Praeitą savaitę praūžusioje Rygos mados savaitėje savo kolekcijas pristatė 15 dizainerių ir mados ženklų. Jau antri metai ypatingas dėmesys kreipiamas į kolekcijų tvarumą. Ypač džiugina mados kūrėjų dėmesys skirtingų figūrų bei amžiaus modeliams. Šis, į įvairovę orientuotas požiūris pasauliniu mastu tampa vis aktualesnis, mažinantis tam tikrą atskirtį ir diskriminaciją. Tai ypač vaizdžiai pademonstravo dizainerė Elina Stobe savo pristatytoje „SLOW beachwear“ kolekcijoje. Nustebino ir buduarinius kostiumus kuriantis ženklas „Amoralle“, sukvietęs mados žurnalistus į savo uždarą saloną, kuriame ne tik paminėjo 15 metų kūrybinę sukaktį ir pristatė ikoninius modelius, bet ir pademonstravo 3D virtualiai realybei skirtą mini kolekciją „Poem“ (angl. eilėraštis), kurią sukūrė talentinga stilistė, skrybėlių dizainerė Ksenia Danilova.
Guna Nabare (Latvija)
Natūralumu persmelkta kolekcija žaidžia subtiliais medžiagų paviršių ir nuogo kūno santykiais. Dizainerė savo kūryboje naudoja upcycling audinių perdirbimo principus. Šviesių tonų, poetiški medvilnės ir lino modeliai, papildyti siuvinėjimais, nėriniais bei raukiniais, kuria itin romantišką vasarišką įvaizdį.
Moel Bosh (Uzbekija)
Subtilia Rytų Azijos egzotika pulsuojanti „Moel Bosh“ kolekcija meistriškai apjungia unikalius, rankų darbo etno elementus ir vakarietiškos mados kirpimus bei tendencijas. Tikra meistryste pasižymintis ženklas kuria laikui nepavaldžius gaminius, dekoruotus rankų darbo siuvinėjimais. Aukščiausios kokybės natūralus, rankomis austas šilkas, tradicinė uzbekiška medvilnė, nuosaikus koloritas tampa šio ženklo kuriamų modelių ilgaamžiškumo ir vertės garantu.
SZCZYGIEL (Lenkija)
Lenkų dizainerė Ania Szczygiel į Rygos mados savaitę grįžta jau antrą sezoną iš eilės. Kolekcija „Think“ (angl. pagalvok) kuria stipraus charakterio moters portretą. Modeliai inspiruoti praeito amžiaus aštunto dešimtmečio, gūdaus sovietmečio deficito suformuotos tuometės stilistikos. To laikmečio mada buvo ir savita rezistencijos, kovos forma. Šiuos aspektus dizainerė kūrybiškai interpretuoja naujausioje kolekcijoje. Vadovaudamasi tvarios mados principais, Ania kūrė savo modelius naudodama ribotas audinių atraižas, tekstilės fabrikų nurašytus medžiagas. Sąmoningai kurta vienetinių drabužių kolekcija kalba apie mados kuriamą perteklių ir atsakingą, ilgalaikį vartojimą.
Volga Vintage (Latvija)
Šio mados ženklo kolekcijų pristatymai tampa tikra bomba. Tiesa, originalaus dizaino čia ieškoti neverta, mat ženklo specifika – naujai stilizuotos dėvėtų drabužių kolekcijos. „Volga Vintage“ itin populiarūs Rygos jaunimo tarpe. Tai liudijo ir į pristatymą sugūžėjusi margaspalvė publika, kuri vos tilpo salėje ir kolekcijos šou pasitiko lyg žymios roko grupės pasirodymą. Kiekvienas modelis – tarsi atskirai kuriamas personažas, kurio kostiume galima atpažinti skirtingų laikmečių (itin dominuoja 1990-ųjų / 2000-ųjų stilistika) charakteringus drabužius bei aksesuarus, suderintus žvelgiant iš šiandienos perspektyvos bei mados aktualijų taško.