Per du aukštus suprojektuotas erdvus butas Vilniuje šalia Neries buvo įrengtas šiuolaikiškai ir kokybiškomis medžiagomis, tačiau čia trūko šviesumo ir šlakelio romantikos, tad naujieji jo gyventojai nutarė pakeisti įvaizdį – suteikti daugiau moteriškumo. Iš ankstesniojo interjero teliko tik parketlentės, laiptai ir kiek atnaujinti virtuvės baldai.
Nauja namų stilistika sukurta parinkus šiuolaikiškus sprendimus, modernias klasikos detales ir prabangos įspūdį kuriančius elementus – nuo blizgių paviršių, metalinių aukso spalvos akcentų iki aksominių audinių. Vis dėlto, pasak projekto autorės D. Batutienės, tikroji šio buto prabanga yra ne spindesys, o aukštos lubos, erdvumo pojūtis ir dideli langai, pro kuriuos sklinda natūrali dienos šviesa.
Interjere vyrauja stiklas ir veidrodiniai paviršiai – nuo stiklinio valgomojo stalo, veidrodžiais dengtos indaujos iki juodo stiklo kavos stalelių. Ant tokių paviršių kurdami elegantišką spindesį žaidžia šviesos blyksniai. Stilistinė harmonija sukurta priderinus stiklo atsvara tapusias jaukias medžiagas: minkštą namų tekstilę, aksomą ir medį.
Pirmas aukštas
Visose namų erdvėse siekta sukurti ramią ir atpalaiduojančią nuotaiką, todėl parinkta šviesių pastelinių atspalvių gama. Švelnius tonus atsveria tamsesnio medžio, metalo ir tamsinto stiklo elementai, suteikiantys interjerui solidumo. Svetainėje buvo svarbu suformuoti jaukią erdvę poilsiui ir susitikimams su draugais, tad minkštosios zonos sofa pastatyta taip, kad atskirtų poilsio vietą. Prisėdus ant minkštų svetainės baldų akių neblaško virtuvės ir valgomojo vaizdas, o išėjus į greta esančią terasą galima pasigrožėti Gedimino pilies kalnu ir vingiuojančia Neries upe. Virtuvei skirta nedidelė zona, pagrindinis baldas parinktas baltos spalvos, kad tarsi ištirptų susiliedamas su kambario sienomis. Kadangi vietos čia nedaug, ieškota, kur būtų galima patogiai laikyti buities prietaisus ir papildomus indus. Sprendimu tapo daugiaduris baldas su bronzuoto veidrodžio durelėmis, atliekantis ir spintos, kurioje telpa rečiau naudojami buitiniai prietaisai, ir indaujos funkcijas.
Dėl šlaitinio pagrindinės erdvės stogo ir aukštų lubų buvo pritaikyti skirtingi apšvietimo sprendimai: centriniai šviestuvai virš valgomojo bei poilsio erdvės, paslėptas apšvietimas ties užuolaidomis, sieniniai ir pastatomas šviestuvai.
Įdomus sprendimas – svetainėje esanti struktūrinė dažytų plokščių siena, primenanti gofruotą audinį. Joje pranyksta tokiomis pačiomis plokštėmis dengtos drabužinės ir svečiams skirto vonios kambario durys. Norėjosi, kad ši siena būtų vientisa, derėtų prie bendro interjero, tačiau atrodytų nenuobodžiai.
Pagrindinėje erdvėje vietą rado ryškus menininkės Editos Suchockytės darbas – tiek spalviškai, tiek tematiškai idealiai įsiliejantis į interjero kompoziciją ir pabrėžiantis jo moterišką prigimtį.
Vienas ryškiausių pagrindinės erdvės akcentų – tarsi krištolinis debesis virš valgomojo stalo pakibęs stiklo kekių šviestuvas. Jo plastiška forma suminkština bendrą statišką vaizdą, o skleidžiama šviesa sukuria jaukią atmosferą. Stiklo ir veidrodžių gausa – buto šeimininkės noras. Projekto autorei teko ieškoti sprendimų, kaip suvaldyti skirtingus blizgius paviršius ir pritaikyti juos prie kitų medžiagų visumos.
Antras aukštas
Užlipus suktais laiptais į antrąjį aukštą pasitinka atvira biblioteka, greta yra miegamojo ir vonios kambariai. Kadangi viena miegamojo sienų palikta atvira, nuo bendrosios erdvės ją skiria elektra valdomos užuolaidos. Toks sprendimas leidžia panorėjus miegamajam suteikti papildomo apšvietimo arba, užskleidus užuolaidas, – jaukumo. Projektuojant erdves svarbi užduotis buvo atrasti praktiškas drabužinių vietas, viena jų įrengta miegamajame. Ši drabužinė atskirta stikline pertvara, kurios tamsintas stiklas gali praversti ir kaip veidrodis. Iš antrojo aukšto iškėlus skalbyklę ir džiovyklę į specialią patalpą, viršuje esantis vonios kambarys tapo erdvesnis ir patrauklesnis akiai. Papildomą erdvumo efektą kuria didelis veidrodis ir vienodos marmuro rašto sienų bei grindų plytelės. Lengvumo joms suteikia aukso spalvos vandens maišytuvai ir aksesuarai. Vonios kambaryje daug dėmesio skirta apšvietimo variacijoms – nuo labai ryškaus iki lengvesnio, paslėpto. Kaip ir kitose buto erdvėse, čia pritaikyti stiklo šviestuvai, kurie ne tik puošia namus, bet ir sustiprina apšvietimą.
Miegamajame vyrauja šviesūs pilkšvi, rausvi atspalviai ir minkšti, purūs audiniai, sukuriantys jaukią saugumo aurą. Romantiško stiliaus atsvara – kampuotos formos, tamsūs elementai ir stiklas.
Visas antresolinis buto aukštas išklotas kilimine danga, kuriančia intymesnės erdvės pojūtį. Kartu tai ir praktiškas sprendimas, nes čia dažniau vaikštoma basomis.
Vonios kambaryje tiek sienoms, tiek grindims naudotos to paties pilko atspalvio plytelės. Akcentu pasirinkta dušinės siena, išklijuota žvynelių formos mozaika, suteikiančia monochrominiam kambariui lengvumo ir žaismės.