Tuomet į namus atkeliauja nauji daiktai, o šie su laiku sulaukia tokio paties likimo – pradedami vadinti senais ir nestilingais. Visgi interjero dizainerė Karina Juzė tikina, kad senamadiškų baldų tiesiog nėra, o kuo ilgiau namų jaukumu norintys besimėgauti asmenys turėtų paisyti keleto paprastų taisyklių.
„Iš tiesų, „universalių“ senamadiškų baldų nėra, tačiau visada yra nenaudojamų ir nereikalingų. Dabar yra visiška madų laisvė tiek interjeruose, tiek ir drabužiuose, tad skoningai pritaikius net ir močiutės sofa gali virsti pagrindiniu interjero akcentu“, – šypteli dizainerė.
Nors, kaip pati pašnekovė tikina, mada šiuo metu suteikia kaip niekad daug laisvės, svarbu apsvarstyti, ar visi namuose esantys baldai yra funkcionalūs.
„Nuspręsti, ko namų interjere neturėtų likti, gali būti nelengva. Vis dėlto derėtų atsisakyti baldų, ant kurių savaime kaupiasi daug daiktų, taip interjeras tampa perkrautas ir neskoningas. Žinoma, čia gali atrodyti, kad be profesionalo pagalbos sunku suvaldyti gausybę skirtingų faktūrų, tekstūrų ir formų, tačiau ir jūs patys galite kai kuriuos mažesnius, senamadiškus baldus pakeisti daiktais, turinčiais daug funkcijų. Pavyzdžiui, vietoje kelių nereikalingų lentynų, komodos su išlūžusiais stalčiais ir netalpios spintos įsigyti talpią vientisą uždarą spintą, kurioje viską sutalpinsite, o namai atrodys erdvūs ir tvarkingi“, – sako K. Juzė.
Visgi norinčius atnaujinti namų interjerą ir jau besiruošiančius bėgti į baldų parduotuves K. Juzė ragina gerai apsvarstyti, ar tų pirkinių būsto savininkams tikrai reikia.
„Siūlau atsirinkti prioritetus. Atsisėsti, ramiai pagalvoti ir galvoje susidėlioti vaizdą, kaip turėtų atrodyti interjeras. Ir labai svarbi taisyklė: jokiu būdu nepulti per vieną dieną visko įsigyti – taip yra pridaroma daugiausiai klaidų. Būtina atkreipti dėmesį į kokybę, ypač tų baldų, kuriuos naudojame po daug kartų į dieną“, – tikina pašnekovė.
K. Juzė pabrėžia, kad net ir patys madingiausi, gražiausi baldai, atsidūrę ne vietoje, gali sugadinti visą interjero grožį, tad būtina atsižvelgti į būsto dydį.
„Čia svarbu nepamiršti keturių elementų: vientisumo, funkcijų, gabaritų ir, žinoma, saiko. Koks interjeras puikiai tinka dideliam būstui, gali netikti mažam. Įsirenginėjant mažą būstą svarbu tinkamai suplanuoti erdvę, neapkrauti jos, o išnaudoti kiekvieną kampelį, rinktis talpius ir daugiafunkcinius baldus, atkreipti dėmesį į baldų gabaritus. Pavyzdžiui, jei norite karališkos lovos ir amerikietiškų baldų svetainėje, tai jums vertėtų rinktis didelės kvadratūros būstą, nes maži butai tam yra tiesiog nepritaikyti“, – sako interjero dizaino specialistė.
Čia dizainerė įvardija ir dar vieną dažnai pasitaikančią naujakurių klaidą – bandymą visus patikusius daiktus pritaikyti savo namuose.
„Labai svarbu yra vengti skirtingų stikistikų kiekvienoje patalpoje, nes tuomet interjeras praranda savo vientisumą, patalpos atrodo kur kas mažesnės, chaotiškesnės“, – interjero paslaptimis dalijasi K. Juzė.
K. Juzės taisyklės, padėsiančios nesuklysti renkantis baldus:
• Tris kartus atmatuoti, apgalvoti ir tik tada pirkti.
• Nebijoti prašyti ir ieškotis pagalbos. Dauguma dizaino salonų turi konsultantus, kurie gali suteikti nemažai informacijos ir jums pagelbėti.
• Domėtis, bet nesiblaškyti – pasirinkus vieną interjero stilių, kryptingai ta linkme ir eiti, nesiblaškyti.
• Nesistengti sutalpinti viską, kas patinka ir bandyti derinti nesuderinamus dalykus.