Šie rudeniški namai nukelia į Lietuvos pamarį, Svencelės gyvenvietę, truputį sustoti, matyti, jausti ir girdėti gamtos garsus, atrasti ramų poilsį pabėgant iš aktyvios miesto rutinos. Tokia filosofija tapo ir namo interjero kūrybiniu konceptu.
88 m2 gyvenamasis namas, kur pagrindinėmis apdailos medžiagomis pasirinkti ąžuolo ir pušies deriniai, tapo poilsio erdve, kvepiančia natūraliu medžiu.
Statinys savo modernia architektūra organiškai įsilieja į esamą landšaftą, su greta nusidriekusia daugiamečių medžių alėja ir vandens telkiniu – vaizdu, kuriuo gyventojai gali grožėtis pro didelius vitrininius langus. Gamtos peizažas interjere tapo nuolatiniu besikeičiančio kolorito paveikslu.
Šiandien šis paveikslas – su rudenėjančios ochros tonais. Interjero koloritas – žemės spalvų gama. Sukurtuose virtuvės balduose konkuruoja rusva tekstilė (spintelių fasadai), kaštono atspalvio akmens gijos (baldo stalviršis), medienos apdaila (jungiamosios detalės) ir juodi žemės akcentai dekoro detalėse (šviestuvai, laiptai, baldinė furnitūra, buities prietaisai). Minkštuose balduose (pusbario kėdės, minkštas kampas, miegamojo baldai) – kontrastuojanti spalva – šermukšnių oranžinė, kuri sustiprina nuotaiką ir paįvairina namų estetinį vaizdą.
Vidaus namo erdvės projektas – atviras. Būdamas pirmame aukšte gali matyti antro aukšto kambarius, todėl interjero sprendimai yra darnūs, su atsikartojančiomis medžiagomis ir spalvų pasirinkimais. Erdvės pojūtį sustiprina lubose esantis didžiulis stoglangis – nuostabus dangaus vaizdas ir natūrali šviesos sklaida. Antrame aukšte vyrauja poilsio atmosfera, atsižvelgiant į užsakovo poreikius, bendras plotas padalintas į tris zonas: miegamąjį, atskirtą dekoratyvaus dizaino skaidraus stiklo pertvara, ir dvi dienos poilsio zonas su atskirais langais į skirtingas namo puses – vaizdu į mišką ir į tvenkinį, su patogiais baldais, suteikiančiais komfortą mėgautis vaizdu.
Pirmo ir antro aukšto erdvės vizualiai susiejamos rištų virvių šviestuvais. Per kelis aukštus nuleisti apšvietimo dizaino elementai matomi tiek būnant miegamajame, tiek sėdint svetainės ar valgomojo zonose.
Interjere pasirinktos šiuolaikiškos medžiagos, inovatyvūs techniniai sprendimai ir naujos kartos funkciniai daiktai, būtini patogiai buičiai ir laisvalaikiui: namo šildymo sistema, valdoma internetiniu ryšiu; nuo saulės spindulių apsaugančios didelių langų žaliuzės, valdomos elektra; virtuvės buities prietaisai, papildyti funkcijomis pagal užsakovo poreikius; oro kondicionavimo sistema; parinkti šviesos srautą reguliuojantys apšvietimo prietaisai. Vonios kambario erdvėje parinkta speciali sanitarinė danga, bakterijoms atspari keramika, potinkiniai santechnikos prietaisai, kurie kuria ne tik minimalizmo įspūdį vonios kambaryje, bet ir palaiko patalpoje higieną bei švarą.
Šiame interjere yra kuriama atmosfera, veikiama vaizdo, kurį pasiūlė pati aplinka ir gamta, o mano užduotis buvo juos susieti į bendrą stilingą visumą, sukuriant estetiškus ir patogius namus, atitinkančius šiuolaikinio žmogaus poreikius, pomėgius ir individualų pojūčių pasaulį.
INTERJERO AUTORĖ – dizainerė Silvija Samoškaitė-Liškauskienė, „SIART interjero studija“