Žinoma, lemiančių faktorių šiuo atveju tikrai yra daug, tačiau tinkamos investicijos į kokybišką, gilų ir netrikdomą miegą lemiančius elementus gali viską pakeisti jūsų naudai. Tad nuo ko gi pradėti norint susikurti poilsiui tinkamą aplinką savo namuose?
Poilsis prasideda nuo mažų, tačiau nepakeičiamų detalių
Dažnai nė nesusimąstome, kiek mažyčių, tačiau labai svarbių elementų sudaro mūsų poilsio rutiną. Ir nors pirmenybę dažnai teikiame paprastiems dalykams – patogiam, poreikius atitinkančiam čiužiniui, pagalvėms, antklodei ir švariai patalynei, investuoti į miego kokybę verta kur kas labiau.
Turbūt nėra geresnio jausmo pasaulyje už po sunkios dienos darbų prie kūno maloniai priglundančios švelnutės patalynės prisilietimo. Vis dėlto, pastarosios pasirinkimas taip pat gali gerokai lemti ne tik patogumą lovoje, bet ir miego kokybę. Ypač svarbu tinkamai pasirinkti medžiagą, iš kurios pagaminta patalynė, nes skirtingos savybės gali lemti visiškai kitokią poilsio patirtį. Štai švelnus ir itin malonus liesti satinas idealiai tiks mėgstantiems miegoti šiltai, nes šis audinys yra tankesnis, todėl priglunda arčiau kūno ir maloniai apgaubia šiluma. Tiesa, gausiau prakaituojantiems ar didesnį medžiagos laidumą orui vertinantiems žmonėms verčiau rinktis perkelio komplektą – šis puikiai tiks ir karštomis vasaros naktimis, kai užmigti gali būti sunku dėl alinančio karščio.
Taip pat svarbi miego detalė yra ir pižama. Dažnai daroma klaida – miegui pasirenkami seni marškinėliai ar kasdieniam nešiojimui skirti šortai. Pastarieji ne tik nepritaikyti laisviems judesiams poilsio metu, bet dažnai ilgą laiką pragulėję spintoje tampa ir dulkių erkučių buveine, kurios yra viena dažniausių namuose kamuojančių alergijos priežasčių. Tam, kad poilsis būtų efektyvus, rinkitės natūraliai kvėpuojančias medžiagas ir tik miegui sukurtus modelius. Štai Bedroommood kviečia išbandyti aukščiausios kokybės produktus – rankomis iš Standard 100 Oeko-Tex® sertifikuotos ir be jokių chemikalų apdirbtos medvilnės siūtos trijų ar dviejų dalių pižamos padės pasinerti į miegą kaip niekada anksčiau. Puiki žinia ir tai, kad miego drabužiai šiandien yra nepaprastai stilingi, todėl gaubiami šio nepamainomo švelnumo galėsite praleisti ir ilgus bei ramius savaitgalio rytus.
Miegui draugiškos aplinkos kūrimas
Tam, kad tinkamai pailsėtumėte, ne mažiau svarbi yra ir pati poilsio aplinka. Turbūt ne kartą esate girdėję daugybę patarimų, tačiau niekam ne paslaptis, kad kuo informacijos daugiau, tuo neretai ir sunkiau atsirinkti tinkamą jos dalį. Vadovaukitės keletu paprastų žingsnių, kuriuos atlikti tikrai neturėtų būti sunku – kiekvieną vakarą prieš eidami ilsėtis miegamajame plačiai atverkite langą ir gerai išvėdinkite kambarį. Kokybiškam miegui geriausia temperatūra yra 18 °C, tačiau jei negalite palaikyti jos tokios žemos, pasirūpinkite, kad ji neperkoptų bent jau 22 °C – kitu atveju rizikuojate nemaloniai sukaisti ir suprakaituoti, ko pasekoje imame nevalingai vartytis lovoje, kokybiško miego laikas sutrumpėja, o pati kokybė – prastėja. Kodėl temperatūra tokia svarbi? 18-22 °C temperatūra labiausiai atitinka cirkadinį ritmą – tai pagrindinis veiksnys, lemiantis kiekvieno mūsų miego režimą. Žemesnė temperatūra poilsio metu taip pat lemia ir miego hormono melatonino gamybos padidėjimą, todėl miego kokybė gerėja visapusiškai.
Tiesa, melatonino išsiskyrimui svarbi ne tik temperatūra – čia svarbų vaidmenį vaidina ir šviesa. Būtent todėl poilsio erdvėje turėtumėte pasirūpinti jos nepraleidžiančiomis užuolaidomis, roletais ar žaliuzėmis. Toks langų dangos sprendimas sumažins išorės dirgiklių įtaką ir leis netrikdomai pailsėti. Taip pat svarbu mažinti ir vidinės šviesos kiekį – prieš miegą neretai pasineriame į socialinių tinklų bei kitų internetinių pramogų pasaulį – nejučiomis čia dažnai praleidžiame ir valandą ar net daugiau. Mobiliųjų įrenginių skleidžiama mėlynoji šviesa kenkia cirkadiniam ritmui, todėl užmigti po tokios stimuliacijos darosi vis sunkiau, o miego trukmė trumpėja ne tik dėl prieš užmigimą telefonuose, kompiuteriuose ar planšetėse išvaistomo laiko, bet ir dėl nekokybiškų jo stadijų. Ką daryti? Mobilųjį telefoną, kompiuterį televizorių bei kitus įrenginius nustokite naudoti bent 1 valandą iki miego. Miegamajame ar kitame kambaryje, kuriame laiką leidžiate iki miego, pritemdykite šviesas, sukurkite jaukią atmosferą ir pasinerkite į raminančias veiklas.
Kasdienių įpročių formavimas
Geras poilsis neįsivaizduojamas ir be tinkamo dienos režimo – kai kurie jūsų įpročiai gali lemti tiek pasinėrimo į miegą trukmę, tiek paties miego kokybę. Ne paslaptis, kad viena dažniausių neleidžiančių ramiai užmigti priežasčių yra stresas, nerimas ar kita neigiamai nuteikianti psichologinė būsena. Žinoma, atsikratyti šio jausmo nėra taip lengva, tačiau išbandyti praktikas, galinčias jį sumažinti – tikrai verta. Valandą prieš miegą nestimuliuokite savo proto televizijos, serialų ar filmų įvairiose platformose žiūrėjimu – verčiau pasinerkite į mintis nuo kasdienybės nukeliantį knygų skaitymą. Taip pat verta išmėginti jogą bei meditaciją – galbūt atradę proto ir kūno balansą galėsite palengvinti po dienos darbų ramybės neduodantį jausmą. Ne mažiau svarbu ir pats laikas, kada einate miegoti – pasistenkite gultis ir keltis tuo pačiu metu kiekvieną dieną – savaitgaliai neturėtų tapti išimtimi, nes netgi mažas nukrypimas nuo režimo gali tapti nauja sunkaus užmigimo priežastimi. Kita vertus, miego kokybę gali lemti net ir jūsų vakarienė, todėl vėliau vakarieniaujantiems verta atsisakyti sunkiai virškinamo, riebaus maisto – pabandykite dieną suplanuoti taip, kad paskutinis valgymas vyktų bent 3 valandos iki pasinėrimo poilsin.
Nepamirškite, kad trumpenis užmigimo laikas ir miego kokybė priklauso nuo keleto svarbių sudedamųjų – vien patogus čiužinys ar nauja pagalvė tikrai neišspręs problemos, todėl išsyk verta imtis pertvarkos: investuokite į miego aplinkos, kuri leis pailsėti ir jaustis produktyviai kiekvieną dieną, kūrimą.
Užsakymo nr.: PT_86246