Kaip išsirinkti tinkamą ir kokybišką indaplovę?

Niekas neleis sumeluoti, kad indų plovimas tikrai erzina ir vargina. Susikaupę indų kalnai bado akis, o ką jau kalbėti apie pridegusius puodus ar pridžiuvusius maisto likučius lėkštėse. Siekdami taupyti tiek savo laiką, tiek rankų darbą, žmonės renkasi indaploves - nepamainomas virtuvės ir indų plovimo pagalbininkes. Tai itin praktiškas ir labai naudingas buitinės technikos prietaisas, kuris plauna indus, puodus ir keptuves, padėdamos sutaupyti tikrai daug laiko. Specialistai teigia, kad indaplovėms sudėjimas ir vieno mygtuko paspaudimas gali jums sutaupyti daugiau nei 230 valandų per metus, kurias praleistumėte plaudami ir sausindami indus rankomis. Taigi, tai vienareikšmiškai labai naudingas ir praktiškas įrenginys, tačiau, indaplovių gali būti įvairiausių, tad, pasirinkti gali būti ne taip paprasta, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio. Šiame straipsnyje rasite kelis, labai naudingus patarimus, kurie turėtų padėti lengviau pasirinkti tinkamą ir kokybišką indaplovę. 

Tipas ir dydis


Norėdami pasirinkti tinkamą ir gerą indaplovę, pirmiausia, turėtumėte žinoti, kad indaplovės gali būti skirtingų tipų. Pirmasis iš jų - įmontuojamos indaplovės. Tai populiariausios ir plačiausiai naudojamos indaplovės. Jos yra įmontuojamos į virtuvines spinteles, po jomis paslepiamos, todėl, dažniausiai, pati indaplovė yra visiškai nepastebima ir nematoma. Tokiu būdu, išlaikomas stiliaus vientisumas, o virtuvė neatrodo perkrauta. Kitas tipas - laisvai pastatomos indaplovės. Tai geras pasirinkimas tiems, kurie indaplovę nori įsigyti vėliau, nei įsirenginėja virtuvę. Laisvai pastatomos indaplovės gali būti tiek itin talpios, tiek kompaktiškos. Dažniausiai, jos yra derinamos prie šaldytuvo ar viryklės. Taip pat, jas labai lengva pasijungti, nes jų nereikia montuoti ar kitaip instaliuoti. Kalbant apie dydį, svarbu paminėti, kad indaplovės gali būti skirtingų talpų ir talpinti skirtingą skaičių indų komplektų. Standartinio dydžio indaplovės gali talpinti nuo 12 iki 16 komplektų, priklausomai nuo gamintojo ir modelio. Kompaktiško dydžio indaplovės - 8-10 komplektų. Tinkamos pasirinkimas visiškai priklauso nuo jūsų poreikių, šeimos dydžio.


Viskas indų sudėjimui


Išsirinkę tinkamą ir reikiamą dydį, dėmesį atkreipkite į indaplovės vidų. Stalčiai, krepšiai - įsitikinkite, kad vidinis indaplovės išdėstymas atitinka jūsų poreikius ir norus. Pasirinkite tokią indaplovę, kuri suteikia reguliuojamus, išimamus krepšius bei stalčius. Tokiu būdu, galėsite reguliuoti jų padėtį, o į indaplovę tikrai sutalpinsite net ir didžiausius puodus bei lėkštes. Įsitikinkite, kad indaplovėje yra specialus stalčius arba krepšys įrankiams. Jis garantuos, kad intensyvaus plovimo metu, įrankiai išliks savo vietoje ir nesudaužys ar nesubraižys kitų indų. Taip pat, atkreipkite dėmesį ir į indaplovės bėgelius. Labai svarbu, kad jie turėtų stabdžius, kurie neleistų pakrautam stalčiai išvažiuoti iš savo vietos.


Plovimo sistemos ir ciklai


Norėdami, kad indaplovė veiktų efektyviai ir suteikti tenkinančius rezultatus, privalote dėmesį atkreipti į plovimo sistemą ir suteikiamus plovimo ciklus. Dauguma indaplovių turi tris, besisukančias svirtis, kurios purškia vandenį ir yra patalpintos vidinio korpuso viršuje, apačioje ir centre. Šios svirtys sukasi ir cirkuliuoja vandenį, vykstant indų plovimo ciklams. Kuo daugiau tokių svirčių turi indaplovė, tuo ji efektyviau išplaus indus. Siekdami suteikti dar efektyvesni ir intensyvesni plovimą, indaplovių gamintojai indaploves papildo ir specialiais purkštukais. Šie purkštukai, veikdami su dideliu spaudimu padeda nuo indų pašalinti net labiausiai pridžiuvusius maisto likučius. Kalbant apie plovimo ciklus, svarbu paminėti, kad, dažniausiai, beveik visos indaplovės turi tas pačias, standartines plovimo programas arba ciklus. Tai lengvas, normalus ir intensyvus plovimas. Pastarasis, dažniausiai, yra naudojamas puodų, keptuvių plovimui. Tačiau, dauguma indaplovių modelių turi ir papildomas plovimo programas. Vienos programos gali būti skirtos porcelianinių, krištolinių ar stiklinių indų plovimui, kitos - plauna naudodamos garus ar naudodamos papildomą skalavimą. Tiesa reikėtų atminti, kad papildomi plovimo ciklai gali pasižymėti ilgesne trukme.


Valdymas


Rinkdamiesi naują indaplovę nepamirškite atsižvelgti ir į tai, kaip ji yra valdoma. Dažniausiai, indaplovių valdymo skydeliai būna kelių tipų. Pirmasis - indaplovės priekyje esantis valdymo skydelis. Tai pilnai matomas valdymo skydelis, kuris leidžia lengvai ir patogiai matyti indaplovės būseną, valdyti ir keisti parametrus. Tačiau, tokia indaplovė gali būti nepraktiška jei namuose turite vaikų, kurie gali suspaudyti mygtukus. Tokiu atveju, reikėtų rinktis tokį modelį, kuris suteikia apsaugą nuo vaikų. Galima rasti ir indaplovių, kurių valdymo skydelis yra patalpintas durelių viršuje, vidinėje pusėje. Tai paslėpto tipo skydelis, kuris padeda įrenginiui suteikti stilingą, estetišką vaizdą. Taip pat, toks dizainas apsaugo nuo vaikų ir netyčinių mygtukų paspaudimų. Tiesa, dažnai, ant indaplovės išorės randamos indikacinės lemputės, kurios nurodo apie esamą indaplovės būseną.


Geros kainos, dar geresnės akcijos ir labai platus indaplovių asortimentas tik varle.lt!

 

 

Užsakymo nr.: PT_71801

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis