Ji su šypsena patikina – klausimų iš nuotakų, kada per šventę joms persirengti ir kuo vilkėti, sulaukianti visada. Būtent ši tema ir tapo viena iš inspiravusiųjų naujausios jos „Lotus Bridal“ kolekcijos sprendimus. Kaip sako pati I. Rutkauskaitė – Naujokė, toms, kurioms per vestuves norisi ne tik įspūdingai atrodyti, bet ir neišlaidauti, gali padėti korsetų ir sijonų sinergija. Anksčiau šių dviejų atskirų detalių savo darbuose autorė nebuvo komponavusi.
„Santuokos metu mergina gali priblokšti įspūdingu, ilgu drabužiu. O šokio metu jai tereikės pakeisti apatinę suknelės dalį ir ji vėl bus neatpažįstama“, – patikina kūrėja.
Anot jos, „Lotus Bridal“ idėja ir yra lengvai transformuojama, universali suknelė. Sukurti tokią kolekciją, kurios bet kurią suknelę, I. Rutkauskaitės – Naujokės teigimu, nuotakos galėtų vilkėti prieš tai jų gyvai net nesimatavusios, buvo tikras meistriškumo išbandymas.
„Pastarųjų trijų metų įvykiai daug ko išmokė. Pavyzdžiui, dirbti ir aptarnauti klientus per nuotolį. Kurį laiką atrodė, kad pasiūti nuotakai nepriekaištingą suknelę, žinant tik pagrindinius jos kūno apimčių duomenis, bus neįmanoma. Tačiau… mūsų komandai tai pavyko!“, – „Lotus Bridal“ rezultatu džiaugiasi autorė.
Viena iš kolekcijos paslapčių – korsetai, tačiau, pasak dizainerės, Lietuvoje rasti meistrių, gebančių juos konstruoti, buvo tikrai nepaprasta.
„Džiaugiuosi susipažinusi su šios srities žinove iš Ukrainos, padėjusia mūsų komandai įgyvendinti, regis, beprotišką sumanymą. Jos žinios bei gebėjimai mums buvo unikalūs“, – neslepia I. Rutkauskaitė – Naujokė.
Tai „InŽi“ mados namų ir studijos „Lotus home“ įkūrėją bei dizainerę įkvėpė dar vienai naujovei – savo ir viešnios iš Ukrainos patirtimi pasidalinti su visomis, tiek profesionaliai, tiek savo reikmėms besidominčiomis iškilmėms skirtų suknelių kūrimu.
„To dar nebuvo! Dalinsimės visomis žiniomis: kaip konstruoti klasikinį korsetą, kaip ji derinti pagal moters figūra, kaip teisingai parinkti sijoną ir, aišku, jį pasiūti. O kas svarbiausia – per tris dienas kiekviena moteris pasisiūs sau suknelę“, – neabejoja I. Rutkauskaitė – Naujokė.
Anot jos, kadangi mokymuose, vyksiančiuose gegužės 2 – 4 dienomis, bus naudojamos buitinės siuvimo mašinos, įgytus įgūdžius besigilinančios į mėgstamą sritį galės tobulinti ir namuose.
„Neretai žinantys vertingą informaciją vengia ja dalintis, nori būti reikalingi, išskirtiniai, turėti užsakymų. Bet aš jaučiu kitaip – kuo daugiau moterų perims šio labai reikalingo amato žinias, tuo daugiau jų bus laimingos. O mes, kūrėjai, turėsime ką pasikviesti į pagalbą“, – patikina I. Rutkauskaitė – Naujokė.