1930 m., remiantis JAV Darbo statistikos biuro duomenimis, vidutinė amerikietė turėjo devynias aprangas. Šiandien šis skaičius yra daugiau nei tris kartus didesnis. Ir vis dėlto, dauguma mūsų šiandien atsidarius drabužių spintą, pagalvoja, kad neturi, kuo rengtis.
Idėja, kad negražu, nemalonu ir pan., tą apačią aprangą dėvėti kelis kartus iš eilės, yra be galo įsišaknijusi visame pasaulyje. Laimei, šiandien atsiranda vis daugiau sąmoningų žmonių, kurie garsiai ima kalbėti apie madą, tvarumą ir dalinasi patarimais, kaip būtų galima „sąmoningai vartoti madą“.
Štai keletas būdų, kaip pamėgti šiuo metu jūsų drabužinėje esančius rūbus.
Sužinokite, kaip buvo pagamintas kiekvienas drabužis
Drabužių kūrimas yra ir menas, ir mokslas. Dauguma iš mūsų neįvertina viso proceso sudėtingumo, kol gauname galutinį produktą.
Pirmiausia būsimo audinio pluoštas nuimamas ir susukamas į verpalus. Iš verpalų gaminamas audinys, dažomas ir apdorojamas. Dizaineriai kuria ir išbando įvairiausius modelius ir stilius, kol atranda idealiausius variantus. Audinys karpomas, siuvamas, kol gaunamas galutinis produktas. Ir tai tik trumpa, abstrakti gimstančio drabužio istorija.
Mūsų drabužiai pasakoja mums apie dėmesingumą ir sąmoningą priežiūrą. Besimokydami ir besidomėdami savo drabužių kūrimo subtilybėmis, nejučia suteiksime jiems kur kas daugiau vertės, nes žinosime, kokį ilgą kelią jie nuėjo nuo pluošto iki mūsų spintos.
Pažvelkite į savo spintos turinį šviežiomis akimis
Nedėvimų drabužių dovanojimas ar atidavimas kitiems padeda mums jaustis dosniems, tačiau dažnai toks drabužių atsikratymas leidžia mums manyti, jog vietoj atiduotų drabužių, nusipelnėme naujų. Jei norite sąmoningiau pirkti rūbus, tuomet jums reikia išbandyti dar kai ką.
Pasisemkite idėjų internete – pavyzdžiui, atkreipkite dėmesį, kaip panašų drabužį, kuris jums atsibodo arba ne itin patinka, nešioja kiti žmonės. Paklauskite savo draugų, kaip ir prie ko derintų šį drabužį. Gali būti, kad taip, kaip pasiūlys draugai ar idėjos internete, jūs nebūtumėte sugalvoję nešioti to rūbo!
Nepatingėkite atlikti ir spintos inventorizaciją. Iškraustykite visą spintos turinį ir kiekvieną drabužį įvertinkite atsižvelgdami į jo audinį, spalvą, patinka jis jums ar ne, kodėl jį turite, kaip jaučiatės jį apsivilkusi ir pan. Kai gerai žinosite savo spintos turinį, kitą kartą apsirengti bus kur kas paprasčiau.
Perdarykite savo drabužius
Atsibodusius, nenešiojamus drabužius visuomet galite perdaryti: persiūti, pakeisti spalvą, pridėti papildomų aksesuarų ir pan. Kai kurios idėjos tokios paprastos, kad joms įgyvendinti nereikia jokių siuvimo ar dizaino įgūdžių. Pasitelkite šiek tiek kūrybiškumo ir žaismingumo - juk pats perdarymo procesas yra nepaprastai linksmas!
Drabužiai šiandien mums yra ir būtinybė, ir saviraiškos priemonė. Jie ne tik padeda atskleisti mūsų stilių, asmenybę, bet ir padeda mums labiau savimi pasitikėti bei įtakoja mūsų nuotaiką ir savijautą. Sąmoninga meilė ir dėkingumas drabužiams – tai ne tuštybė, o sąmoningai mąstančio apie savo bei visos planetos ateitį žmogaus savybė.