Padėti smurtą patiriančioms moterims galite įsigydami Kalėdinį atviruką

„Kalėdinis atvirukas LAIMINGI MŪSŲ NAMAI“ – tai šeštus metus vykstantis Kalėdinis paramos projektas, kurio tikslas suburti bendruomenę ir surinkti paramą asociacijos „Vilniaus Moterų namai“ valdomo „Specializuotos kompleksinės pagalbos centro“ veiklai, parduodant šventinius atvirukus. Atvirukus neatlygintinai kuria ir projektui dovanoja Lietuvos menininkai.


Maloniai kviečiame paremti šią ypatingai naudingą veiklą, apsilankyti internetinėje parduotuvėje „LAIMINGI MŪSŲ NAMAI“ http://www.laimingimusunamai.lt/ Visos lėšos, gautos pardavus atvirukus, tiesiogiai pasiekia pagalbą moterims teikiančią organizaciją – asociaciją „Vilniaus Moterų namai“. 



Savanorystės pagrindu susikūrusi iniciatyva siekia inicijuoti pokyčius visuomenėje, kad Lietuvoje visi galėtume gyventi saugūs ir laimingi savo namuose!


Projekto ir paramos parduotuvės tikslai:

·      suburti bendruomenes prieš didžiąsias šventes,

·      paskatinti padėti ir/ar kreiptis pagalbos nukentėjusius,

·      kalbėti apie smurto problematiką Lietuvoje ir pasaulyje,

·      surinkti paramą kilniems tikslams (visa suma – tai 100 proc. parama).


Lėšas asociacijai galite skirti ir „Patreon“ platformoje: https://www.patreon.com/Vilniaus_Moteru_namai?fan_landing=true


Asociacija „Vilniaus Moterų namai“ nuo 1996 m. teikia specializuotą kompleksinę pagalbą smurtą ir prievartą patiriančioms moterims. Apie tai daugiau galite pasiskaityti oficialiame asociacijos puslapyje, adresu https://www.vmotnam.lt/


Asociacijos „Vilniaus Moterų namai“ teikiama nemokama specializuota kompleksinė pagalba susideda iš:

  • informavimo;
  • konsultavimo ir palaikymo;
  • tarpininkavimo institucijose;
  • pagalbos tvarkant dokumentus;
  • specializuotos teisininko ir specializuotos psichologo pagalbos.

Specializuotos kompleksinės pagalbos tikslas – moters įgalinimas, suteikiant jai jėgų pasipriešinti smurtui, išsivaduoti iš smurtinių santykių, pradėti naują gyvenimą be smurto ir prievartos; siekiama ne „pritaikyti“ moterį prie situacijos, o padėti jai tą situaciją aktyviai pakeisti (įveikti).


Asociacija „Vilniaus Moterų namai“ siekia efektyvios moterų teisių apsaugos ir įtvirtinimo ir yra viena iš „LR Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymo“ (2011 m.) iniciatorių ir autorių.


Svarbi asociacijos „Vilniaus Moterų namai“ veiklos dalis yra moterų žmogaus teisių advokacija – kaip pilietinė organizacija vykdome aktyvią valstybės institucijų darbo stebėseną ir teikiame rekomendacijas, dalyvaujame įstatymdavystės iniciatyvose.


Šiuo metu dažniausiai įvardijama į asociaciją besikreipiančių moterų problema – jų ir jų vaikų patiriamas institucinis smurtas, susijęs su „Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo“ netobulumais ir jo taikymu, kuomet smurtą ir prievartą patirianti moteris dar kartą patiria vaiko teisių apsaugos specialistų ir atvejo vadybininkų spaudimą ir ji, bet ne smurtautojas, yra laikoma atsakinga už vaiko patiriamą smurtą.


Kita didelė moterų, norinčių išsilaisvinti iš smurtinių santykių, problema yra valstybės primetama privalomoji mediacija, nors tiek nacionaliniai, tiek tarptautiniai teisės aktai numato kitaip.


Žurnalo „Moteris“ vyriausioji redaktorė Gitana Markovičienė: „Kiekvienas galime padaryti gerą darbą“


G. Markovičienė ir
G. Markovičienė ir "Vilniaus Moterų namų" vadovė L. H. Vasiliauskė
Dainius Labutis


Smurtas artimoje aplinkoje, deja, vis dar gaji problema mūsų šalyje. Neretai moterys, tapusios psichologinio ar fizinio smurto, prievartos aukomis, nežino kur kreiptis pagalbos. Todėl tokios iniciatyvos, kaip asociacija „Vilniaus Moterų namai“ atlieka didžiulį svarbų darbą ir yra ypatingai reikalingos.


Per šv. Kalėdas mes visi šiek tiek daugiau susimąstome apie gerumą, šiltumą ir jaukumą. Todėl labai kviečiu visus „Moteris“ skaitytojus: mes kiekvienas galime prisidėti ir padaryti gerą darbą.


Jūsų pagalba asociacijai „Vilniaus Moterų namai“ yra ypatingai svarbi, nes nepaisant ilgamečio sėkmingo darbo, sukauptos patirties ir žinių (asociacija turi tarptautinio eksperto statusą), 2020 metais SKPC veiklai ji negauna nei valstybės, nei Vilniaus miesto savivaldybės finansavimo. Visi specialistai dirba išimtinai savanoriškais pagrindais, o patalpas bei telefono ir interneto ryšį išlaiko tik dėka interneto bendruomenės finansinės paramos.


Vilniaus Moterų namai
Vilniaus Moterų namai
Organizacijos nuotr.


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis