* Partneriai užmiega tuo pačiu metu. Visai neseniai Pittsburgh‘o universitete buvo atliktas tyrimas, kuris atskleidė, kad tų moterų, kurios buvo patenkintos savo santuoka, miego grafikas net 90 % sutampa su jų vyrų miego režimu. Eksperimentas truko 10 dienų, o jame dalyvavo 46 heteroseksualios poros. Mokslininkai pastebėjo, kad moterys, kurios jautėsi nelaimingos santuokoje, retai kada eidavo miegoti kartu su vyru vienu metu. Gal metas suderinti grafikus?
* Pora nebijo eiti miegoti susipykusi. Net ir laimingiausioje santuokoje pasitaiko kivirčų. Tačiau jei ginčas įsiplieskė vakare, geriausia viską atidėti ir pasikalbėti iš ryto. Pailsėję, išsimiegoję partneriai bus kur kas tolerantiškesni ir pasiruošę efektyviai diskutuoti. Be to, atlikti sociologiniai tyrimai rodo, kad tos poros, kurios kalbasi ir išsiaiškina konfliktus yra bene 8 kartus laimingesnės nei tos, kurios apsimeta, kad nieko neįvyko.
* Kiekvienas turi savo draugų ratą. Tik vaikinų ir merginų vakarai santuoką daro tvirtesnę. Žmonės, kurie turi platų draugystės tinklą, paprastai jaučiasi santykiuose su partneriu laimingesni nei tie, kurie visą energiją ir dėmesį sutelkia tik į romantišką ryšį. Pastarieji galiausiai gali pradėti jaustis izoliuoti ir priklausomi tik vienas nuo kito.
* Sutuoktiniai vengia šiurštaus atvirumo. Sakyti tiesą santykiuose labai svarbu. Tačiau tai darant būtina pasirinkti tinkamą, neįžeidžiantį toną. Juk artimiausi žmonės gali įskaudinti labiausiai, o atvirumas kartais ir taip gali sutrikdyti. Atlikti moksliniai tyrimai patvirtina, kad laimingos poros yra dėmesingos antrosios pusės jausmams net tada, kai į akis rėžiama nepriimtina tiesa. Kaip tai padaryti neužgaunant kito? Sakoma, kad su partneriu vertėtų kalbėtis taip lyg su geriausiu draugu. T. y. išlaikyti nepakeltą, draugišką toną.
* Vaikai ne visada atsiduria prioritetų sąrašo viršuje. Greičiausiai daugelis sutiks su tuo, jog auginti vaikus – alinantis, sunkus ir viso dėmesio bei energijos reikalaujantis darbas. Bent jau kartais. O tais kartais labai mažai lieka laiko kitiems, kiekvienam žmogui svarbiems dalykams. Ypač porai yra svarbus jų laikas, kurį jie galėtų praleisti tik dviese. Todėl kai užmiega mažyliai, bent retkarčiais būtina pamiršti bet kokius buities darbus ir tiesiog su mylimuoju ar mylimąja apsikabinus pažiūrėti mėgstamą TV laidą ar filmą.
* Pora mielai rodo savo jausmus viešai. Tikėtina, jog laimingos poros net būdamos viešoje erdvėje nebijos apsikabinti ar laikytis už rankų. Psichologai sako, kad toks elgesys parodo, jog sutuoktiniai yra lyg komanda, o ne individualistai. O mokslininkai patvirtina, kad toks emocinis ir fizinis ryšys sumažina streso hormono kortizolio išsiskyrimą.
* Partneriai supranta, kad išsiskyrimas – ne išeitis. Sutuoktiniai turi savo banko sąskaitas ir nesidalina pinigais? Atrodo, tai smulkmena. Bet finansinis saugumas stipriai susijęs su emociniu pažeidžiamumu. Tik laimingos poros linkusios rizikuoti ir dalintis viskuo, net pinigais. Mat jos puikiai žino, kad problemas reikia spręsti, o iškilus sunkumams negalvoti apie santykių pabaigą ir išsiskyrimą.
* Jie ieško kompromisų, o ne aukojasi. Santykiai – tai dviejų žmonių tarpusavio laimė. Tai reiškia, kad partneriai turi būti lankstūs, kai kyla nesutarimai. Nei užsispyrimas, nei nuolankus antrosios pusės poreikių tenkinimas neduos ilgalaikių rezultatų. Laimingos poros turi rasti jiems abiem tinkantį aukso vidurį. Prie jo veda kompromisai ir derybos.
* Sutuoktiniai pastebi gerus poelgius. Baksnoti pirštu į klaidas ir burbėti lengviau – greičiausiai dėl to, jog kilusį susierzinimą norisi tuoj pat išlieti. Tačiau laimingų santykių taisyklės byloja, kad labai svarbu pastebėti ir tai, ką partneris daro gerai. Komplimentas, padėka, pagyrimas, apkabinimas ar bučinys – tai paprasti apdovanojimo už gerą poelgį metodai. Verta nepamiršti saldžių mainų principo – kuo daugiau gerumo duodama, tuo daugiau jo sugrįžta.