Kai svarstome, ko reikia materialinių sunkumų turinčioms moterims, dažniausiai kalbame apie maistą, šiltus drabužius ar kitus būtinus pragyvenimo reikmenis. Retam lietuviui ateitų į galvą pasiūlyti joms... vakarinių suknelių.
Bet emocingajai etiopei Eskedar Maštavičienei prieš trejus metus į galvą šovė būtent tokia mintis. „Kiekviena moteris visų pirma yra moteris, – sako Eskedar. – Nors ir kokios negandos ją užkluptų, ji privalo atrasti laiko sau, pasilepinti. Kad žmogus atrastų motyvaciją pakeisti gyvenimą, kartais reikia visai nedaug – pasipuošti, patekti į kitą aplinką, pasijusti kitokiu žmogumi ir patikėti, kad esi vertas to gražesnio ir sėkmingesnio gyvenimo. Aš pati esu pabėgėlė. Kai atvykau į Lietuvą, neturėjau nieko. Pirmuosius drabužius man padovanojo kiti žmonės.“
Startavusi prieš dvejus metus, šiemet socialinė akcija „Padovanok suknelę“ įsibėgėjo kaip reikiant ir apėmė net 12 Lietuvos miestų: Vilnių, Kauną, Klaipėdą, Panevėžį, Šiaulius, Švenčionis, Ignaliną, Visaginą, Kėdainius, Rokiškį, Širvintas ir Palangą.
Visuose nurodytuose miestuose tam tikru adresu moterys raginamos atvežti savo nenaudojamas progines sukneles, batelius, aksesuarus. Juk proginių drabužių panaudojimo laikas toks trumpas – reta kuri apsivelka tą pačią suknelę dažniau nei 3 kartus. Taip vis dar graži ir nauja, bet nenaudojama ji lieka kaboti spintoje, nors galėtų nudžiuginti kitą moterį. Minėtuose miestuose yra suknelių surinkimo punktai, į kuriuos moterys gali atnešti nenaudojamus puošnius drabužius ar aksesuarus. Tiesa, šiuo metu akcija jau artėja į pabaigą. Rytoj, gruodžio 22 d.(penktadienį), įvyks renginiai paskutiniuose 4 likusiuose miestuose Vilniuje, Klaipėdoje, Kėdainiuose ir Palangoje, tad iki pietų dar galima suskubti ten atnešti savo dovanas.
Vėliau prasidės didžioji šventė – moterys rinksis ir matuosis sukneles, batelius, papuošalus, joms bus daromas makiažas ir šukuosenos, visos vaišinsis kava, saldumynais, bendraus, klausysis muzikos. „Nepaprastai smagu matyti prieš veidrodį stovinčią, pasipuošusią, aukštakulniais avinčią moterį, kurios akyse spindi džiaugsmas, nes šis vakaras skirtas jai, – sako E. Maštavičienė. – Moterims būtina ištrūkti iš namų ir surasti laiko sau. Pasipuošti galima ir kasdien. Tikiuosi, kad moterys, pasiėmusios šias sukneles į namus, jomis apsirengusios pasitiks šventes.“
Šiandien Eskedar Maštavičienė labiausiai nori kreiptis į tas, kurios nori, bet nesiryžta ateiti į tokius renginius. „Norėtųsi, kad moterų būtų kuo daugiau. Suknelių užteks visoms, o kai kurios galės pasiimti ir po kelias. Štai Vilniuje jų turime apie 300. Mes bendradarbiaujame su valstybinėmis institucijomis, šeimos rūpybos centrais, įvairiomis bendruomenėmis, moterų krizių centrais, gausių šeimų asociacija – daugumą moterų į renginius atsiveža šių organizacijų atstovai. Aš noriu kreiptis į kitas. Atvykite pačios ir pakvieskite sunkiau besiverčiančią kaimynę, giminaitę ar kitą likimo sesę. Tegul šie renginiai tampa moterų solidarumo švente.“
Renginio vietų adresus galite rasti feisbuko paskyroje „Padovanok“arba sužinoti telefonu 8 615 39223