10 patarimų, kaip drabužius pirkti efektyviau

Drabužių pirkimas yra įgūdis, kurio galite išmokti praktikuodami.

Kelios vietos, kuriose galite nusipirkti drabužių


Butikai. Dažniausiai tai prabangių, išskirtinių, labai dažnai ir autorinių drabužių bei aksesuarų parduotuvės. Čia galite atrasti unikalius ir vienetinius drabužius.


Universalios parduotuvės. Didelėse universalinėse parduotuvėse yra didžiulis įvairių prekių ženklų produktų pasirinkimas. Drabužiai ten dažniausiai skirstomi į kategorijas: nuo oficialių drabužių iki maudymosi kostiumėlių, aktyvioms veikloms skirtų drabužių ar miego drabužių. Universalinės parduotuvės yra puiki vieta, jei norite atnaujinti visą savo spintą, nes jose yra didžiausias prekių pasirinkimas.


Prekybos centrai. Prekybos centruose jūs galite pasirinkti pagal asortimentą, kainas, drabužių kokybę ir pan. Taip pat stebėdamos vitrinas galite įsivertinti, kas šiuo metu populiaru ir madinga, kokios vyrauja tendencijos.


Dėvėtų drabužių parduotuvės. Dėvėtų drabužių parduotuvėse galite atrasti tikrų perliukų, už kuriuos sumokėsite stebėtinai mažai. Tačiau perkant iš šių parduotuvių, reikia labai atidžiai apžiūrėti drabužį, jo siūles ir defektus.


Internetas. Apsipirkimas internetu yra gera strategija, jei ieškote konkrečios prekės, nes galėsite peržiūrėti daug platesnį asortimentą ir didesnį prekių kiekį nei kada nors rastumėte vienoje parduotuvėje. Pradėkite nuo daugybės pasirinkimų ieškodami ieškomos prekės, o tada susiaurinkite rezultatus pagal spalvą, dydį, medžiagą ir kainą. Pirkimo internetu pranašumas yra tas, kad galite palyginti prekes iš tūkstančių prekių ženklų. Tikriausiai akivaizdu, kad trūkumas yra tas, jog negalėsite pasimatuoti drabužių prieš juos nuperkant. Kadangi kiekvieno prekės ženklo drabužių dydis skiriasi, atidžiai peržiūrėkite dydžių lentelę ir perskaitykite atsiliepimus, kad geriau suprastumėte, ar dydžiai ir prekės kokybė atitinka nuotraukas ir aprašymus. Visada ištirkite įmonės grąžinimo politiką, kad įsitikintumėte, jog jie siūlo nemokamą grąžinimą, jei norite užsisakyti daugiau nei vieną dydį.


10 patarimų, kaip pirkti drabužius


1. Būtinai nustatykite drabužių biudžetą. Kai turite sumą, kurią paskyrėte drabužiams, bus lengviau planuoti apsipirkimus. Vienas iš būdų sudaryti biudžetą – surašykite visus drabužius, kuriuos, jūsų manymu, reikės įsigyti per vienerius metus, tada įvertinkite, kiek norėtumėte išleisti kiekvienai prekei. Stenkitės taip suplanuoti pirkinius, kad neišleistumėte daugiau nei paskyrėte šioms prekėms.


2. Naudokite nuotaikos lentą. Tai metodas, kurio metu sudarote jums patinkančių drabužių lentą – koliažą. Tai padės susikurti asmeninį stilių ir bus įkvėpimo šaltinis perkant drabužius. Atkreipkite dėmesį į pasirinktų vaizdų bendrumus – ar yra konkrečių spalvų, tekstūrų ir stilių, kurių link jus traukia? Rinkdamiesi naujus drabužius, pažiūrėkite, ar jie atitinka bendrą jūsų nuotaikos lentos stilių.


3. Turėkite pageidavimų sąrašą. Turėkite nuolatinį norimų ar reikalingų drabužių sąrašą. Eidami apsipirkti peržiūrėkite sąrašą, kad primintumėte sau, ko iš tikrųjų ieškote. Apsipirkimas iš sąrašo paprastai yra sėkmingesnis nei pirkimas, kai „pagauna“ momentinis nuotaikos impulsas. Pirkdami internetu, pažymėkite mėgstamiausias prekes ir nuolat tikrinkite – labai didelė tikimybė, kad kažkuriuo metu toms prekėms bus taikoma akcija.


4. Žinokite savo išmatavimus. Užsirašykite savo telefone ar bet kuriuo metu jums pasiekiamoje vietoje klubų, juosmens ir krūtinės išmatavimus. Tai padės apsipirkti internetu, nes galėsite palyginti savo išmatavimus su parduotuvės dydžių lentelėmis.


5. Paieškas išplėskite, o radę daugybę variantų – susiaurinkite. Jei perkate internetu, visas jums patinkančias prekes sudėkite į pirkinių krepšelį, tada redaguokite savo parinktis. Matydami vienoje vietoje daug patinkančių prekių, galėsite lengviau jas palyginti ir nuspręsti, kurios jums labiausiai tiks.


6. Sudarykite jau turimų prekių sąrašą. Svarstydami apie naują daiktą, sudarykite savo jau turimų drabužių sąrašą, kuriuos galėsite dėvėti kartu su naujuoju. Jei neketinate visiškai atnaujinti savo drabužių spintos, tuomet tikriausiai norėsite, kad šis naujas drabužis puikiai derėtų su bent keliais jau turimais daiktais.


7. Apsipirkinėkite kartu su drauge. Su drauge apsipirkimas gali tapti ne tik smagesnis, bet ir antra nuomonė tikrai pravers, ypač jei nesate tikri dėl drabužio, kurį svarstote pirkti.


8. Visada išbandykite kelis dydžius. Kai rasite kažką, kas jums patinka, paimkite kelis dydžius pasimatuoti. Galbūt išbandykite keletą skirtingų spalvų. Taip geriausiai galėsite matyti, kaip drabužis krenta ir kuris jums geriausiai tinka.


9. Apsipirkite žvalgydamiesi į vitrinas. Vitrinose esantys deriniai gali suteikti įkvėpimo. Jei dizainerių parduotuvėje pamatysite kažką, kas jums patinka, bet kaina bus per didelė, įtraukite jį į pageidavimų sąrašą ir pažiūrėkite, ar kitur negalite rasti tinkamesnio varianto. Tai taip pat puikus būdas rasti stiliaus idėjų savo nuotaikų lentai.


10. Neskubėkite pirkti. Jei esate prekybos centre ir radote jums tinkantį drabužį – neskubėkite jo pirkti. Paprašykite pardavėjos, kad ji jums jį atidėtų iki vakaro, o tuo tarpu, jūs galite tęsti savo paieškas toliau kitose parduotuvėse. Jei nerasite geresnio, tinkamesnio varianto – sugrįžkite į parduotuvę ir nusipirkite, tai ką atsidėjote. Tai taip pat puikus būdas, leidžiantis išvengti pirkimo pagautiems momentinio impulso.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis