Šiuo metu pasaulyje galime išvysti pavyzdžių, kaip inovacijos, atkeliaudamos į mados industriją, nustebina kiekvieną gamintoją ir vartotoją. Londone gyvenančio fotografo sukurtas virtualus modelis Shudu. Tai laikoma pirmuoju pasaulyje skaitmeniniu modeliu. Pietų Afrikos modelis išgarsėjo astronomiškai: per pirmuosius dvejus savo karjeros metus ji buvo vaizduojama garsiausiuose mados žurnaluose: „Vogue“, „Hypebeast“, „V Magazine“ ir „WWD“. Tiek daug pasiekimų žmogui, kurio kūno faktūra iš tiesų nėra tikra, tai tik iliuzija. Kalbame apie tobulą, simetrišką grožį, kuris atrodytų neturi nei vieno trūkumo, ar apie kūrėjų meną kurti pasitelkiant technologijų galią? Tai nepaprastai išmintinga – sukurti modelį, reprezentuojantį mados industriją, būtent tokį, kokio reikia pasauliui. Tačiau tokie kibernetiniai modeliai dar nėra plačiai naudojami ir yra daugiau naujovė ar eksperimentinė koncepcija, ne žmonių modelių pakaitalas. Siekiant apginti gyvus modelius, verta suvokti, jog mados pramonė labai priklauso nuo žmogaus elemento, įskaitant unikalias modelių asmenybes ir fizines savybes, kurias gali būti sunku atkartoti naudojant dirbtinį intelektą ir robotiką. Taip pat fizinis kūnas daug paprasčiau leidžia pasiekti kūrybiškumo ir meninės išraiškos lygį, produktyviau ištransliuoti mados kolekcijos žinutę vartotojams ir sekėjams.
Oficialus modelio Shudu „Instagram“:
Kokių dar naujovių yra mados pasaulyje? Skaitmeninė suknelė. Turbūt daugelis regėjote mados industrijos technologijų postūmį, kai garsiausias modelis Bella Hadid Coperni šou, 2023 m. pavasario / vasaros Paryžiaus madų savaitėje suvirpino pasaulį. Du vyrai apipurškė modelį cheminiu tirpalu, palaipsniui padengdami nuogą kūną baltu sluoksniu. Sveiki atvykę į pirmąją pasaulyje purškiamą suknelę! Sluoksnis po sluoksnio ši putojanti, tinklelį primenanti, medžiaga pradėjo stingti ir formuoti asimetrišką, figūrą aprėpiančią, medžiagą. Stebuklingai realizuota suknelė su skeltuku. Galbūt ateityje apskritai neturėsime fiziniais drabužiais perpildytų spintų, tereikės neapsakomai atviros vaizduotės savo dienos stebuklui sukurti. Judame pirmyn. Dabar šiek tiek sunku viską įsivaizduoti, tačiau tokiu spartumu pasaulis lengvai pasiekiamas. Kai tai įvyks, sunkiai prisiminsime savo jaunystės dienas, viskas virs miglotais prisiminimais, o mes augsime kitokiame pasaulyje, kur valdys technologijos ir inovacijos. Gerai, kalbant apie tai, atrodo, jog menas gali prarasti savo saviraišką ir geidulį. Dings bendravimas, tikros emocijos, išgyvenimai. Manau, tai turi nemažai tiesos. Tačiau keičiasi ne tik aplinka, kinta ir mūsų vidus, vertybės, kūrybos poslinkis. Adaptuojamės ir prisitaikome. Atrasime kitus jaudinančius ir virpinančius meno ir mados aspektus, kuriuos naujovės gali paversti dar įspūdingesniais ir įtraukiančiais.
Mados išgyvenimas – nuo dvasinės paguodos iki diskomforto. Drabužiai skatina mūsų geresnę vidinę būseną, kelia džiugesį ir pasitikėjimo savimi jausmą. Kartais tai gali tapti ir diskomfortu. Kai netinkamai pasirenkame derinius auditorijai ir konceptui. Drabužiai gali sustiprinti vienodumą arba skatinti meninę išraišką. Kaip programuojami drabužiai išreiškia mūsų kūną? Tokiu būdu drabužiai yra skirti maksimaliai atitikti kūno formą, pateikti patogumą ir funkcionalumą, kartu atrodyti stilingai. Tad dirbtinio intelekto naudojimas madų kolekcijose tampa augančia tendencija. Ne tik atveriama kūrybinė laisvė ir galimybės kuriant įvairius drabužių dizainus, tai mūsų ateitis, kuri su kiekviena diena tampa vis drąsesnė, protingesnė ir patogesnė mums – vartotojams ir gyventojams.
Taigi, virtualus mados pasaulis yra įdomi naujovių ir eksperimentavimo sritis, leidžianti dizaineriams ir vartotojams ieškoti naujų būdų, kaip kurti, demonstruoti ir patirti madą.