Snieglenčių striukės parametrai: kaip nusipirkti gerą striukę?

Vieniems tai profesionalus sportas, kitiems laisvalaikio pramoga, nė vieno šis laisvės, adrenalino bei gamtos grožio derinys nepaliks abejingo. Tačiau norint pilnavertiškai mėgautis slidinėjimu būtina pasirūpinti ne tik snieglente, bet ir tinkama apranga. Ir vienas svarbiausių atributų yra striukė, kuri ne tik apsaugo nuo šalčio, bet ir nuo drėgmės bei vėjo. Taigi, kaip pasirinkti tinkamiausią variantą, kad ji tarnautų ilgai, būtų kokybiška bei atitiktų visus lūkesčius?

Pakankamas atsparumas vandeniui bei pralaidumas orui


Tai vienos svarbiausių savybių, kuriomis turi pasižymėti praktiškai bet kuri slidinėjimui skirta striukė. Kadangi kalnuose neišvengiamai teks susidurti su drėgme bei sniegu ir tikrai nesinorėtų sušlapti. Bet lygiai taip pat nesinorėtų sušlapti ir iš vidaus, kadangi aktyviai judant natūraliai prakaituojama.


Vandens atsparumas matuojamas vandens stulpelio milimetrais (mm). Kuo didesnis šis rodiklis, tuo striukė atsparesnė drėgmei. Optimalus snieglenčių striukės rodiklis yra nuo 10 000 mm.


Pralaidumas orui matuojamas gramais vandens garų per parą (g/m²/24h). Kuo didesnis šis rodiklis, tuo geriau striukė leidžia garams išsiskaidyti. Rekomenduojama rinktis striukes, kurių kvėpavimo rodiklis yra bent 5 000 g/m²/24h.



Pakankamas atsparumas vandeniui bei pralaidumas orui
Pakankamas atsparumas vandeniui bei pralaidumas orui
Organizatorių archyvas



Funkcionalumas ir patogus dizainas


Leidžiantis nuo kalno dideliu greičiu labai svarbu bus apsisaugoti nuo vėjo. Todėl kokybiška striukė ne tik turėtų būti atspari vėjui, tačiau tuo pačiu pasižymėti orui nepralaidžia apykakle bei rankogaliais. Dažniausiai šios vietos bus reguliuojamos arba pagamintos iš tamprios medžiagos, kuris apsirengus striukę į vidų nepraleis oro srauto.


Kokybiška šilumos izoliacija taip pat prisideda prie komforto slidinėjant. Tam naudojamos pačios įvairiausios technologijos bei medžiagos. Nors populiariausi yra sintetiniai užpildai, kurie itin lengvi, greitai džiūstą bei gerai išlaiko šilumą. O natūralūs pūkai gali būti naudojami tik ekstremalioms sąlygomis arba labai šaltam orui skirtose striukėse. Nors jie yra šiltesni, tačiau striukei sušlapus greitai praranda savo savybes.


Žinoma, labai svarbu, kad striukė būtų patogi bei nevaržytų judesių. Todėl renkantis reikėtų įsivertinti ir tai, ką dėvėsite kaip papildomus sluoksnius. Pagal tai bus galima atrasti idealiai tinkantį dydį.


Papildoma informacija: https://4fstore.lt/blog/post/kaip-issirinkti-slidininko-snieglenciu-sporto-striuke


Straipsnis Remiamas 

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis