Kokią skalbyklę pasirinkti?

Skalbyklę rasime kiekvienuose namuose. Kiekvieną savaitę skalbiame tikrai daug. Rūbai, antklodės, užuolaidos, patalynė net batai yra reguliariai skalbiami, todėl gyvenimą be skalbimo mašinos įsivaizduoti sudėtinga. Ar žinote, kokių tipų skalbyklių būna? Koks optimaliausias skalbyklės dydis vidutinio dydžio šeimai? Kaip manote, skalbimui ar džiovinimui reikia daugiau erdvės? O gal girdėjote, kokio tipo skalbyklių specialistai nerekomenduoja rinktis žemesnio ūgio žmonėms?

Skalbyklių tipai


Skalbyklės yra skirstomos į 4 tipus. Pirmajam tipui priskiriamos standartinės skalbimo mašinos. Tokios skalbimo mašinos įprastai statomos didesnėse patalpose, nes 85 x 60 x 58 cm (aukštis x plotis x gylis) matmenų buitinei įrangai reikalinga šiek tiek daugiau erdvės. Siauros skalbimo mašinos yra priskiriamos antrajam skalbyklių tipui. Tokių skalbyklių gylis siekia nuo 37 cm iki 48 cm. Siauros skalbimo mašinos neužims daug vietos, todėl jas galima statyti net koridoriuje. Trečiajam skalbyklių tipui yra priskiriamos per viršų pakraunamos skalbyklės. Tokių skalbyklių matmenys įprastai būna 85 x 40 x 60 cm (aukštis x plotis x gylis). Šios skalbyklės gana patogios. Joms nereikia plataus priėjimo iš priekio, bet viršuje reikia palikti tiek erdvės, kad būtų patogu atidaryti skalbyklės dangtį. Specialistai per viršų kraunamų skalbyklių nerekomenduoja žemo ūgio žmonėms, nes bus sudėtingiau išimti skalbinius iš skalbyklės būgno apačios. Ketvirtajam skalbyklių tipui yra priskiriamos mažagabaritės skalbyklės. Žemos ir siauros (skalbyklės matmenys – (67 x 50 x 40 cm) skalbimo mašinos idealus pasirinkimas tiems, kurie savo namuose turi labai mažai vietos.


Skalbyklių įrengimas


Skalbyklės yra skirstomos į laisvai stovinčias ir į integruotas. Laisvai stovinčios skalbyklės gali būti statomos visur, kur tik yra pakankamai vietos. Dažniausiai tokio tipo skalbyklės yra statomos vonios kambaryje arba skalbykloje (individualiuose namuose), t. y., tokiose namų erdvėse, kuriuose yra prieiga prie vandentiekio ir kanalizacijos. Integruotos skalbyklės taip pat privalo turėti prieiga prie vandentiekio ir kanalizacijos. Šios skalbyklės dažnai integruojamos atviro išplanavimo virtuvėse.


Skalbyklės dydis


Skalbyklės yra skirstomos į mažas, vidutines ir dideles. 5–6 kg talpos skalbyklės yra vadinamos mažomis. Tokia skalbyklė yra tinkama nedideliems šeimos ūkiams, tačiau didesnėms šeimoms vertėtų pagalvoti apie didesnę skalbyklę, priešingu atveju skalbimų skaičius per savaitę bus gana didelis. 7–8 kg skalbyklės yra laikomos vidutinėmis. Tokia skalbyklė visiškai tenkintų vidutinės šeimos poreikius. Pabrėžtina, kad tokio tipo skalbyklės galima skalbti ir sunkesnius rūbus, antklodes ir pan. daiktus. 9–12 kg skalbyklės – tai didelės, ypač talpios skalbimo mašinos, kuriuose vienu metu išskalbsite didelį rūbų kiekį. Didelėse skalbyklėse galima skalbti ir sunkius skalbinius (antklodes, apklotus, kilimus ir t. t.), batus ir t. t.


Kada verta rinktis skalbyklę-džiovyklę?


Skalbyklė-džiovyklė yra puikus pasirinkimas tiems, kurių namai nėra dideli ir kuriuose sunku arba neįmanoma rasti vietos dviem prietaisams laikyti. Skalbyklė-džiovyklė yra skirta ne tik išskalbti, išgręžti skalbinius, bet ir juos tinkamai išdžiovinti. Atsižvelgiant į tai, kad džiovinimui reikia daugiau erdvės negu skalbimui, džiovinti pilną būgną skalbinių reikia 2 kartus.

 

Užsakymo nr.: PT_71810

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis