Kaip tai veikia?
Paieškos sistemoje internete užtektinai informacijos, kokios pasaulinio lygio žvaigždės naudojosi hipnozės terapija, kad pakeistų savo gyvenimą.
Štai dainininkės Adele, Britney Spears, aktoriai Benas Affleckas, Mattas Damonas, Ashtonas Kutcheris hipnozę pasitelkė norėdami mesti rūkyti. Ir jiems pavyko. Futbolininkui Deividui Beckhamui ir aktoriui Silvesteriui Stalone hipnozė padėjo kryptingai siekė karjeros aukštumų, o atlikėjoms Lily Allen ir Fergie hipnozė padėjo atsikratyti viršsvorio. Holivudo aktorius Bruce Willis po hipnozės seansų nustojo mikčioti, o štai Orlando Bloomas po hipnoterapijos įveikė nežabotą aistrą... šokoladui.
Ne vienerius metus užsienyje gyvenusi lietuvė, profesionali hipnozės meistrė Otilija Dieaz sako, kad hipnoterapija yra tiesioginis būdas pasiekti savo pasąmonę, jog suprastume, kas neigiamai veikia mūsų elgesį: „Natūralu, kad kiekvienas susiduriame su sunkumais, skirtumas tik tas, kaip mes tuos sunkumus priimame. Po hipnozės seansų atsiranda teigiamos mintys, kūnas atsipalaiduoja ir šitaip pajuntamas palengvėjimas, įsijungia pozityvus mąstymas.“
Hipnozė jau kurį laiką vadinama ateities medicina, nes pasitelkus pasąmonės galią galima panaikinti kone bet kokį sutrikimą. Išgydomos tokios ligos kaip egzema, baltmė, aknė, nerviniai sutrikimai, priklausomybė svaigalams, kompiuteriniams žaidimams, besaikiam valgymui.
„Įrodyta, kad hipnoterapija yra galinga priemonė, pasąmonėje perrašanti esančią informaciją į naują, ir šitaip keičianti realią gyvenimo kokybę. Svarbu išmokti į save įsiklausyti ir pokyčių norėti, – pasakoja O.Dieaz. – Pasąmonė turi savybę kaupti viską, ką mes kantriai kartodami į ją diegiame. Ir tai galiausiai atsispindi mūsų kasdienybėje. Po hipnozės seansų jaučiamas aiškumas ir vidinė ramybė. Galime užimti aukos poziciją ir dėl nesėkmių kaltinti visą pasaulį, bet galime prisiimti atsakomybę ir viską pakeisti patys. Tačiau noriu pabrėžti, kad hipnozė – ne pramoga, ne pokštas, todėl į tai reikia žiūrėti atsakingai.“
Hipnozė apipinta mitais
Kai kuriuos hipnozės seansai vis dar gąsdina, nes ši praktika gausiai apipinta mitais ir legendomis. Tačiau O.Dieaz nuramina, jog jos atliekama hipnozė jokio pavojaus nekelia ir yra saugi alternatyva įprastai medicinai. Kai kuriais atvejais hipnozė taikoma ir vaikams. „Gali rinktis kelis hipnozės būdus. Vienas jų, kuomet prieš miegą arba ryte atsikėlus, dvidešimt vieną dieną klausomas hipnozės įrašas. Kodėl tiek? Nes moksliškai įrodyta, jog pokyčiai pasąmonėje įvyksta būtent per tokį periodą. Ir apskritai žmogaus įpročiai pasikeičia per dvidešimt vieną dieną. Kitas variantas – susitikimas gyvai arba virtualioje erdvėje, tačiau ir po jų pritaikomas asmeninis hipnozės įrašas, kurį taip pat reikia klausyti paskirtą laiką. Hipnozės įrašai įprastai klausomi ramybės būsenoje – jokiu būdu ne vairuojant automobilį.“
Hipnoterapeutė tik patvirtina faktą, jog niekada neužhipnotizuosi žmogaus prieš jo valią: „Jeigu psichika tam priešinasi, net labiausiai patyręs hipnozės profesionalas tokio žmogaus nepaveiks.“ Ir iš karto neigia mitą, kad užhipnotizuotą žmogų gali priversti daryti tai, ko jis nenori. „Dėl sąmonės budrumo hipnozės metu, žmogus puikiai supranta savo veiksmus, todėl darys tik tai, kas neprieštaraus jo moralei. Dar vienas mitas, kurį dažnai išgirstu, jog iš hipnozės gali nepabusti. Tai – neįmanoma, nes hipnozė yra būsena tarp miego ir būdravimo,“ – priduria.
Kreipiasi dėl turtų ir valgymo sutrikimų
Nemalonūs išgyvenimai, traumos ar įsitikinimai kaupiasi pasąmonėje, o pasąmonė kuria mintis, darydama įtaką kasdieniams veiksmams. Žmogaus galvoje per dieną atsiranda apie 70 tūkstančių minčių, kurių neįmanoma suvaldyti, bet pasąmonėje galima paveikti jų kryptį. „Hipnozė tiesiogiai veikia pasąmonę perrašius įsitikinimą, todėl keičiasi mintys ir veiksmai. Jeigu žmogus įsitikinęs, kad per mėnesį gali uždirbti ne daugiau 2000 eurų, tai taip ir bus, nes jis pats užsibrėžė tokią ribą. O gal keičiame mintis ir limitą pakeliame iki 20 tūkst. eurų? Tik štai hipnozės metu, naudojant pasąmonės galią, žmogus dažnai atranda įvairiausių užslėptų įsitikinimų, susijusių su pinigais, kurie jam ir kliudo praturtėti.“
O.Dieaz pastebi, kad į ją dažnai kreipiasi ir į kraštutinumus linkusios moterys, patiriančios valgymo sutrikimus. Tokios moterys nuolat kovoja su kilogramais, nes yra veikiamos aplinkos šlovinamų grožio standartų. „Siekdamos atitikti tobulo grožio sąvoką, jos jaučia didelį aplinkinių spaudimą dėl neva netinkamos išvaizdos, todėl ryžtasi drastiškoms priemonėms – badauja. O iš to seka galybė problemų – persivalgymo priepuoliai, bulimija arba anoreksija. Kova su savimi yra nuolatinė ir ji vyksta per maistą. Valgymo sutrikimų turinčios moterys yra pavargusios, dirglios, jaučiasi blogai ne tik fiziškai, bet ir psichologiškai. Pagalbos būtina ieškoti, nes kiekviena moteris yra nuostabiai graži, tik tą reikia aiškiai suvokti joms pačioms. O hipnozė tam puikiai pasitarnauja.“
Hipnoterapeutė įvardija kelis patarimus, kasdienybėje padėsiančius atrasti kūno ir minčių balansą: gerai išsimiegoti, medituoti, judėti, valgyti kuo natūralesnį maistą ir bendrauti su teigiamas emocijas keliančiais žmonėmis: „Susikoncentruokite į save, sutelkite mintis ir pojūčius į buvimą čia ir dabar – tik taip išsivaduosite nuo kankinančių blogų įsitikinimų, streso ir pašalinių trukdžių. Nebijokite keistis, nes žmogus pritraukia tokius, koks jis pats: metusių rūkyti aplinkoje padaugėja nerūkančių, atsisakiusių alkoholio kompanijose padaugėja abstinentų, o praturtėjusių asmenų draugijoje atsiranda panašaus socialinio sluoksnio bičiulių“, – sako hipnozės meistrė.