Pripažinkite savo jausmus
Pirma, svarbu pripažinti, kad jūsų skausmas ir pyktis yra teisėti jausmai. Tai tikriai nėra tinkamas laikas apsimesti, kad jūs nesijaudinate ar nieko nejaučiate. Leiskite sau liūdėti ir patirti šiuos jausmus.
Profesionalo konsultacijos
Dėl neištikimybės susirasti terapeutą gali būti vienas naudingiausių dalykų, kurį galite padaryti. Terapija gali padėti jums susidoroti su savo jausmais ir suteikti priemonių, kurios padės šiuo sunkiu laikotarpiu.
Komunikacija
Labai svarbu kalbėtis su savo partneriu apie tai, kas nutiko. Pasistenkite klausytis be jokių priekaištų ar teisimo (nors tai gali būti beprotiškai sunku) ir leiskite savo partneriui išsakyti viską, ką jis galvoja ir jaučia. Tai gali būti labai sunku, bet tai yra vienas svarbiausių žingsnių norint atleisti.
Supratimas ir empatija
Bandant suprasti, kodėl jūsų partneris buvo neištikimas, gali padėti empatija. Tai nereiškia, kad jūs turite pateisinti jų veiksmus, bet bandyti suprasti, kas juos privertė tai padaryti, gali padėti jums atleisti.
Atleidimas
Atleidimas yra asmeninis procesas, kuris gali užtrukti ilgą laiką. Svarbu suprasti, kad atleidimas nereiškia, jog pamiršite ir pateisinsite tai, kas atsitiko. Tai tiesiog reiškia, kad jūs nusprendėte, jog neištikimybė nepaglemš jūsų jausmų ir nekontroliuos jūsų gyvenimo bei santuokos.
Atstatymas
Galiausiai, jei abu sutuoktiniai nusprendžia tęsti bendrą gyvenimo kelionę, tuomet teks nemenkai paplušėti atkuriant pasitikėjimą ir stiprinant santuoką. Tai gali pareikalauti daugybės laiko, kantrybės ir darbo iš abiejų pusių, tačiau, jei jausmai neišblėsę, tuomet tai daryti tikrai verta.
Visada atsiminkite, kad kiekvienas žmogus į neištikimybę reaguoja skirtingai. Nėra teisingų ar neteisingų jausmų arba vieno būdo, recepto, kaip jaustis ir elgtis įvykus neištikimybei. Taip pat turite klausyti savęs, kas jums būtų geriausia: dėti visas pastangas, kad išsaugotumėte santuoką ar vis dėlto pasiryžti nutraukti ją.