Japonijoje pilnametystės amžius sumažintas nuo 20 iki 18 metų

Penktadienį Japonijoje pilnametystės amžius oficialiai sumažintas nuo 20 iki 18 metų. Atitinkamas įstatymas buvo priimtas 2018 metais.

Naujovę įtvirtinančios pataisos įtrauktos į Japonijos civilinį kodeksą pirmą kartą nuo jo priėmimo prieš daugiau kaip 140 metų.


Įsigaliojus įstatymui, 18 ir 19 metų japonai galės savarankiškai pasirašyti kredito dokumentus ir įvairias sutartis, pavyzdžiui, dėl būsto nuomos ar mobiliojo telefono įsigijimo sudarant kontraktą dėl naudojimosi ryšio paslaugomis. Be to, dabar dvigubą pilietybę turintys 18-mečiai galės savarankiškai pasirinkti pilietybę.


Kaip praneša naujienų agentūra „Kyodo“, Japonijos valdžia, būgštaudama, kad gali išaugti jaunuolių skolos, ketina griežčiau tikrinti vartojimo kreditų išdavimą asmenims nuo 18 metų amžiaus. Kreditoriai turės maždaug kartą per mėnesį pateikti Japonijos finansinių paslaugų agentūrai informaciją apie šiai amžiaus kategorijai išduotus kreditus, kad skoliniai įsipareigojimai neviršytų jaunuolių pajamų lygio.  


Įstatymas keičia ir santuokinį amžių. Iki šiol nepilnamečiai japonai iki 20 metų galėjo vesti arba tekėti tik gavę tėvų sutikimą: vaikinai – nuo 18 metų, merginos – nuo 16 metų. Dabar santuokinis amžius bus vienodas visiems – 18 metų, o jokio tėvų sutikimo nebereikės.


Nors pilnametystės amžius sumažintas, Japonijoje, kaip ir iki šiol, įsigyti tabako gaminių ir alkoholinių gėrimų galės tik 20 metų sukakę asmenys. Analogiški reikalavimai išliks ir azartinių lošimų srityje.


Įstatymo pataisa, leidusi japonams balsuoti nuo 18 metų amžiaus, buvo priimta 2016 metais.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis