7 būdai, kaip susigrąžinti į gyvenimą džiaugsmą

Tereikia į savo kasdienybę įsileisti šiek tiek pozityvumo.

Gyvenimas yra pilnas pakilimų ir nuopolių. Mes negalime kontroliuoti to, kas mums nutinka, bet galime pasirinkti, kaip į tai reaguoti, – rašo portalas redonline.co.uk. Sakoma, kad privalome save mylėti ir savimi rūpintis, bet dažnai vietoj to renkamės liūdesį ir savigraužą.


„Kasdien su savimi kalbame. Mūsų mintys veikia emocijas, motyvaciją ir galimus pasiekimus. Tyrimai parodė, kad didžioji dalis mūsų minčių yra neigiamos, taigi vietoj to, kad mums padėtų, šios mintys veikia prieš mus. Negatyvios mintys sukelia tokias neigiamas emocijas kaip pyktis, susierzinimas, nusivylimas ir beviltiškumas,” – aiškinama vieno tyrimo išvadose.


Vienam žmogui neigiamos mintys gali būti nukreiptos į kiekvienos nedidelės klaidelės, padarytos darbe, nuodugnų nagrinėjimą, kitam tai gali būti kartojimas sau, kad yra kvailas ar nevykęs, vien todėl kad jo nuomone kažką ne taip pasakė (nors su juo bendravęs žmogus greičiausiai už minutės jau buvo tai pamiršęs).


Shahroo Izadi yra žmogus, norintis padėti pakeisti mūsų sau kartojamas frazes iš neigiamų į teigiamas. Kitą kartą, kai savo galvoje išgirsite balsą, apie jus sakantį kažką negatyvaus, prisiminkite septynis geriausius Shahroo patarimus, kaip būti geresnei sau...


ĮSIVAIZDUOKITE, KAD ESATE SAVO GERIAUSIA DRAUGĖ


Kitą kartą, kai padarysite kažką, dėl ko būsite savimi nepatenkinta, įsiklausykite, kaip su savimi apie tai kalbatės.


Kaip greitai savo akimis nusipelnote atleidimo? Palyginkite savo atsakymą su tuo, kurį duotumėte savo geriausiai draugei.


Jei tai, kaio kalbate su savimi skiriasi nuo to, kaip kalbate su savo geriausia drauge, apsvarstykite, ar nevertėtų su savimi pradėti kalbėti šiek tiek draugiškiau.


ATLIKITE SĄVARŽĖLĖS IŠŠŪKĮ


Pradėkite dieną su sauja sąvaržėlių kišenėje. Kaskart, kai pastebėsite, kad sau esate žiauri, perkelkite vieną sąvaržėlę į kitą, tuščiąją kišenę. Dienos pabaigoje patikrinkite, kiek sąvaržėlių iš vienos kišenės perkėlėte į kitą ir pagalvokite, kaip beprasmiška buvo taip nemaloniai su savimi kalbėti.


PRISIMINKITE, KAD BŪDAMA SAU GERA TAMPATE PRODUKTYVESNĖ


Būdama gera sau ne tik geriau jautiesi, bet ir leidi sau greičiau pasiekti tikslų.


Jei esi sau maloni, sau atleidi net už mažiausius nukrypimus nuo plano ar mažiausius paslydimus ir greitai atgauni pusiausvyrą. Daug žmonių mano, kad tai – tik dar vienas populiariosios psichologijos mitas, bet iš tiesų tai – visiška tiesa.


PAGALVOKITE, IŠ KUR KYLA VISAS NEGATYVUMAS


Kai savyje išgirsite piktą, negatyvų balsą, paklauskite savęs: kas man tai sako?


Kai esame jauni, atsakymų ieškome išoriniame pasaulyje ir jo klausomės daug daugiau, nei tuomet, kai esame vyresni. Dauguma negatyvių prielaidų apie save gauname iš vaikystės, taigi jos greičiausiai yra pasenusios, nebeaktualios, neteisingos ir atkeliavusios iš žmonių, kurių nuomonės mums jau nebėra svarbios.


UŽSIIMKITE VEIKLA VIEN TODĖL, KAD JI JUMS MALONI


Sudarykite planą užsiimti veikla, kuri jums teikia džiaugsmo. Ta veikla užsiimkite be jokios priežasties, pavyzdžiui, jei norite, ramiai leisdama laiką namie užsidekite skaniai kvepiančią žvakę. Nelaukite ypatingos progos tai padaryti.


Tokie dalykai dieną daro geresne, o jūs sau siunčiate žinutę: aš svarbi, aš verta to laiko, kurį į save investuoju, esu verta visų šių malonių dalykų.


PRIPAŽINKITE SAVO SĖKMĘ


Dažnai neskiriame laiko būti geri sau ir pripažinti savo pasiekimus. Kažko pasiekę, akimirksniu imame keliauti link kito pasiekimo. Įsitikinkite, kad pastebite ir įvertinate savo sėkmę.


Paklauskite savęs: „Jei prieš 15 metų būčiau sau pasakiusi, kad būsiu ten, kur esu dabar, ar dabar stovėčiau labiau savimi pasitikinti ir būčiau sau geresnė?”. Greičiausiai atsakymas būtų „Taip”. Skirkite laiko pripažinti savo sėkmę.


PAKEISKITE SAVO SUPRATIMĄ, KAS YRA GERUMAS SAU


Pakeiskite savo gerumo suvokimą. Vietoj to, kuris suteikia greitą palengvėjimą rinkitės tokį, kuris verčia gerai jaustis ne tik šiandien, bet ir rytoj. Sakykite sau: „Šiandien aš priimu tokius sprendimus savo kūnui ir protui, kuriais džiaugsiuosi ir vėliau.”


Tai reikalauja daug savikontrolės, bet galutinis rezultatas bus teikiantis daug pasitenkinimo. Tai jausmas, kad esate stipri ir priimate sprendimus, atnešiančius jums ilgalaikės naudos.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis