Sunki pradžia
Nuo ko pradėti daržovių auginimą? Kurios veislės pradžiai yra tinkamiausios? Šiuos klausimus užduoda vis daugiau žmonių, norinčių įsirengti savo daržą. Pradedantieji auginti daržoves turėtų apsvarstyti, ką jie mėgsta gaminti, kokios daržovės nekelia pernelyg didelių rūpesčių, kokiu laiku galima bus surinkti derlių, ar augalai yra atsparūs kenkėjams ir ligoms. Pradžioje svarbus yra taip pat daržo dydis. Kelių tvarkingai įrengtų lysvių tikrai pakaks.
Universalūs daržo priežiūros patarimai
- Sėdami sėklas, pasirinkite apsaugotą nuo vėjo, saulėtą vietą. Ši taisyklė netaikoma salotoms ir kai kurioms prieskoninėms žolelėms, kurios geriausiai auga daliniame pavėsyje. Paruoškite dirvą: pašalinkite piktžoles, patręškite gerai perpuvusiu kompostu arba mėšlu, o po to išlyginkite žemės paviršių grėbliu.
- Pasėkite arba pasodinkite tik tiek daržovių, kiek turite joms vietos. Jeigu neturite didelio sodo, dalį daržovių galite auginti vazonuose. Pvz., salotas, petražoles, ridikėlius, vyšninius pomidorus, prieskonines žoleles.
- Nesodinkite augalų arti vienas kito ir retinkite, jei jie sudygo per tankiai – visada laikykitės rekomendacijų dėl augalų tarpų išlaikymo. Ši informacija dažniausiai yra pateikiama ant sėklų pakuotės.
- Atbaidykite sraiges ir kitus kenkėjus. Galima tai padaryti naudojant specialius preparatus ir spąstus. Šiuo metu daugelis jų pagaminti iš natūralių medžiagų.
- Daržovių lysves laistykite ryte arba vakare, kuomet oro temperatūra yra žemesnė nei dieną.
- Greičiau augantys augalai įprastai augimo metu netręšiami. Mineralinės trąšos yra dozuojamos į dirvožemį prieš sėją. Tokiu būdu sumažinamas pavojus, kad nitratų kiekis lapinėse daržovėse viršys leistiną ribą.
- Šakniavaisius, tokius kaip burokėliai ir morkos, galima tręšti iki 3 kartų per sezoną: pirmą kartą po retinimo, antrą – dar po 2 savaičių, trečią – liepos pabaigoje.
Daržovės, kurias visuomet pavyksta užauginti ir kurios yra naudingos
Daržovių, kurias galima pasėti arba pasodinti daržo lysvėse, yra labai daug.
Platų daržovių sėklų pasirinkimą rasite čia: https://gardenseedsmarket.com/darzovi-sklos/
Tačiau ne visos rūšys tinkamos sodininkams, kurie dar tik pradeda savo daržininkavimo istoriją. Mažiau reiklioms daržovių rūšims priskiriami ridikėliai, salotos, šparaginės pupelės, cukinijos, vyšniniai pomidorai, morkos, špinatai, burokėliai. Lysvėse galime pasodinti ir įvairių prieskoninių žolelių – krapų, petražolių, mėtų, bazilikų, raudonėlių. Visiškai ekologiškos daržovės, kurios auga vos keli žingsniai nuo namų, yra puiki alternatyva parduotuvėje siūlomiems, ne visada kokybiškiems, produktams. Turėdami net ir nedaug, bet savo pačių užsiaugintų daržovių, galime sau ir savo šeimai pagamini be galo daug skanių ir sveikų patiekalų.
Užsakymo nr.: PT_78010