10 įpročių, kurie neleidžia moterims būti iš tiesų laimingomis

Laimė - subjektyvus jausmas. Atrodo, kad laimės sąvoka yra sunkiai apibrėžiama, nes galimybė patirti laimę visiškai priklauso nuo konkretaus žmogaus. Vis dėlto yra keletas įpročių, kurie neleidžia moterims pajusti tikrosios harmonijos ir gyvenimo skonio. Ko gero, esate ne itin laiminga, jeigu...


Visko labai baiminatės


Niekas iš jūsų pasitikėjimo savo jėgomis neatėmė. Negalite kaltinti tų, kurie sustiprina jūsų nepasitikėjimą savimi. Nesvarbu, ar tai - jus užgaulus vadovas, ar nuolat giriamas kolega, ar skaudžiai jus atstūmęs vyras - nepasitikėjimas savimi yra tik jūsų reakcija į jų elgesį. Neieškokite kaltų, geriau mokykitės atremti nemalonias pastabas ir įtikinti save, kad niekas negali kritikuoti jūsų nuomonės, gebėjimų ar išvaizdos. Juk tai taip patogu tai daryti, kai jūs tiesiog duodate leidimą save menkinti. Kas būtų, jei nepabijotumėte pastovėti už save?


Nepalaikote ryšių su šeimos nariais


Būtina suvokti, kad šeimos nariai visuomet bus tie, kurie jus palaikys net ir sunkiausiu momentu, todėl turėtumėte su jais elgtis pagarbiai, atlaidžiai ir skirti dėmesio bei laiko. Taip pat vertėtų kuo dažniau aplankyti savo senelius, tolimesnius giminaičius, kurie, tikėtina, apie jus dažnai galvoja. Tai suteiks visapusį pasitenkinimą, o kartu nudžiugins artimuosius.


Vaikotės tobulybės


„Tobulas grožis“, „tobulas protas“, net ir „tobulas vyras“ - neegzistuoja! Tuomet kodėl turėtumėte kiekviename žingsnyje vaikytis tobulumo? Siekite progreso, o ne geriausio rezultato. Jei jau nusprendėte kažko imtis, dar prieš pradėdama sau pasakykite, kad jums gali nepasisekti. Įvertinkite ir mažas savo pergales, jokiu būdu negalvokite, kad jos - nesvarbios. Kiekviena maža pergalė padės jums pajusti „užbaigtumo“ pojūtį, kuris suteiks daugiau pozityvių minčių apie save. Patartina tokias užduotis užsirašyti, o jas įvykdžius - pasidėti šalia didelį pliusą.


Sakote „taip“, kai reikėtų sakyti „ne“


JAV, Kalifornijos universitete atliktas tyrimas su 450 respondentų įrodė – kuo sunkiau jums pasakyti „ne“, tuo didesnė tikimybė, kad patirsite stresą, pervargimą ar net depresiją. Jei į visus siūlymus atsakysite teigiamai, užkrausite sau tokią naštą, kurios nesugebėsite patempti. Todėl išmokite atsakyti neigiamai - tai pasitarnaus jūsų vidiniam pasauliui. Ir gyventi bus kur kas lengviau!


Užsiveriate savyje


Net jei jūsų diena - itin sunki ir jaučiatės pavargusi, susierzinusi bei toli gražu netrykštate entuziazmu, neturėtumėte užsidaryti savyje. Neleiskite kitiems šalia jūsų jaustis nejaukiai. Kalbėkitės, išsiliekite, prašykite patarimo, bet tik ne užsisklęskite.


Niekada neieškote nieko naujo


Esate girdėjusi sąvoką „komforto zona“? Tai gyvenimo būdas, kai žmogus pasitenkina esama situacija ir nenori joje nieko keisti, nes jam taip gyventi - patogu. Tačiau komforto zonoje nieko ypatingo niekada ir neįvyksta. Todėl jums teks žengti žingsnį ir išbandyti ką nors naujo, kas reikalaus jūsų pastangų. Norite išmokti šokti, tačiau bijote apsijuokti prieš visus? Įveikite save ir duokite sau progą pabandyti. Kas blogiausio gali nutikti? Nustokite ieškoti priežasčių, kodėl neturėtumėte palikti savo komforto zonos ir pradėkite veikti.


Nuolat save kaltinate ir kritikuojate


Nustokite save kaltinti ir kritikuoti. Juk visi žino posakį, kad jei nemylėsi savęs, ir kitiems bus sunku jus pamilti. Atminkite, kad jūs esate vienintelis žmogus, su kuriuo praleisite visą savo likusį gyvenimą. O su nemylimu žmogumi labai sunku gyventi! Pirmiausiai uždrauskite sau save smerkti ir pagalvokite, už ką turėtumėte save mylėti. Tik nepradėkite purkštauti, kad esate nieko verta. Kiekvienas žmogus turi išskirtinių talentų. Pagalvokite, kokius talentus savyje talpinate.


Stengiatės pakeisti tai, ko pakeisti neįmanoma


Kas labiausiai kelia nepasitikėjimą savimi? Jūsų išvaizda? Kalbėjimo maniera? Baikštumas? Kai kuriuos šiuos dalykus galite nesunkiai pakeisti, tačiau yra tokių, su kuriais teks susitaikyti. Akių spalva, ūgis, pėdos dydis, įgimtos ligos, prastas regėjimas ir t.t. - deja, bet šių dalykų pakeisti neįmanoma. Tad kodėl turėtumėte save graužti už tai, ko pakeisti tiesiog negalite? Susitaikykite su tuo, o savo trūkumus paverskite privalumais.


Manote, kad viskas, kas bloga, susiję su jumis


Patikėkite, tikimybė, kad vadovas, kuriam šiandien prasta nuotaika, toks yra vien todėl, kad ketina jus atleisti iš darbo, neįtikėtinai maža. Daugelis žmonių labai išgyvena manydami, kad visos akys nukreiptos į juos. Iš tiesų, daugelis aplinkinių yra susikoncentravę į savo išgyvenimus, problemas, todėl retai kada turi laiko mąstyti tik apie jus.


Leidžiate laiką su negatyviais žmonėmis


Jei šie žmonės jūsų nepalaiko, atsikratykite jų ir padarykite tai kuo greičiau. Jie ne tik menkina jūsų pasitikėjimą jėgomis, bet ir nemotyvuoja, neskatina tobulėti. Turėtumėte save apsupti tais, kurie yra jums brangūs ir kuriais visapusiškai pasitikite. Nuo negatyvumo kupinų žmonių bėkite kuo toliau.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis