Projekto fotosesijoje dalyvavo 20 įvairaus amžiaus ankstukų, kurie fotografavosi rankose laikydami rėmelius su pirmosiomis savo gyvenimo nuotraukomis. Panašaus pobūdžio fotosesijos, kurios siekia parodyti, jog anksčiau gimę vaikai – tikras stebuklas, organizuojamos visame pasaulyje.
Jauniausiam fotosesijos herojui šiuo metu yra tik 11 mėnesių, o vos 640 gramų svėrusiai ankstukų ambasadorės Daivos Tamošiūnienės dukrytei Adelei jau 13 metų. Šie vaikai – gyvenimu besimėgaujantys ir meile pulsuojantys mažieji stebuklai.
„Fotosesijos metu vaikai tikrai smagiai leido laiką. Kol jie fotografavosi Jūratės Karkauskienės fotostudijoje, mamytės galėjo ramiai mėgautis arbata. Vis dėlto fotosesija mamoms pasirodė itin emocionali ir jautri. Pažvelgusios į greta esančius savo vaikus, jos supranta, kokį sudėtingą kelią nuėjo. Juk jų išgyventa patirtis – niekur nedingsta“, – pasakoja neišnešiotų kūdikių asociacijos „Neišnešiotukas“ pirmininkė Asta Speičytė-Radzevičienė.
Anksčiau laiko gimę naujagimiai išgyvena iššūkius, apie kuriuos net nesusimąstome: jie patys dar nemoka kvėpuoti, valgyti, net verkti. Jų gyvybių išsaugojimas – ne tik begalinės meilės, vilties ir tikėjimo padarinys, bet ir daug finansinių išteklių reikalaujantis procesas.
„Neišnešiotukas“ pirmininkė atkreipia dėmesį, kad istorijoje apstu neišnešiotų kūdikių pavyzdžių, kurie ne tik pranoko kitus tokio pat amžiaus vaikus savo gebėjimais, bet ir tapo pasaulyje žinomais asmenimis: Napoleonas Bonaparte`as, Isaacas Newtonas, Stevis Wonderis , Winstonas Churchillis, Albertas Einsteinas, Victoras Hugo.
„Norime parodyti, kad anksčiau gimę vaikai yra tikras pasaulio stebuklas – jie išgyvena, vystosi ir auga, o kai kurie net pralenkia savo bendraamžius“, – džiaugsmo neslepia A. Speičytė-Radzevičienė.
Neišnešiotiems kūdikiams skirtą paramos projektą „Ankstukai“ inicijuoja neišnešiotų naujagimių asociacija „Neišnešiotukas“ ir kūdikių kosmetikos gamintojas „Johnson`s Baby“. Pirmojo paramos projekto etapo metu ankstukams paaukoti 24,6 tūkst. eurų, antrojo – 42 tūkst. eurų, o trečiojo – 32 tūkst. eurų.
Lietuvoje kasmet apie du tūkstančiai arba maždaug 6 proc. visų naujagimių gimsta gerokai anksčiau laiko. 1993 m. Lietuvoje išgyvendavo tik 12 proc. neišnešiotų naujagimių, sveriančių nuo 500 iki 999 g, šiandien – 66 proc. Ankstukų, sveriančių nuo 1 iki 1,5 kg, išgyvenamumo rodiklis pakilo nuo 43 iki 97 proc.