Gripą sukelia tik gripo virusai, todėl nepaisant to, jog pirmieji ligų simptomai yra itin panašūs, šių ligų gydymas yra skirtingas.
1. Reikia "numušti" temperatūrą
Mažinti temperatūrą reikia tuomet, kai ši pakyla virš 38 laipsnių. Nežymus temperatūros pakilimas rodo gynybinę organizmo funkciją, jog organizmas kovoja su virusu ir nereikia jai trukdyti.
Jei temperatūra siekia 39 laipsnius ar aukščiau, patartina karštį mažinti, uždedant šaltą kompresą ar ledą ant galvos, nes perkaitimas yra labai pavojingas smegenims.
2. Geriausiai gerti karštą arbatą su citrina
Iš tikrųjų tokia arbata mažai padeda, nes veikiamas šviesos ir karščio vitaminas C greitai praranda veiksmingąsias savybes. Kad arbata būtų ne tik rūgšti, bet ir turėtų naudingų savybių, citrinos griežinėlius dėkite ne į verdantį, o į jau atvėsusį vandenį. Be to, paruoštą gėrimą reikia kuo greičiau išgerti. Beje, ši taisyklė tinka ir peršalimą gydant
tirpiais vaistais.
3. Peršalimo ligas sukelia sušalimas
Žmonės vis dar dažnai klaidingai peršalimo ligas sieja su šaltu oru. Tačiau šių ligų sukėlėjai yra virusai, kurie plinta oro lašeliniu arba kontaktiniu būdu. Todėl užsikrėsti tokiomis ligomis galima nuo sergančio žmogaus, o sušalimas gali sumažinti organizmo atsparumą virusams.
4. Peršalimo ligas galima „išprakaituoti“
Vienas iš populiariausių peršalimo ligų gydymo būdų yra šilti kompresai, karštas dušas ir daug apklotų lovoje, norint, kad ligonis kuo daugiau prakaituotų. Deja šis gydymo būdas nepadeda nugalėti ligos, tik padeda organizmui apsivalyti nuo organizmą teršiančių ir blogą savijautą sukeliančių viruso toksinų.
Nepaisant to, jog trumpalaikis efektas yra akivaizdus, tačiau tai nepadeda visiškai pasveikti, būtina naudoti ir preparatus, kurie veikia į pačius virusus - naikina juos ar stabdo dauginimąsi. Netaupykite sveikatos sąskaita.
5. Geriausias maistas – vištienos sultinys
Tai – pats tikriausias mitas! Sultinys – toks pat karštas gėrimas, kaip ir kiti. Tiesa, jis turi atsikosėjimą lengvinančių savybių, tačiau kitų gydančių savybių mokslininkai nenustatė. Todėl sultinį galima pakeisti įvairių žolelių nuovirais arba aromatinėmis arbatomis.
Beje, riebus mėsos sultinys – ne pats geriausias maistas sergančiam žmogui. Daug labiau peršalusiajam tinka daržovių sriuba arba skystos košės.
6. Išgydys antibiotikai
Gripas gydomas antivirusiniais vaistais, kurie dažniausia skiriami tik hospitalizuotiems asmenims, nėščiosioms, vaikams iki 2 metų, pacientams, kurie vartoja imunitetą slopinančius vaistus, medikams esantiems kontakte su sergančiais.
Antibiotikai papildomai gali būti skiriami tik prasidėjus komplikacijoms – ausų ar plaučių uždegimui. Prisiminkite, jog antibiotikai gydo tik bakterijų sukeltas infekcijas, bet ne gripą.
7. Peršalus būtina gerti pieną
Užklupus ligai pieną prisimena net ir tie, kurie šiaip jau negali jo pakęsti. Neva nėra kur dingti – norint pasveikti, reikia gerti. Tačiau tai taip pat yra mitas. Pienas su mineraliniu vandeniu, medumi, sviestu ir degintu cukrumi palengvina kosulį, tačiau šį vaistą lengva pakeistu kitu. Nereikia pamiršti, kad pienas sunkiai virškinamas. Kaip ir sviestas bei grietinė, todėl jų ligoniams patartina vengti.
Kas kita - kefyras, varškės sūreliai ir jogurtai su bifido bakterijomis – juos galite valgyti kiek tik širdis geidžia. O jei gydotės antibiotikais, šie produktai labai naudingi.
8. Šilti drabužiai padės pasveikti
Šilti drabužiai nuo ligos neapsaugos. Be vilnonių kojinių, pirštinių ir verstos avies odos palto reikia turėti stiprų imunitetą, tada tikrai išvengsite peršalimo ligų. Kitaip mikrobai vis tiek užkrės jūsų organizmą. Peršalus taip pat neverta sėdėti susisupus į vilnonę antklodę: kur kas patogiau sirgti vilkint lengvus medvilninius drabužius.