„Apie seksualinę energiją bent jau mūsų krašte tiek mažai žinoma, kad dauguma vien išgirdę žodį „seksas“ susigėsta. O iš tiesų seksualinė energija – tai mūsų gyvybinė energija, kurios ašis yra visos sąmoningumo praktikos“, – pasakoja moterys.
Kas apskritai yra seksualumas ir iš kur gimsta seksualinė trauka priešingai lyčiai?
Jurgita: Seksualinė energija – tai kiekvieno mūsų gyvybinė energija. Būtent dėl jos cirkuliacijos mes kuriame, dirbame, mylimės ir apskritai esame gyvi. Daugelio saviugdos praktikų tikslas – išmokti pajusti seksualinę energiją, ja disponuoti, kelti į viršutinius energetinius centrus, nes tai padeda plėsti sąmonę. Tik 10 proc. sprendimų priimame sąmoningai. Likusioji dalis visos informacijos: visko, ką kažkada išgirdome, pamatėme, visi teisingi ir ribojantys įsitikinimai glūdi pasąmonėje. Išmokus valdyti gyvybinę energiją galima plėsti sąmoningąją dalį ir taip gyventi visa ko pilnesnį, malonesnį gyvenimą.
Visatoje visada viskas vyksta tobulai. Lengva būtų gyventi vienam, nes niekas niekada dėl nieko neprieštarautų ir dėl to nebūtų poreikio tobulėti, plėstis ir eiti į šviesą. Susitikę du žmonės ir užmezgę artimą ryšį anksčiau ar vėliau vienas kitam ima barstyti druskos ant jautriausių vietų. Tos jautriausios vietos – ribojantys įsitikinimai, tai spragos, kurios prašosi būti ištransformuotos. Kaip sakoma: „Be kabliuko nebūtų kaip ir užkibti“, tai reiškia, jei kažkas žeidžia, skaudina, kabina, tai tik dėl to, kad manyje yra vieta, už kurios galima užsikabinti. Tai reiškia – jautri vieta. Klausimas: o kodėl ji jautri? Kokias patirtis turėjau, kad negaliu kituose matyti jautrumo ir jo priežasčių, nes esu pernelyg susikoncentravęs į savo jautrumą?
Be seksualinės traukos žmonės nenorėtų eiti į bendravimą, kuriame reikės dirbti: kažkuo keistis, kažkur tobulėti, kažkur plėstis... Seksualinė trauka sujungia žmones, tarsi suriša, kad tas mazgas laikytų ir per jį būtų galima pačiam tobulėti. Tas tobulėjimo procesas dažnu atveju nėra lengvas. Ir tik dėl seksualinės traukos žmonės gludinasi kartu, tarsi du akmenukai, skalaujami jūros bangų. Svarbu yra tai, kad mes nieko negalime keisti aplinkoje – galime keistis tiktai patys. Visa kita – žmones, situacijas mums reikia išmokti tiesiog priimti tokius, kokie yra.
Samanta: Kad siela būtų harmonijoje, mums reikalingos ir moteriška, ir vyriška energijos. Kartais sakoma, kad mus traukia priešingi nei mes žmonės, o iš tiesų mus traukia kaip tik labai panašūs į mus. Tiesiog kitame galbūt matome tokias savybes, kurių mes irgi norėtume arba galbūt turime. Tad panašus traukia panašų. Seksualinė trauka gimsta priešingai lyčiai iš pasąmoningo noro būti energijų balanse. Tačiau žvelgiant iš fizinio aspekto, žmonėse yra instinktas daugintis, tad pamačius patinkančią priešingos lyties sielą, atgimsta šis jausmas, tik, žinoma, mes, priešingai nei gyvūnai, turime galimybę instinktus valdyti ir bendrauti bei keistis energijomis su tais žmonėmis, kuriais norime.
Jeigu nebūtų seksualinės traukos, nebūtų ir kiekvieno žmogaus vidinės evoliucijos?
Samanta: Manau, būtų, tik seksualinė energija yra labai galinga ir seksualiniai prisirišimai yra vieni stipriausių. Todėl per santykius, bendrystę žmonės išgyvena labai daug patirčių, pamokų ir taip gali tobulėti bei evoliucionuoti. Kaip Šri Ramakrišna yra pasakęs: „Dvasinis beaistriškumas yra įmanomas tik persisotinus malonumų“. Tačiau pamokos gali būti ir kitose temose, kurias priėmus, išjautus ir paleidus su dėkingumu, žmogus evoliucionuoja.
Kas padeda išjausti savo seksualinę energiją ir ją transformuoti į kūrybinę?
Jurgita: Įvairios asmeninio augimo praktikos: sąmoningas kvėpavimas, meditacijos, tantrinės, Dao praktikos, nuolatinė savistaba. Praktikos gali būti naudojamos bet kada ir taip pat seksualinių žaidimų metu.
Samanta: Man labai padėjo gautos tantrinių praktikų žinios Tantros mokymų metu su Simona Dakine Driuke. Esu jai labai dėkinga už tokias galingas žinias apie seksą, meilę, tantrą ir seksualinę energiją. Yra įvairios tantrinės praktikos, kurių pagalba su kvėpavimu keliant seksualinę energiją į viršutinius energetinius centrus galima transformuoti į kūrybinę energiją. Tai stiprios praktikos norintiems eiti į savo vidines gelmes ir suvokti save, perprasti savo kūno pojūčius bei išmokti su seksualine energija susijusias pamokas, kad jų daugiau nebereiktų kartoti.
Taip pat moteriai labai naudingos šokio, judesio praktikos. Dubens srityje kaupiasi emocijos, todėl jei mes dienos eigoje skirtume nors 15 minučių savo laiko šokiui, dubens išjudinimui, savijauta būtų ypatingai geresnė. Šokis suteikia moteriškumo, lankstumo, kūrybiškumo bei išlaisvėjimo. Taip pat labai naudingos kūrybiškumą skatinančios praktikos bei užsiėmimai, tokie kaip tapyba, dainavimas, piešimas, dekupažas. Per ryšį su vandeniu galime pajausti daug savo gyvybinės energijos, todėl rituališkai ar tiesiog su intencija, meditacija išsimaudžius nuogai vandens telkinyje, geriausia upėje, kur tekantis vanduo, pajausite savyje slypinčią galingą gyvybinę energiją.
Taip išeitų, kad seksualinė energija gali būti panaudojama malonumui gauti arba „prasidirbti“, ištransformuoti ribojančius įsitikinimus? Ar galima seksualinę energiją panaudoti abiem būdais?
Samanta: Taip, seksualinę energiją galime nukreipti tiesiog mylėjimuisi, malonumo generavimui. Bet šiuo atveju tiek moteris, tiek vyras, ypač vyras, su sėklos išliejimu praranda daug energijos. Ir jei seksualinės energijos nesukvėpuosime į viršutinius energetinius centrus ir netransformuosime, taip galime tiesiog jausti nuovargį, entuziazmo trūkumą gyvenime. O jei į vyro ir moters sueitį žiūrėsime kaip į praktiką, mes ne tik jausime malonumą, bet tuo pačiu leisime sau tobulėti, evoliucionuoti ir transformuoti glūdinčias emocijas, vaikystės traumas arba seksualines fantazijas.
Ar tokios praktikos atliekamos su partneriu, ar galima ir vienoms?
Samanta: Yra labai daug praktikų tiek poroje, tie moteriai vienai. Tad jei moteris nėra partnerystėje, ji puikiai gali atlikti praktikas viena. Pakviesti save į tantrinį pasimatymą ir seksualinę energiją sukvėpuoti meditacijos metu. Yra įvairūs masažai bei praktikos, atliekamos pasitelkiant tantrinį kvėpavimą.
Apie moters patiriamą orgazmą sklando daug mitų. Vienos teorijos kalba tik apie klitorinį orgazmą, kitos ir apie G taško, o kai kas – net apie gimdos orgazmą. Kaip orgazmo metu patirti maksimalų malonumą ir kokia apskritai orgazmo funkcija?
Jurgita: Išties moteris gali patirti trijų lygmenų orgazmus: klitorinį, G taško ir gimdos.
Pirmasis orgazmas gali būti patiriamas tik pirmuose energetiniuose centruose (kaip dažniausiai ir būna, jeigu seksualinio susijaudinimo metu sugeneruota energija nekeliama stuburu į viršų). Tokio tipo orgazmo metu visa seksualinė energija tiesiog „išsprogdinama“ į išorę. Pajautesnės, savo kūną jaučiančios moterys gali pastebėti, kaip seksualinė energija, pakilusi tik iki antros čakros (taškas, esantis dviem pirštais žemiau po bamba), tarsi išsprogsta.
Kitoks orgazmas gali būti jaučiamas, jeigu seksualinio susijaudinimo metu energija keliama stuburu aukštyn. Iš tikrųjų kūnas natūraliai nori užkvėpuoti energiją į viršų. Pamėginus keletą kartų seksualinio susijaudinimo metu giliau pakvėpuoti (giliai įkvėpti per nosį, vizualizuojant, kaip sugeneruota seksualinė energija kyla stuburu į viršų, iškvėpti per burną), pastebėtumėte, kad tarsi atrakinate duris: jau nebereikia galvoti, kaip čia giliau kvėpuoti – natūraliai kvėpavimas pagilėja, nes energija nori pratekėti į viršų.
Sugeneruota energija savo piką pasiekia orgazmo metu. Būtent tada svarbu jos neišleisti į išorę, o paskleisti po visą kūną. Tam yra specialios praktikos. Jų išmokti gali kiekviena moteris ir tai nėra mistiška ar labai sudėtinga.
Praktikuojant tantrinius, Dao metodus, disponuojant seksualine energija, orgazmas skiriasi nuo orgazmo, kai praktikos neatliekamos. Jis būna gilesnis, apimantis absoliučiai visą kūną, sąmonę, pasąmonę ir gilesnes strukūras.
Kas vyksta, kai seksualinė energija pakyla aukščiau bambos? Seksualinė energija – tai gyvybinė energija. Ji aprūpina, pamaitina visą kūną, visus organus. Ji teka ten, kur labiausiai jos reikia, taip sveikatindama kūną, jį jaunindama. Be fizinių aspektų seksualinės energijos kėlimas, kaip jau minėjau, plečia sąmonę. Atsiranda vis daugiau sąmoningumo, vis daugiau atsakymų, malonumo, visa ko priėmimo. Tai, dėl ko anksčiau nerimavome, imame suvokti kaip proto sukurtą iliuziją. Pvz., prisiminkite kokį nors įvykį, dėl kurio labai išgyvenote tuo metu, kai tai nutiko. O praėjus kuriam laikui ima juokas, kaip galėjote tiek daug dėmesio sutelkti nereikšmingam dalykui. Taigi prasiplečiant sąmonei nebereikia retrospektyviai žvelgti į gyvenimą – sunkumų iliuziškumas suvokiamas einamuoju momentu ir dėl to tampa aišku, kad nėra nieko, dėl ko būtų galima liūdėti. Gyvenimas tampa palaimingas.
Samanta: Manau, orgazmas neturėtų būti pagrindinis tikslas intymaus ryšio metu. Moteris gali patirti tiek klitorinį, tiek G taško, tiek gimdos orgazmus. Paskutinysis orgazmas yra pats subtiliausias, vedantis į gylį. Naudojant tantrinį kvėpavimą intymumo metu, galime pajausti visai kitokio lygmens pojūčius bei orgazmus. Šių orgazmų metu su kvėpavimu transformuojant seksualinę energiją po sueities nebus tokio energijos nutekėjimo, kaip patiriant paprastą klitorinį orgazmą. Kaip minėjau, orgazmas neturi būti pagrindinis tikslas intymaus ryšio tarp moters ir vyro metu. Verta tiesiog mėgautis visu procesu, pajausti vienas kito kūną, energijos tekėjimą, užuosti, pajusti skonį. Pagrindiniai aspektai sekso metu: garsas, kvėpavimas, judesys.
Ar seksualinės energijos išsiplėtimas moteryje jaučiamas išoriškai, t.y. ar aplinkiniai pastebi, kada moteris gerai disponuoja savo seksualine energija?
Samanta: Seksualinė energija jaučiama išoriškai, kaip ir visos energijos, tik ne visi sugeba jas „pamatyti“, nes kai kurios juntamos labai subtiliai. Moteris, kuri moka dirbti su seksualine energija, ją transformuoją ir yra kupina jos, tai labai matyti fiziškai. Jos veido oda švyti, nuotaika žymiai žvalesnė, ji nėra pervargusi, priešingai – kupina entuziazmo, kūrybiškumo ir meilės sau.
Jurgita: Tai tikrai juntama išoriškai. Moteris, suvokianti savo gyvybinės energijos galią, mokanti ja disponuoti, tiesiog šviečia gyvybingumu. Jos akys šviečia, jos šypsena kviečia, jos judesiai lengvi ir pasitikintys savimi, jos eisena plaukianti. Ji teka per gyvenimą kaip neužtvenkiama upė. Viskas, prie ko ji prisiliečia, sušyla. Ji dalijasi savo išsiplėtusia energija palaikančiais žodžiais, šypsena, vidine gausa. Prie tokios moters norisi liestis, noris būti šalia jos ir pasimaudyti jos laisvėje.
Kokiais dar būdais mes nutekiname gyvybinę energiją?
Jurgita: Moterys gyvybinės energijos praranda menstruacijų metu. Tam tikros Dao praktikos padeda reguliuoti moters ciklą, leisdamos išsaugoti kuo daugiau gyvybinės energijos. Labai svarbu tinkamai maitintis (kuo labiau perdirbtas, rafinuotas, taip pat gyvūninės kilmės maistas vartojamas, dažnu atveju tuo gausesnės menstruacijos būna). Menstruacijų gausingumą ir patiriamus pojūčius jų metu aštrina stresas. Kuo daugiau meditacijos, sąmoningo kvėpavimo, kitų savivokos praktikų, tuo lengvesnės menstruacijos. Aš visa tai pasakoju ne dėl to, kad apie tai rašo Dao ir tantros metodologijos – aš visas teorijas, kuriomis dalinuosi, patikrinau per save.
Gyvybinė energija tam tikra dalimi iššvaistoma, jeigu orgazmo metu nekeliama į viršų. Juk, kaip ir kalbėjome, seksualinė energija – tai gyvybinė energija, dėl kurios mes kuriame, dirbame, gyvename. Keldami ją stuburu į viršų, tai reiškia – išplėsdami, mes ją tarsi dauginame. Ypač tai aktualu vyrams. Kaip vyrams valdyti seksualinę energiją, pasakoja vyrai tantros, Dao praktikų pasekėjai, taip pat tam yra vyrai ir literatūra, pvz., „Vyriško seksualinio pajėgumo lavinimas“.