Projekto pradžioje Agnės duomenys buvo užfiksuoti specialiu kūno sudėties analizatoriumi „T Scan“. Jis parodė, kad normą viršija ne tik poodinių riebalų, bet ir vadinamųjų visceralinių, šalia vidaus organų besikaupiančių riebalų, kiekis. Kai šių riebalų yra daugiau nei 10 proc., ženkliai padidėja rizika susirgti visomis lėtinėmis neifekcinėmis ligomis.
„Lėtinės neinfekcinės ligos apima su žmonių gyvenimo būdu susijusias ligas, tokias kaip širdies ir kraujagyslių sistemos ligos, vėžys, diabetas, plaučių ligos, nutukimas ir pan. Vadinamieji visceraliniai riebalai spaudžia vidaus organus, kraujagysles, jų kiekis taip pat gali turėti įtakos cholesterolio padidėjimui“, – sako A.Sujeta.
Išvengti vidaus organų apriebėjimo nėra paprasta. Jų kaupimuisi įtakos turi ne tik prasta mityba – riebus ir modifikuotas maistas, bet ir fizinio aktyvumo stoka.
„Geriausias patarimas – kasdien judėti, vartoti daug skaidulų turinčio maisto, taip pat valgyti daugiau daržovių ir gauti omega-3 riebalų rūgščių. Geriausias jų šaltinis – riebiosios jūros žuvys: tunas, lašiša, silkė, skumbrė, sardinė. Tie, kurie nemėgsta žuvies, gali vartoti maisto papildus, pavyzdžiui, žuvų taukų kapsules“, – pataria specialistas.
A.Sujeta primena 10 patarimų, kurie žymiai pagerins jūsų sveikatos būklę:
1. Stenkitės per dieną saikingai valgyti bent 4-5 kartus.
2. Į savo dienos racioną įtraukite kuo įvairesnį maistą.
3. Kuo daugiau valgykite daržovių ir vaisių.
4. Vartokite daug maisto produktų, kuriuose yra sudėtingųjų angliavandenių (grūdai, pilno grūdo
duona, makaronai iš kietųjų kviečių rūšių bei daržovės).
5. Valgykite reguliariai.
6. Vartokite daug skysčių.
7. Stenkitės būti fiziškai aktyvus – daugiau judėkite.
8. Venkite rafinuoto cukraus, saldžių gėrimų, saldumynų.
9. Rinkitės produktus turinčius mažai cukraus.
10. Priminkite, jog sveika mityba padės išlaikyti normalų savo kūno svorį bei leis jaustis puikiai kasdien!
Užsakymo nr.: PT_69527962