Jaunus zamiokulkus rekomenduojama persodinti kasmet pavasarį į maistingą žemę. Seni augalai yra persodinami kartą per du metus. Persodinant šį augalą svarbu pasirūpinti keliais dalykais.
Išrinkite tinkamą vazoną
Naujas vazonas turėtų būti tokio dydžio, kad į jį senas lengvai tilptų. Paprastai pakanka pasirinkti vos keliais centimetrais didesnio skersmens vazoną – klaidinga manyti, kad kuo didesnis bus gėlės vazonas, tuo bus geriau. Itin platūs vazonai neatrodys estetiškai, be to, tai neužtikrins spartesnio augalo vešėjimo.
Labai svarbu naująjį vazoną išplauti ir nusausinti, jei bus naudojamas molinis vazonas, jį rekomenduojama palaikyti vandenyje per naktį (vėliau, kai laistysite augalą, molinis vazonas nesugers pernelyg daug drėgmės).
Renkantis tinkamą vazoną labai svarbu atsižvelgti į augalų poreikius: pavyzdžiui, orchidėjoms rinkitės plastikinius ar stiklinius permatomus vazonus (tai leis laiku pastebėti, kada augalą reikės palaistyti), o kitiems augalams patiks moliniai ar iš kitų medžiagų pagaminti vazonai.
Kokią žemę rinktis?
Jei neturite galimybės patys paruošti reikalingo žemių mišinio, keliaukite į specializuotas parduotuves, kuriose rasite ir universalaus grunto, ir tokio, kuris yra pritaikytas konkrečioms gėlių rūšims. Specialistų teigimu, kambarinės gėlės geriausiai veši žemėje, kurios pagrindas sudarytas iš durpių, priemolio, smėlio ir komposto.
Svarbiausios gėlių persodinimo taisyklės
Visada svarbu laikytis šių pagrindinių taisyklių:
* Prieš atliekant persodinamą augalus rekomenduojama gerai palaistyti – tokiu atveju išimdami augalus nepažeisite jų šaknų, kurios gali būti išsausėjusios.
* Jei naujas vazonas gerokai aukštesnis už senąjį, papildomus centimetrus galite užpildyti drenažu (jo sluoksnis gali būti nuo trijų centimetrų iki pusės vazono aukščio).
* Išimkite augalą iš senojo vazono. Pirštai prilaikydami augalo stiebą ir šaknų gumulą apverskite vazoną. Jei tokiu būdu nepavyksta išimti augalo, peiliu perbraukite vidines vazono sieneles (jei naudojote plastikinį vazoną, jį galite tiesiog perpjauti).
* Apžiūrėkite augalo šaknis. Nupjaukite papuvusias vietas, o pjūvio vietą pabarstykite medžio anglies milteliais.
* Jei augalas bus sodinamas į labai didelį vazoną, būtina naudoti drenažą, nes priešingu atveju kambarinė gėlė prastai augs.
* Įdėkite augalą į naująjį vazoną, pasistenkite, kad augalo stiebas būtų vazono centre. Prilaikydami augalą kastuvėliu užberkite žemių (jų lygis turėtų būti 1-2 cm iki vazono krašto). Jei substratas pasiskirsto netolygiai, galite vazoną atsargiai pakratyti ar žemes šiek tiek paspausti pirštais.
* Jei augalo šaknys nebuvo labai nupuvusios, persodintą gėlę palaistykite.
Po gėlių persodinimo..
* Pastatykite augalą į gerai apšviestą vietą, tačiau venkite tiesioginių saulės spindulių. Taip pat labai svarbu, kad parinktoje vietoje nebūtų skersvėjo;
* Tręšti augalus rekomenduojama ne anksčiau nei po 3-4 savaičių. Trąšas naudokite tik tada, kai įsitikinate, kad augalas prigijo.