių, kavos, šokolado, pyragaičių. Ypač padeda morkos, obuoliai, apelsinai, kurie turi savybę pritraukti iš žarnų turinio skystį ir išmatos tampa ne tokios kietos.

Ilgai kęsti ir bijoti tikrai neverta. Reikia kreiptis atsiradus pirmiesiems išeinamosios angos pažeidimo simptomams. Tad ir jūs kreipkitės į gydytoją, nedelskite. Geriausia eiti pas šeimos gydytoją, kuris ir išrašys siuntimą pas proktologą ar kitą specialistą.

Deja, žmonės delsia ne tik šiandien, bet ir senovėje, delsia ne tik paprasti žmonės, bet ir žinomi. Juk Kazanova mirė nukraujavęs dėl hemorojaus. O Napoleonas pralaimėjo mūšį, nes dėl hemorojaus negalėjęs ilgai išsėdėti balne...

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis