6 kambariniai augalai, kurie turi būti auginami kiekvienuose namuose

Tai, kad dauguma augalų turi gydomųjų savybių, žmonės žinojo jau senų senovėje. Rinktis kambarinius augalus reikia ne tik pagal grožį, bet ir atsižvelgiant į jų naudą.

Šiandien mokslininkai įrodė, kad dauguma kambarinių augalų, kuriais mes puošiame namus, biurus, vaikų darželius, palankiai veikia žmogų ir erdvės, kurioje jis yra, energetiką: neutralizuoja išskiriamas medžiagas, prisotina orą deguonies, sugeria kenksmingas medžiagas, apsaugo nuo peršalimo ir depresijos. Tad kokie yra pagrindiniai augalai, kuriuos reikėtų laikyti kiekviename bute?


Azalija


Azalija mažina konfliktus, agresiją, net ir gyvūnams, nuima nervingumą, nuovargį. Jei norite nusiteikti pozityviai, pasėdėkite šalia šio augalo. Pajusite, kaip jis mažina įtampą, nerimą ir stresą, jūsų mintys tampa švaresnės ir ramesnės.

Fotolia nuotr.


Azalija nuima akių nuovargį ir uždegimą, kurį sukelia nemiga ar ilgas darbas kompiuteriu. Specialistų teigimu, ji net gerina regėjimą. Šio augalo žiedlapiais gydomas akies miežis: 5-6 valandoms jį reikia bintu pritvirtinti ant vidinės riešų pusės.


Kūrybinių profesijų atstovams azalijos dovanoja įkvėpimą, pasitikėjimo savimi jausmą, tikėjimą savo jėgomis, padeda įveikti jaudulį prieš atsakingas situacijas. Augalai su tamsiai raudonais žiedas atbaido kandis, namines skruzdėles, medienvabalius ir kitus kenkėjus.


Chlorofitas


Dar vienas namuose būtinas augalas yra chlorofitas, kuris puikiai išvalo namų orą nuo dulkių ir cheminių dujų. Jis per 24 valandas orą atšviežina daug veiksmingiau, nei specialūs įrenginiai, pašalina iš oro visus kenksmingus junginius.


Shutterstock nuotr.


Tik nepamirškite bent kartą per savaitę nuvalyti viso ant jo susikaupusio purvo. Vieno vazone augančio chlorofito užtenka sumažinti azoto oksilų poveikį virtuvėje, kurioje yra dujinė viryklė. Tai įrodyta bandymais, kuriuos Jungtinėse Valstijose atliko NASA mokslininkai. Ne veltui šį augalą astronautai ima į kosmosą. Chlorofitas negailestingas ir kenksmingoms bakterijoms, ir pelėsio grybams, ir toksiškiems junginiams, todėl pelnytai laikomas vienu geriausių planetos sanitarų. Jei norite visada kvėpuoti grynu oru, pasistatykite virtuvėje chlorofitą, nes jis per parą perdirba 80 proc. kenksmingų junginių.


Vėzdūnė – „moterų laimė“


Vėzdūnė liaudyje dar vadinama „moterų laime“. Manoma, kad Moterims šis augalas atneša laimę asmeniniame gyvenime: netekėjusioms merginoms padeda rasti savo meilę, o ištekėjusioms moterims padeda sukurti harmoniją šeimoje.


Shutterstock nuotr.


Liaudyje tikima, kad tik mylinčius ir gerbiančius vienas kitą sutuoktinius vėzdūnė džiugina savo neįprastais, bures primenančiais žiedais.


Shutterstock nuotr.


„Moterų laimė“ pasižymi ir kitomis naudingomis savybėmis: išskiria medžiagas, kurios padeda nuo streso, gerai drėkina orą ir prisodrina jį ozonu, išvalo jį nuo kenksmingų toksinų. Vėzdūnė nevengia net paties juodžiausio darbo. Ji sugeba nukenksminti ne tik mikroorganizmų kolonijas, bet ir amoniako, benzolo, acetono ir įvairių rūšių spirito garus. Ji sugeria smalkes, ksilolą, toluolą, formaldehidą, jai niekas neprilygsta kovoje su cheminėmis medžiagomis ir pelėsio grybais. Augalą galima pastatyti bet kuriame kambaryje. Kartu su „baltosiomis burėmis“ palanku įsikelti į naujus namus, kuriuose neseniai buvo atliktas remontas: vėzdūnės dėka kvėpuosite švariu oru.


Pelargonija


Pelargonija – neįnoringas ir neįtikėtinai naudingas augalas. Dar mūsų močiutės kompresais iš sutrintų šio augalo lapų gydė slogą, ostitą, galvos ir raumenų skausmą, kūno opas. Pelargonija buvo vertinama nuo seno: rūmų damos puošė savo skrybėlaites jos žiedais, iš jos sulčių buvo gaminami gydomieji balzamai. Viduramžių Europoje pelargonija buvo naudojama kovai su piktosiomis jėgomis ir apsaugai nuo juodosios magijos.


Fotolia nuotr.


Pelargonija ne tik papuoš jūsų namus, bet ir atšviežins užsistovėjusį orą, sugers iš jo drėgmę ir patogeninius mikrobus, o vasarą atbaidys muses. Augalą gerai laikyti ir virtuvėje, ir miegamajame. Svarbiausia nestatyti jo šalia lovos. Aromatas, kurį skleidžia pelargonijos žiedai, palankiai veikia metabolinius procesus, mažina kraujospūdį, nuima nervinę įtampą, padeda esant nemigai. Jei labai pavargote, pasėdėkite šalia pelargonijos, bet ne per ilgai, kitaip gali įsiskaudėti galva – augalo itin stipri energetika. Pelargonija grūdina charakterį, lavina humoro jausmą, skatina asmeninę sėkmę.


Kaktusas


Kaktusas yra apsaugantis augalas, jį geriausia statyti ant palangės. Vieną kaktusą pastatykite ant šiaurinio lango, kitą ant vakarinio ir t. t. Toks išdėstymas padės apsaugoti jūsų namus nuo vagių. Tačiau miegamajame, kuriame miega sutuoktiniai, kaktuso laikyti negalima, nes jis sumažina aistrą. Specialistai pataria kaktusus laikyti darbo kabinete arba darbo vietoje. Jie sugeria iš oro teigiamus katijonus, kurių perteklius sukelia galvos skausmą. Tinkamai prižiūrimas kaktusas sustiprina namų energijos harmoniją ir ją subalansuoja, išvalo erdvę nuo neigiamos energijos, padeda pagerinti materialinę namų gyventojų padėtį. Pagal fengšui, šis augalas simbolizuoja kaupimą, nes moka labai taupiai eikvoti drėgmę. Svarbiausia šį augalą laiku laistyti, kad iš dygliuoto pagalbininko jis nepavirstų energetiniu vampyru.

Shutterstock nuotr.


Kaip minėjome, miegamajame, kur miega sutuoktiniai, kaktuso laikyti negalima, nes jis gali išprovokuoti „dygliuotus“ santykius, barnius ir nesutarimus, taip pat sumažinti seksualinį potraukį. Geriausiai kaktusas tinka darbo kabinete.


Sansevjera


Savsevjera – iš pažiūros šis augalas labai paprastas, galima netgi pasakyti, neišvaizdus. Bet po kuklia išvaizda slypi turtingas turinys. Sanseverija pavadinta Italijos kunigaikščio garbei, liaudyje dar yra vadinama „lydekos uodega“, „gyvatės oda“ ir „uošvės liežuviu“, ji labai naudinga žmogui. Liaudies gydovai naudoja sutrintus jos lapus ir sultis žaizdų, otitų, ginekologinių uždegimų gydymui, šio augalo nuovirais gydo niežus ir parazitines ligas.


Fotolia nuotr.


Sansevjera pagamina daug deguonies, apsaugo nuo toksinų, kuriuos išskiria linoleumas ir sintetika, sumažina neigiamą drėgmės, temperatūros ir atmosferos slėgio svyravimų poveikį žmogui, stiprina imunitetą. Šis augalas išvalo erdvę nuo grubumo, sunkumo, šiurkštumo energijos, sukuria patalpoje jaukesnę atmosferą, kuri nuteikia kūrybai, poilsiui, apmąstymams. Šis augalas labai naudingas tiems, kieno kiaura atmintis arba tiems, kurie turi kitų mokymosi problemų: jis padeda nugalėti tingėjimą ir nusiteikti veiksmingam informacijos įsisavinimui.


Shutterstock nuotr.


Kambariniai augalai apsaugo mus nuo ligų, atitraukia nuo kasdienio erzelio, džiugina savo žiedais, suteikia mūsų namams harmonijos ir santarvės. Jie jaučia mūsų meilę ir rūpestį ir padeda mums patiems išsiskleisti.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis