Atsidūrėte kryžkelėje? Šis paprastas testas gali padėti rasti kelią

Koučingo specialistė Agnė Zinkevičiūtė įsitikinusi, kad savimi būti apsimoka ir pataria, nuo ko pradėti paieškas pasiklydus.

„Dažnai matau, kad moterys bando save pristatyti arba gražesnėje šviesoje arba pritemdo apšvietimą. Kaskart, kai jos man pasakoja netikras – pagražintas ar paliūdintas savo istorijas, aš negaliu suprasti, kodėl jos tai daro? Kodėl jei esi žuvis, tu žadi darbdaviui, kad šokinėsi medžiuose? Net jei iš pradžių tai ir pavyks, ilgainiui pradės vis labiau erzinti, pavargsti ir kiti miško žvėrys tave išjuoks, – konferencijoje „Išdrįsk pradėti“ teigė saviugdos programų moterims autorė Agnė Zinkevičiūtė. – Per daugybę metų darbo su moterimis supratau, kad didžiausias jų stabdys yra nežinojimas, kas esi, arba neleidimas sau būti tuo, kas esi. Dažniausiai stengiamės įtikti – tėvams, sutuoktiniui, darbdaviui, visuomenei. Kai neleidžiam sau būti savimi, tampam irzlios, prarandam santykius ir galiausiai susergam.“


Ji siūlo pasiimti lapą popieriaus, tušinuką ir pabandyti sau atsakyti į 4 paprastus klausimus.


1. Ar žinai, kas esi? Pabandyk sau sąžiningai įvardinti.


2. Kokios tavo vertybės? Pagal savo vertybes mes sąmoningai ar nesąmoningai priimam sprendimus. Kai žinai savo vertybes ir jų laikaisi, žymiai lengviau gyventi pačiai su savimi ir kitais.


3. Kokios yra tavo stiprybės? Skirk laiko, užrašyk jas. Gali paprašyti gerai tave pažįstančių žmonių, kad atsiųstų 10 stipriausių tavo savybių. Įdarbink jas. Tai padės labiau pasitikėti savimi.


4. Ar žinai tobulintinas savo savybes? Visi jų turime. Neslėpk nuo savęs. Pripažink, kad nesi tobula ir priimk save su visomis savo silpnybėmis.


Klausimai atrodo visai paprastučiai, bet jie gali netikėtai atspindėti tai, kas trukdo judėti į priekį. Galbūt aplinkiniai tave mato kaip sėkmingą, stiprią verslininkę, 2 vaikų mamą ir laimingai ištekėjusią moterį, bet netikėtai sau atsakai, kad esi pavargusi, į rutininį darbą įklimpusi ir nuolat kaltės prieš savo vaikus graužiama moteris, pastaruoju metu stipriai abejojanti, ar su tuo vyru gyveni.


Suvokusi, kad svarbiausios tavo vertybės yra sąžiningumas ir tiesa, supranti, kodėl taip blogai jautiesi darbe, kur reikia nuolat pataikauti ir meluoti savo klientams.


Jei manai, kad tavo stiprybė – gebėjimas generuoti idėjas, bet tau trūksta kantrybės jas įgyvendinti, nesikankink braižydama detalius planus, bet surask žmonių, kurie tai padarytų.


„Turiu vieną klientę – jauną, gražią moterį, – pasakoja Agnė Zinkevičiūtė. – Kai mes susitikome, ji buvo pavargusi, liūdna, akys buvo užgesusios. Mes susitikome pakalbėti apie jos verslo perspektyvas, bet greitai pokalbis pasisuko apie kitus dalykus. Jai atrodė, kad jos gyvenimas byra į šipulius. Kaip gali vystyti verslą, jei neturi energijos, jei netiki tuo, ką darai? Paklausta, ką mėgsta daryti, moteris atsakė, kad mėgsta kurti, gaminti valgyti ir keliauti. Deja, šiems pomėgiams ji neturėjo laiko. Kuo labiau nesisekė jos verslui, tuo daugiau ji dirbo. Stengėsi iš paskutiniųjų. Grįždavo namo vis labiau pavargusi ir išsekusi. Jai reikėjo būti griežtai, bet ji nenorėjo tokia būti. Pasiūliau pasiimti atostogų ir išvykti. Tai jai padėjo sustoti, atsigręžti į save ir atrasti gležną, romantišką, jautrią moterį. Kelionėje ji sutiko naujus žmones. Bendraudama su jais vėl tapo linksma, kokia iki tol buvo. Grįžo namo ramesnė, labiau pasitikinti savimi ir gyvenimu. Pamažu ėmė tvarkytis ir verslo reikalai.“


Nebijokite pauzių


Agnė Zinkevičiūtė sako pati ne kartą kritusi, atsidūrusi kryžkelėse, bet kiekvieną kartą iš jų atrasdavo kelią. „Nebijokite pasimesti, nes kartais reikia pasimesti, kad atrastum save iš naujo. Taip vyksta transformacija. Drugelis netaptų drugeliu, jei prieš tai neišlauktų lėliukės periodo. Kiekviena gėlė sulaukia savo laiko pražysti. Tad reikia leisti sau tiesiog išbūti, o intuicija pati išves tais klaidžiais labirintais“, – teigia koučingo specialistė.


Pasak jos, labai svarbu tuo periodu nebausti savęs, nekaltinti išglebimu, neveiklumu, bet pažvelgti į save su meile ir užuojauta. Plakti save tokiais atvejais yra tas pats, kaip mušti gulintį žmogų. „Kam kaltinti save už tai, kad kažkas nepavyko, – sako ji. – Reikia drąsos priimti save visokią – ir silpną, ir stiprią, pripažinti, kad tau reikia pagalbos. Kai pati priimi save tikrą, tuomet ir aplinkiniai gali tave tokią priimti. Nieko nėra gražesnio už tave originalią. Pasauliui nereikia kopijų, jam reikia tavęs originalios. Gal ne visiems patiksi, bet tie, kurie tave mylės, mylės tikrą, o ne pagražintą.“ Kai bendraudami su kitais, galime būti savimi, tai padeda sukurti autentiškus, nuoširdžius, palaikančius santykius, mažina įtampą ir klaidų baimę.


Susitikti su savimi, pasak Agnės Zinkevičiūtės, labiausiai padeda sąmoningas kvėpavimas ir tyla. „Pabandykite kasdien 10 minučių ryte ir 10 minučių vakare, ir po 2 minutes penkiskart per dieną susitelkti į savo kvėpavimą. Nereikia daryti nieko ypatingo, tiesiog stebėti, kaip įkvepiate ir iškvepiate. Tai iš esmės pakeis Jūsų savijautą“, – teigia sąmoningo kvėpavimo specialistė. Susitikti su savimi taip pat padeda pasivaikščiojimas gamtoje ar kiti širdžiai mieli užsiėmimai. Svarbiausia daryti tai vienai ir nemanyti, kad tai – tuščiai leidžiamas laikas. 10 minučių pauzė gali pagimdyti daugiau vertingų dalykų nei valandos nepertraukiamas bėgimas.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis