Ajurvedos mokslas remiasi šiuo principu: "Kokia yra visata, toks yra žmogaus kūnas; koks yra žmogaus kūnas, tokia yra visata". Tai reiškia, kad visata imituoja mūsų viduje esančius modelius ir atvirkščiai. Ištyrę saulės ciklus, galime suprasti, kas vyksta mūsų kūne, taigi galime nustatyti, kokia veikla geriausiai tinka tam tikru paros metu.
Šia prasme Ajurveda apie cirkadinių ritmų svarbą kalbėjo dar anksčiau nei buvo sukurtas terminas „cirkadinis“. Pagal Ajurvedą diena suskirstyta į šešis unikalius etapus, pritaikytus konkrečiai veiklai. Štai, kaip reikėtų optimizuoti kiekvieną iš šių dienos laikotarpių:
Nuo 6.00–10.00 ryto (kapha fazė) Saulė kyla, o žemė pradeda medžiagų apykaitos veiklą. Drėgna nuo rasos planeta vis dar vėsi dėl mėnulio poveikio. Panašiai ir mūsų kūnas bei virškinimas (agni) yra vangūs dėl nosies užgulimo ir net sustingusių sąnarių. Todėl šio laikotarpio tikslas – sušildyti kūną ir jį prajudinti. Dėl to tai idealus laikas Vyayam arba mankštai. Mankštinantis kitu dienos metu savijauta gali pablogėti. Tačiau ryte mankšta suaktyvina žarnyną, sušildo sąnarius ir prajudina visus kūno skysčius. Abhyanga arba švelnus aliejaus masažas prieš mankštą gali sumažinti traumų riziką ir padidinti mankštos naudą. Pusryčiams vartok ką nors šilto ir lengvai pagardinto, pavyzdžiui, košės su cinamonu, prieskoniais pagardintą salyklą ar troškintus vaisius. Tai palaikys tavo vidinę šilumą. Šalti kokteiliai ir gėrimai, vartojami anksti ryte, dar labiau slopina žarnyną. Tai gali sukelti iliuziją, kad žmogus jaučiasi sotus, tačiau ilgainiui tai gali pakenkti žarnyno bakterijoms.
Nuo 10 iki 14 val. (Pitta paros laikas) Kai saulė pasiekia aukščiausią tašką, viskas pragyvėja, todėl dienos metu medžiagų apykaitos aktyvumas yra didžiausias. Dėl to žmonės natūraliai tampa produktyvesni ir labiau alkani. Pietų metu, pagal ajurvedą, yra geriausia galimybė valgyti rimčiausius patiekalus ir pasilepinti.
Nuo 14 val. iki 18 val. (Vata paros laikas) Kai saulė leidžiasi, vėsi ir vėjuota energija pasklinda po planetą. Mes dažnai šiuo metu žiovaujame, pasidarome vangūs. Tuo metu dažnai užsimanome kavos, kurioje yra kofeino. Tačiau Ajurvedos rekomendacija yra įkvėpti gryno oro, kelis kartus ilgai giliai įkvėpti ir gerti stimuliuojančią pipirmėčių arba tulsi arbatą. Taip pat būtina šį laiką skirti užduotims, kurioms reikia mažiau dėmesio, kad galėtumėte nusiraminti.
Nuo 18 val. iki 22 val. (nakties kapha laikas) Saulei pamažu nykstant už horizonto, dingsta ir mūsų energija. Prieš išrandant elektros lemputę, žmonės natūraliai valgė paskutinį maistą prieš saulėlydį. Atsižvelgiant į tai, vakarienė turėtų būti ankstyva ir turėtų būti lengviausias bei paprasčiausias dienos patiekalas. Ši praktika gerbia vakaro laiką, palieka daug valandų virškinimui prieš miegą ir palaiko natūralų kūno ritmą. Kad kūnas atsipalaiduotų šiuo metu, taip pat reikia pritemdyti šviesas, sulėtinti tempą ir pradėti ruoštis eiti miegoti.
Nuo 22 val. iki 2 val. (nakties pita laikas) Žmonės yra paros būtybės, o tai reiškia, kad mes turime būti aktyvūs dieną ir atsipalaiduoti naktį. Kai saulė nusileidžia, mūsų kūnai pradeda ruoštis naktiniam ląstelių atstatymui. Tai laikas be pastangų gydytis – tol, kol žmogus miega. Reikia lovoje kuo arčiau 22 val., kiek įmanoma ir teikti pirmenybę kokybiškam miegui.
Nuo 2:00–6:00 (vata nakties laikas) Kūnas baigė savo ląstelių remontą, virškinimas baigtas ir atsiranda natūralus lengvumas (vata). Sunkiausia užmigti, jei žmogus šiomis valandomis pažadinamas. Geriausia šiomis valandomis miegoti, bet jei ne, meditacija, kvėpavimo pratimai ir mantrų giedojimas yra veiksmingiausi, kad įžemintų nervų sistemą ir būtų galima užmigti. Laikrodžiui pasiekus 6 valandą ryto, grįžtame į rytinę kapha fazę, ir ciklas kartojasi.