Pasaulyje jau dabar ryškiai matoma kryptis – šaltą funkcionalų modernumą šildyti originaliomis, šeimininkus atspindinčiomis dekoro detalėmis. Jos suteikia unikalumo ir šiais laikais taip siekiamo individualumo bet kurio stiliaus interjere. Eksperimentuoti, ieškoti jame savojo „aš“ – ateinančiais metais išlieka viena įdomiausių užduočių. Įžvalgomis dalinasi interjero studijos „Urvas“ įkūrėja, interjero dizainerė Aistė Majauskaitė.
Pagrindine 2021-ųjų tendencija dizainerė įvardija plačiai naudojamas faktūras: 3D tapetus, frezuotus baldų fasadus bei sienų skydus, tekstilines plokštes, išsaugomą ir paliekamą natūralią medžiagų tekstūrą. Tekstūriniai paviršiai naudojami tiek grindyse, tiek sienose ar net lubose. Efekto sustiprinimui specialistė pataria taikyti integruotą ar nišose paslėptą akcentinį apšvietimą, naudoti šviestuvus kaip interjero detales.
Panašu, kad įkvėpimo semsimės iš praeities. Ypač aktuali bus ne tik praėjusio amžiaus aštuntojo, bet ir antrojo bei trečiojo dešimtmečio įtaka.
„Dar šiais metais interjere matytas Art Deco stilius, panašu, kitąmet tik sustiprės. Tai nereiškia, kad visi interjerai bus kuriami tik šiuo stiliumi, tačiau jam būdingi bruožai bus gana ryškūs“, – pastebi moteris. Pasak jos, užuominas į Art Deco sufleruos suapvalėjusios sienos, durų ar nišų angos. Šio stiliaus baldai puikiai įsilies ir šių laikų moderniame interjere.
„Galima sakyti, kad išeiname iš balto skandinaviško šaltumo. Namuose vėl atsiranda detalių, medžiagų ir raštų įvairovė, tik reikėtų pabrėžti, kad viskas derinama skoningai, neperkrautai“, – sako A. Majauskaitė. Medis, ratanas, molis, įvairūs metalai, akmuo, betonas, tekstilė – tiek šilko ar aksomo blizgumo, tiek matinė – pasak specialistės, viskas gali būti derinama tarpusavyje, jei nepamirštamas saikas. Eklektika išgyvena savo aukso amžių – nebepaisoma griežtų taisyklių, į darnią visumą jungiami elementai, pasiskolinti iš įvairių stilių.
Aplinkai draugiški dizaino sprendimai, greičiausiai, nebus dar viena greitai praeinanti mados užgaida. Į vartotojų sąmonę vis giliau šaknis įleidžianti tvaraus gyvenimo būdo filosofija įsitvirtina ne tik namuose, bet ir visuomeniniuose objektuose. Pasak dizainerės, natūralumo, harmonijos su gamta paieškos interjero kūrybai skatina pasitelkti ilgaamžiškas ar perdirbtas medžiagas, seni daiktai prikeliami naujam gyvenimui. Žmogaus gamtoje įspūdis stiprinamas į erdves įnešant didelių lapinių augalų žalumos.
Kaip pagrindinė bazinė spalva bus naudojama pilka ir visi jos atspalviai. Ją papildys tiek pastelinės, tiek sodrios spalvos. Populiariausiomis spalvomis dizainerė įvardija švelniai žalsvą, melsvą bei ypač gilią mėlyną, kuri interjerui suteiks rafinuotos elegancijos. Manoma, kad kitų metų „Pantone“ spalva bus paskelbta elektrinė žalia.
Interjerai įgaus grafinių elementų – padaugės linijų, geometrinių formų, atsikartojančių ornamentų. Dar viena ryški tendencija – socialiniuose tinkluose jau kurį laiką matomi abstraktūs veidai. Jie persikels ant sienų, paveikslų, indų, vazonų ir vazų.
Taigi, didžiausias iššūkis artėjančių metų interjere bus suderinti tai, kas iš pirmo žvilgsnio nesuderinama, suteikti minimalizmui žavesio jį subtiliai pagardinant išskirtinėmis originaliomis detalėmis. Ieškosime tobulos pusiausvyros tarp sena ir nauja, šilta ir šalta, asketiškumo bei prabangos. Atsisakysime nereikalingo pertekliaus, o išgrynintas erdves suasmeninsime emocinę, istorinę ar meninę vertę turinčiomis pavienėmis detalėmis – ypač vertinsime rankų darbo kūrinius. Funkcionalumas, ilgaamžiškumas bei asmeniškumas – fantazijai bei kūrybai kryptį suteiksiančios gairės, kuriomis kitąmet bus verta vadovautis.