Ką daryti, jei jau nuo pirmadienio laukiate penktadienio?

Pataria Laimingo darbo instituto vadovė Inesa Daugintaitė.

Natūralu, kad nebūna visos dienos laimingos ir pozityvios. Bet jei jau nuo pirmadienio pradedate laukti penktadienio, o sekmadienio vakarą liūdite dėl to, kad rytoj į darbą, tai ženklas, kad reikia kažką keisti. Nuo ko pradėti?



Inesa Daugintaitė
Inesa Daugintaitė
Asmeninio albumo nuotr.



1. Raštu atlikite savo laimės darbe reviziją. Įvertinkite, ar jus tenkina vadovo elgesys, kolegos, atlygis, darbo sąlygos, galimybės tobulėti ir kt. Susirašykite tai, kas netenkina. Gali būti, kad jūsų nenoro eiti į darbą priežastys yra labai paprastos ir lengvai išsprendžiamos. Savo užrašus dar kartą išstudijuokite po gero poilsio. Daugelis nesusipratimų atsiranda iš nuovargio.


2. Atlikitie savo laimės namie reviziją. Galimas dalykas, kad atidėliojate pokyčius asmeniniame gyvenime ir iš darbo tikitės 200 proc. pasitenkinimo. Užuot pasidžiaugę nuveiktais darbais ir mėgavęsi ritminga kasdienybe, ieškote pokyčių ne ten, kur reikėtų. Jausdamiesi vieniši, viliamės, kad kiti bus pajėgūs priimti mums palankius sprendimus.


3. Pasikalbėkite su savo vadovu. Neverta laukti, kol jis pats pamatys, kad praradote motyvaciją. Susitarkite dėl pokalbio ir atvirai išsakykite, kaip jaučiatės ir ką norėtumėte pakeisti. Jei problemų kyla dėl kolegų, pasikalbėkite su jais. Geriau vieną kartą išsakyti savo pretenzijas dėl, tarkim, jų polinkio pernelyg garsiai kalbėti telefonu asmeninėmis temomis, nei kaskart išgirdus skambutį krūpčioti ir niršti viduje

.

4. Pasidomėkite savo galimybėmis kitur. Žinoti savo vertę darbo rinkoje verta ne tik tuomet, kai susiruošiate kelti sparnus. Tai padeda ir toje pačioje įmonėje derantis dėl algos ar aptariant darbo krūvį. Gyvenant uždarame burbule, kyla rizika tiek save nuvertinti, tiek pervertinti. Iš šalies gauta informacija gali paskatinti jus greičiau kelti sparnus, bet gali nutikti ir priešingai – tai padės susimažinti nerealius lūkesčius


6. Nesigriebkite bet ko. Atminkite, iš darbo išėjote ne tam, kad susirastumėte kitą tokį pat ar dar blogesnį, todėl rinkitės atidžiai ir neskubėdami. Kaskart sulaukę pasiūlymų, įvertinkite juos pagal visus kriterijus, o ne tik pagal tuos, dėl kurių išėjote. Tarkim, jei išėjote dėl mažos algos, neskubėkite priimti pasiūlymo, vos tik pažadamas didesnis atlygis, nes atslūgus pirminei euforijai galite suprasti, kad jums visiškai nepriimtinas vadovo ar kolegų bendravimo stilius, kad neturite jokių galimybių augti ir pan.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis