Laimingos ir sveikos moters pilvas turi būti minkštas

Sertifikuotas kuksando treneris Algirdas Kumža siūlo moterims nepersistengti formuojant pilvo presą.

Plokščias ir dailiais raumenų kvadratėliais padalintas senovinę skalbimo lentą primenantis pilvas pastaruoju metu tapo ne tik vyrų, bet ir moterų siekiamybe. Plušame iki devinto prakaito sporto salėse, kad visus ant pilvo esančius minkštus riebaliukus paverstume kietais raumenukais. Pasirodo, persistengti neverta. Pasak kuksando trenerio Algirdo Kumžos, pilve yra vienas svarbiausių energijos taškų dandžion (danjeon) – jame kaupiasi kūną ir fizinę galią kontroliuojanti energija. Aukščiau esantis vidurinis energijos taškas yra yra atsakingas už protą, o viršutinis – už dvasią.

Kvėpuodami pilvu žemutinį tašką galime suaktyvinti, ir paskirstyti tą energiją tolygiai po visą kūną. „Pilvinis kvėpavimas yra pats natūraliausias, taip kvėpuoja kūdikiai, – sako A. Kumža. – Deja, su laiku vis labiau prarandame šį įgūdį, kvėpavimas vis kyla, tampa krūtininis, dėl to sutrinka energijos cirkuliacija. Be to, pilve gaminasi ir vienas svarbiausių laimės hormonų serotoninas.“ Ir išties net 90 proc. viso žmogaus serotonino yra susikaupę enterochromafino ląstelėse virškinimo trakte.

Lėtai kvėpuojant, energija susikoncentruoja apačioje, tada kyla, kol pasiekia galvą, ir ima leistis. Gerėjant žarnyno peristaltikai susireguliuoja ir serotonino kiekis, jis išsilaisvina, ima palankiai veikti nervų sistemą, jaučiamės laimingesnės.

Turėti atsipalaidavusį pilvą svarbu ir dėl streso kontrolės. Pasak korėjiečio kuksando mokytojo Koh Nam Juno, stresas labiausiai sustingdo dvi kūno dalis – nugarą ir apatinę kūno dalį – pilvą, klubus, šlaunis. Negana to, vakariečiai padėtį pablogina dar ir netinkamu sėdėjimu. Sėdėdami ne ant žemės, o ant kėdės tą sąstingį tik padidiname. Pilvinis kvėpavimas padeda suminkštinti, išjudinti šią kūno dalį, tad gerokai sumažina ir stresą.

Dėl pertreniruotų pilvo raumenų, pilvas tampa kietas, energijos cirkuliacija sutrinka, spaudžiami vidaus organai, kvėpavimas tampa paviršinis, tai dar labiau didina įtampą. Siūlymai jos atsikratyti keičiant mąstymą, šiuo atveju nelabai padės, nes įtempti raumenys siunčia į smegenis visai kitą – pavojaus – signalą. A. Kumža pastebi, kad itin sunku kvėpuoti pilvu yra profesionaliems sportinių šokių šokėjams, nes jų pilvo preso ir nugaros raumenys yra labai kieti.

Nenuostabu, kad rytietiškas grožio idealas yra apvalų, minkštą pilvuką turinčios moterys. Tiesa, perlenkimas į kitą pusę energetiškai taip pat nėra palankus. Jei žmogus užsiaugina pernelyg didelį pilvą, energija taip pat sustingsta viename taške ir ją sunku išjudinti.

Išeitis? Raumenys yra reikalingi, tačiau jie turi būti ne tik tvirti, bet ir elastingi, tad juos augindamos jėgos pratimais, nepersistenkime su pernelyg dideliais svoriais, o svarbiausia – nepamirškime raumenis atpalaiduojančių tempimo pratimų. Ir nesikrimskime dėl riebaliukų ant pilvo – minkštas pilvas yra ne tik labai natūralus ir moteriškas (juk būtent riebaluose gaminasi daugybė moteriškų hormonų), bet ir padeda išvengti streso bei pasigaminti laimės hormonų. Daugiau apie tai, kaip susigrąžinti kūdikišką kvėpavimą, galite sužinoti kuksando užsiėmimuose.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis