Taip pat pasitelkus veidotyros mokslą, galima išsiaiškinti įgimtus ir įgytus žmogaus charakterio ypatybes, intelektualumo lygį. Tarkim, tas žmogus išmintingas, protingas ar paviršutiniškas, lengvabūdis. Dosnus ar šykštus, energingas, kupinas idėjų lyderis ar pasyvus, be iniciatyvos žmogus.
Ieškokite vyro tarp didelės burnos turėtojų
Ko gero iš visų veido elementų burna užima vieną reikšmingiausių vietų. Juk ne kartą teko matyti, kaip jūsų ar pažįstamų mažylis kiša į burną visokius daiktus, norėdamas „paragauti“. Kiekvienas suvalgytas maisto kąsnelis ir kiekvienas mūsų ištartas žodis pereina per tuos vartus, vadinamus burna. Per ją atsiskleidžia žmogaus saviraiška, emocijos, išgyventi jausmai. Anot amerikiečių veidotyros specialistės May‘os Borenstein, pagal burnos formą ir dydį galima nustatyti ne tik žmogaus charakterio bruožus, bet ir vidinės energijos jėgą. Taigi, jei žmogaus didelė burna, vadinasi, jis - ekstravertas, pasitikinti savimi asmenybė. Šis žmogus – iškalbus, linkęs bendrauti. „Jis nevengia išsakyti savo nuomonę, parodo daugiau pasitikėjimo bendraudamas su kitais nei žmonės, turintys mažas burnas“, - teigė veidotyros specialistė. Anot jos, didelės burnos turėtojas – šeimyniškas žmogus, materialiai apsirūpinęs, bet mėgsta ir patinginiauti. Užtat vyras, turintis didelę burną - drąsus, vyriškas, mėgsta ne tik ekstremalius dalykus, bet ir pasišaipyti iš bailių.
Tuo tarpu mažos burnos turėtojas – užkietėjęs intravertas, užtat nuostabus klausytojas. Be to, šie žmonės išsiskiria iš kitų uždarumu, santūrumu. Jie – išlaikyti ir atsargūs. Galite drąsiai patikėti tokiam žmogui savo paslaptis, jis niekada jūsų neišduos. Tiesa, neskuba atskleisti ne tik savo paslapčių, bet ir jausmų net ir artimiau su juo susipažinus. Ilgai galvoja, tyrinėja pašnekovą. Mažos burnos turėtojo gyvenimo šūkis: „Ir iš stovinčio vandens susidaro upės“. Tai reiškia, kad šis žmogus kuklus, taikaus būdo, minkšto charakterio, bet reikalui esant, gali pakeisti ir upės vagą. Nors kiti sako, kad mažaburniai – silpno charakterio ir jiems tenka kaip reikiant pakovoti dėl vietos po saule.
Kiek pakelti lūpų kampučiai atspindi jūsų požiūrį
„Norint nustatyti lūpų išlinkimo kryptį, įsivaizduokite taškus burnos kampuose ir jos viduryje, o paskui mintyse sujunkite juos. Priklausomai nuo lūpų išlinkimo, galima įvertinti jūsų sugebėjimą klausyti. Jei lūpų kampučiai nesišypsant bus nukreipti kiek viršun, vadinasi, jūs esate žmogus ne tik mokantis išklausyti, bet ir patarti ar padėti kitam bėdoje“, - aiškino veidotyros paslaptis M. Borenstein. Jos teigimu, tai reiškia, kad žmogus atidžiai klauso, ką kalba pašnekovas, niekada jo nenutraukia vidury sakinio, neįsiterpia į pokalbį anksčiau nei reikia. Tai gana retai pasitaikanti savybė, todėl kad daug žmonių nemoka bendrauti. Jiems svarbu tik tai, ką jie patys kalba. O pašnekovo žodžius praleidžia pro ausis. „Kiek pakelti lūpų kampučiai atspindi jūsų pozityvų požiūrį į gyvenimą. Tuo tarpu kiek nuleisti žemyn lūpų kampučiai byloja, kad to žmogaus iš esmės neigiamas požiūris į gyvenimą. Jis viskuo nepatenkintas. Jam viskas nepatinka. Būna piktas ant viso pasaulio. Apskritai tai išduoda nelinksma jo veido išraiška“, - teigė veidotyros specialistė.
O jei lūpų linija nesišypsant būna tiesi, tai reiškia, kad bendraujant su kitais, tarsi veidrodis, tikroviškai atspindi tai, ką jis kalba ir ką jūs atsakote. Tai yra bendravimas būna daugiau objektyvus. Nei blogesnis, nei geresnis.
Be to, kiek nusvirę lūpų kampučiai žemyn byloja, kad tas žmogus ne tik, kad nepasitiki savo jėgomis, bet ir tuo, su kuriuo kalba. Taip pat jis neretai teigiamus dalykus supranta ir vertina neigiamai. Negana to, tikisi išgirsti dar blogiau. „Tačiau šios savybės teigiama pusė ta, jog žmogus nepajunta nusivylimo, sužinojęs, kad daug kas yra ne taip, kaip buvo pasakyta. Bet jo problema ta, kad nesugeba atsiriboti nuo neigiamos informacijos, nemoka priimti komplimentų ar pagyrimų savo adresu. Pavyzdžiui, viršininkas, kaimynas ar užsakovas pasakė, kad viskas padaryta „normaliai“ arba „neblogai“, o jis tuos žodžius supranta kaip paslėptą pašaipą ar kritiką. Kitaip tariant, jei jam nesako, kad darbą atliko „nuostabiai“ ar „puikiai“, jis galvoja, kad padarė kažką ne taip. Vadinasi, tas žmogus nepakankamai geros nuomonės apie save“, - padarė išvadą M. Borenstein.
Anot jos, užtat didelę burną turintis žmogus ir nusvirusiais lūpų kampučiais pasižymi stipria valia, jam sunku padaryti įtaką. O jei burna nuolat būna pusiau pravira, lūpų linija tarsi užapvalinta, tai liudija, kad ta asmenybė gyvena be rūpesčių, bet yra gana naivi ir patikli. Ryškiai apibrėžta lūpų linija nurodo žmogaus intelektualumą, jo valios tvirtumą ir ištvermingumą.
Reikia pasimokyti iš to žmogaus sugebėjimų įtikinti kitą
Žinia, lūpomis ištariami žodžiai ir dalinami bučiniai. Viršutinė lūpa atspindi moterišką energiją. (Greičiausiai taip yra dėl to, kad vyrai gali uždengti ją ūsais). Viršutinė lūpa taip pat atspindi žmogaus vidinį pasaulį, susijusį su jausmais. Tuo tarpu apatinė lūpa atspindi vyrišką energiją, jų santykius su priešinga lytimi ir išoriniu pasauliu.
Jei vyro ar moters gana storos lūpos ( abi lūpos plačios ir putlios), vadinasi, išsiskiria iš kitų energingomis, jausmingomis emocijomis, turi gerą humoro jausmą. Be to, tas žmogus turi subtilų, gera skonį, nes dažnai stebina aplinkinius savo elegantiška, gal net kiek iššaukiama išvaizda. Taip pat jis nepraleidžia progos išnaudoti kiekvieną saviraiškos galimybę.
Tarsi išgaubtos putlios lūpos simbolizuoja gyvenimo džiaugsmą. „Beje, atkreipiau dėmesį, kad tokios lūpos vis dažniau pastebimos tarp žmonių, kurie dėl visko linkę kaltinti save. Tokie žmonės linkę greitai įsižeisti ir ilgai nešioti nuoskaudą“, - patikino veidotyros specialistė. Užtat plačios žmogaus lūpos išduoda, kad jis yra nedisciplinuotas, flegmatiškas, tingus, mėgsta vėluoti ir nesilaikyti duoto žodžio. Jei kiek atvipusi apatinė lūpa reiškia, jos tas žmogus - lengvabūdis, tikras vėjo pamušalas. Be to, kvailokas ir dažnai būna piktas.
Jei apatinė lūpa akivaizdžiai storesnė už viršutinę, vadinasi, reikia pasimokyti iš to žmogaus sugebėjimų įtikinti kitą žmogų. Taip pat jam būdinga pavydėtina įtaiga pateikiant aplinkiniams savo požiūrį ar poziciją. Be to, geba itin sutelkti dėmesį ties kuria nors veikla. O jei apatinė lūpa du kartus storesnė už viršutinę, galite didžiuotis prigimtine dovana žavėti klausytojus ir priversti juos „alpti“ nuo jūsų gražbylysčių. Tikėti tuo, ką kalbate. Nors tokie žmonės vis dėlto linkę mažiau kalbėti, bet daugiau veikti. Taip pat jie turėtų išmokti daugiau įsiklausyti į savo vidinį balsą bei intuiciją. Jei viršutinė lūpa ypač plona, akivaizdu, tas žmogus iki širdies gelmių atsidavęs savo įsitikinimams ar idėjoms, kurios neretai užgožia ir jo asmeninį gyvenimą bei mėgstamą veiklą.
Jei viršutinė lūpa akivaizdžiai storesnė už apatinę, neabejokite, tas žmogus bus ištikimas ir atsidavęs jums iki gyvenimo pabaigos. Be to, jis – atlapaširdis ir tiesmukiškas. Jam nieko nereiškia rėžti karčią tiesą į akis, supratęs, kad yra apgaudinėjamas ar jam meluojama. Nors ne pro šalį būtų išmokti daugiau lankstumo ir diplomatiškumo bendraujant su žmonėmis, kurių įžvalgos ir atvirumas jam nepatinka.
Veidmainį ir pavydų žmogų išduoda lūpos
Kai viršutinė lūpa būna šiek tiek atsikišusi virš apatinės, nurodo to žmogaus racionalų, šaltą protą, atsargumą ir charakterio tvirtumą. O jei atsikišusi gana akivaizdžiai – dalykiškumą, ryžtingumą, teisingumo siekimą. Tuo tarpu šiek tiek atsikišusi į priekį apatinė lūpa parodo to žmogaus neslepiamą egoizmą, kad jį lengva įskaudinti ar įžeisti. Taip pat liudija, kad to žmogaus stiprus poreikis turėti tvirtą ir patikimą užnugarį.
Itin plonos lūpos ( kai lūpų apskritai „nematyti“, tik plona linija) reiškia, kad tas žmogus dažnai būna piktas, kupinas pagiežos ir sarkazmo, mėgsta patraukti kitus per dantį, ironizuoti, šaipytis, dažnai nepasitiki kitais. Tai ir įspėjimas būti atsargiam su tokiu žmogumi. Jis gali būti ne tik agresyvus, bet žiaurus. Lipti per kitų galvas ir daryti niekšybes. Stipriai suspaustos plonos lūpos nurodo, kad žmogus - veidmainis ir pavydus. „Akivaizdu, kad iš tokio žmogaus vaikystėje buvo labai daug reikalaujama, dažnai bardavo ir itin retai girdavo. Toks žmogus nesugeba atvirai reikšti savo jausmų. Užtat kerta iš peties kritikuodamas kitus“, - dalijosi savo pastebėjimais veidotyros specialistė. Anot jos, jei jūsų plonos lūpos ir plati burna, tikėtina, jums sunku sutarti su žmonėmis. Plonos lūpos – taip pat įrodymas, kad žmogus - jautraus charakterio, užtat šmaikštus ir iškalbingas.
Jei žmogaus lūpos vadinamojo „kupidono lanko“ formos (viršutinė lūpa primena lanką), vadinasi, jam nestinga išminties, apdairumo ir visada pasiekia savo. Jis tiksliai žino, ko jam reikia ir gana nesunkiai įgyvendina savo planus ir sumanymus.
Venkite pirkti mašiną iš pardavėjo, kuris nuoširdžiai šypsosi
Visi žino, kad nuoširdi šypsena ta, kuri sklinda iš žmogaus širdies gelmių. „Šypsena nusako žmogaus charakterį ir asmenybės bruožus labiau, nei bet kuris kitas gestas. Besišypsant lūpų kampučiai kilsteli aukštyn. Tačiau, jei besišypsant lūpų kampučiai nusvyra, tai ne šypsena, o kaukė, po kuria slepiasi nenuoširdus, apsimetinėjantis žmogus“, - teigė M.Borenstein.
Tikriausiai niekam nekelia abejonių, kad natūrali šypsena – plati, kai burna prasiveria ir matosi dantys (bet ne dantenos). Taip pat tokia šypsena reiškia, kad žmogus yra harmoningas, sutaria su savimi ir savo jausmais, kurių neafišuoja, bet per daug ir neslepia.
О jei plačiai besišypsant matosi ir dantenos, tai ženklas, kad žmogus- dosnus, kilnus, pasirengęs pirmas atskubėti į pagalbą ir visiems padėti. Tokie žmonės žino, norint, kad juos pamiltų, reikia pirmiems atskleisti savo jausmus. Jei plačiai besišypsant matyti dantenos, tai reiškia, kad jūs galite visiškai pasitikėti tuo žmogumi. Be to, savo meilę jis įrodys ištikimybe ir atsidavimu. Negana to, tokie žmonės dovanoja dovanas kitiems, negalvodami, ar gaus ką nors mainais.
Jei vyras ar moteris šypsosi įtemptomis lūpomis, tarsi per prievartą, akivaizdu, tai - apsimestinis nuoširdumas. Vadinasi, tas žmogus kažką slepia. Tokia „perdėtai nuoširdi“ šypsena tai - kaukė, slepianti tikruosius jo turėtojo jausmus/ Taip pat nevykęs mėginimas imituoti nuoširdumą ir rūpestingumą, kurių nėra nė užuominos. Greičiausiai priešingai – už jų slepiasi apgaulė. Venkite pirkti mašiną iš pardavėjo, kuris jums taip šypsosi!
Šypsena, primenanti „bučinį“ – tai ženklas, kad žmogus netiki tuo, kas jam sakoma arba įžvelgia apgaulę. Be to, nori išlaikyti atitinkamą atstumą. Tai ir signalas, kad nesate lengvai prieinama asmenybė. Veikiau priešingai – labai sunkiai ir nenoriai prisileidžiate žmones. Arba apskritai neprisileidžiate jų. Tokia šypsena taip pat byloja: „Aš esu malonus su jumis, bet neskubinkite manęs. Jei norite su manimi artimiau bendrauti, turi praeiti daugiau laiko. Tačiau galite dar kartą pamėginti“.
Kreiva šypsena, kai vienas lūpų kamputis būna aukščiau už kitą, tai - parodomoji šypsena. Dažnai taip šypsosi žmonės, kalbėdami viešai, kai yra filmuojami televizijoje ar renginyje, norėdami padaryti nepriekaištingą įspūdį aplinkiniams ir vengdami parodyti tikruosius savo jausmus bei išgyvenimus.
Kreivų dantų turėtojams specialistė nieko džiuginančio pasakyti negali
Žinia, jei sapnuojate, kad iškrito dantys, tai gali reikšti ir artimo žmogaus mirtį arba jo sveikatos pablogėjimą, taip pat baimę dėl savo galimybių ir taip toliau. Tuo tarpu veidotyros mokslas, priklausomai nuo dantų padėties ir dydžio, gali gana tiksliai apibūdinti žmogaus charakterį.
Pavyzdžiui, lygūs, vienodo dydžio dantys reiškia, kad tas žmogus, atranda sprendimų būdus remdamasis logika ir analitiniu mąstymu. Be to, greitai, ramiai ir operatyviai priima sprendimus ir iš anksto būna užtikrintas jų teisingumu.
Tarpas tarp priekinių dantų reiškia, kad jo turėtojas pasirengęs rizikuoti ar imtis avantiūros. Taip pat labai greitai priima sprendimus, pasikliaudamas vien intuicija. Beje, linkęs rizikuoti net ir tada, kai nėra užtikrintas, kad pavyks ir viskas baigsis sėkmingai. Negana to, kai tokiam žmogui iškyla dilema nieko nekeisti arba rizikuoti, jis paprastai renkasi antrąjį variantą.
Kuo didesnis tarpas tarp priekinių viršutinių dantų, tuo stipriau išreikšti to žmogaus charakterio bruožai.
Jei neteisingas viršutinių ir apatinių dantų sukandimas, tai ženklas, kad prieš jus konfliktiška asmenybė. Tačiau turi ambicijų dirbti tik įdomų ir mėgstamą darbą. Taip pat tai reiškia norą mokytis, semtis žinių, tobulėti.
Dideli priekiniai dantys, kurie jie gerokai didesni už kitus, įrodo užsispyrusį žmogų. Jei jau kartą nusprendė, tai niekas ir jokiu būdu nebepakeis jo sprendimo. „ Tas žmogus užsispyręs kaip asilas ir tik įtikinamai įrodžius tokiam, kad jis klysta, gal būt ir pakeistų savo nuomonę ar nusistatymą. Teigiama tos savybės pusė ta, kad toks žmogus sugeba tvirtai laikytis savo nuomonės“, - sakė veidotyros specialistė. Be to, jos tvirtinimu, žmogus, turintis didelius viršutinius dantis, nuoširdus, atsakingas, pareigingas. Ir jo šeimai neteks sukti galvos dėl materialinės gerovės, nes jis tikrai tuo pasirūpins.
Užtat kreivų dantų (ypač apatinių) turėtojams M.Borenstein nieko džiuginančio pasakyti negali. Anot jos, tie žmonės kelia sau neįtikėtinai didelius, beveik nepasiekiamus tikslus. Mėgsta ginčytis ir niekada nepripažįsta savo klaidų.
Tuo tarpu žmonėms, turintiems atsikišusius priekinius dantis ir dėl to negalintiems atsikratyti komplekso, pirmiausiai reikia įveikti savo prigimtinį vaikišką drovumą. Kitaip tariant, prieš išmokus laisvai ir nevaržomai bendrauti bei sutarti su žmonėmis, jie turėtų įdėti nemažai pastangų ir jėgų įveikiant savo susikaustymą, kuklumą ir, žinoma, kompleksus.