Jeanne Baret (1740–1807) buvo pirmoji istorijoje žinoma moteris, apkeliavusi aplink pasaulį. Tiesa, ši prancūzė keliavo apsimetusi vyru, nes tuo metu prancūzų laivyno laivuose keliauti moterims nebūdavo leidžiama. Šią liepą moteris kviečiame švęsti laisvę ir nūdien keliauti įvairiausiais būdais, pasaulį pažinti lygiomis galimybėmis ir turint visas aplinkybes išpildyti savo smalsią, drąsią, nuotykių ieškotojų ir atradėjų pusę.
Brangieji ir pusbrangiai akmenys pastaraisiais metais įgauna vis didesnį populiarumą. To priežastys įvairios – nuo naudos fizinei ir dvasinei sveikatai iki tinkamiausių kompanionų skirtingose gyvenimo situacijose. Šį mėnesį siūlome skaitytojams priimti kvietimą leistis į gyvenimo prabangos apžvalgą, skirtą kelionėms. Sako, geriausiai draugus ir partnerius galima pasitikrinti kelionėse. Taip pat apibūdinant vertingą partnerį sakoma „su tokiu nors ir į Everestą kopti, ir į karą eiti“. Akivaizdu, kad kelionės gerai patikrina žmones kaip partnerius. Šįkart kviečiame daugiau sužinoti apie partnerius, kurie ne tik laiko patikrinti, bet netgi rekomenduojami kompanionai įvairiausio pobūdžio kelionėse – nuo tingių poilsinių saulės atokaitoje iki gyvenimo su visomis šaknimis iškėlimo.
Yra nemažai būdų, kaip naudoti brangakmenius kelionėse, be papildomų pastangų, tačiau nuolat su savimi turint reguliarių priminimų, suteikiančių pozityvios ir gydančios energijos. Brangakmenį ar kelis galima nešiotis kišenėje, rankinėje, kuprinėje, piniginėje, miegant – pasidėti po pagalve, o visų paprasčiausias būdas – nešioti juos juvelyrikoje (vėriniuose, žieduose, auskaruose, apyrankėse ir kt.). Ne tik visada puošniai atrodysite, bet ir turėsite kompanionų, kurie lydi kaip asmeninė apsauga ir emocinės gerovės skatintojai bei palaikytojai. Mieliausios kelionės – su mažiausiai streso ir gausybe sėkmės.
Ametistai tradiciškai jau šimtmečiais naudojami keliautojų, kad apsaugotų nuo vagių ir plėšikų. Moderniaisiais laikais šie brangakmeniai ir toliau yra vieni labiausiai keliautojų pamėgtų, nepriklausomai nuo kelionės tipo. Jie ramina, mažina stresą, paniką, su kuo dėl nuolat besikeičiančių aplinkybių, nepažintų kraštų ir kultūrų keliautojai neretai susiduria. Taip pat šie brangakmeniai, tikima, saugo nuo negatyvios energijos ir padeda išlaikyti kokybišką miegą. Ypač rekomenduojama ametistą turėti su savimi ar po pagalve, jei keliaujate didelius atstumus, nes šie akmenys lengvina dėl laiko zonų pokyčių atsirandančią sunkią savijautą ir išsiderinusį miego ritmą, jo sukeltą nuovargį, taip suteikdami naujų jėgų ir energijos dienos tyrinėjimams.
Dūminis kvarcas yra dar vienas pusbrangis akmuo, kuris taip pat, tikima, apsaugo nuo negatyvios energijos. Tai pat suteikia minčių aiškumo, taip padeda lengviau orientuotis kelionėse, patekus į nenuspėjamas aplinkybes, kuomet svarbu padaryti tinkamą sprendimą, kaip toliau saugiai judėti. Taip dūminis kvarcas ne tik lengvai ir sklandžiai veda keliautojus į priekį, bet ir padeda atsirinkti pakeleivius, kurių misija ir intencijos panašios. Šis pusbrangis akmuo ypač tinkamas tiems, kurie yra ne tik fizinėse, bet ir savęs supratimo bei dvasinio atradimo kelionėse.
Malachitai netgi laikomi must-have akmenimis, kad kelionė nuo pradžių iki galo būtų saugi. Šie pusbrangiai akmenys suteikia visapusiško vidinio ir išorinio saugumo jausmą. Tarnauja ir tiems, kurie tyrinėja pasaulį ypač ekstremaliomis aplinkybėmis, ir tiems, kurie tiesiog turi baimių – pavyzdžiui, skristi lėktuvu. Malachitai, kaip teigiama, geba malšinti stresines situacijas, palaikyti blaivų protą, o kartu mažina ir ego, kad šis neužgožtų proto balso, primenančio apie tai, jog ne viskas, ką ego staigiai įvertina kaip potencialią baimę ir grėsmę, tikrai yra baimė arba grėsmė.
Labradoritai asocijuojami su pasitikėjimu. Sakoma, kad tai transformacijos ir likimo akmenys. Jie padeda padidinti pasitikėjimą savimi, aplinkybėmis ir gyvenimu, o tai labai svarbu keliaujant, kraustantis ir imantis naujos veiklos, pradedant naują gyvenimo etapą.
Mėnulio akmenys siejami su naujomis pradžiomis, taigi jie nuo senovės žinomi kaip keliautojų akmenys. Kiekviena kelionė yra nauja pradžia, o šie pusbrangiai akmenys, tikima, atneša laimę ir džiaugsmą. Juk visose kelionėse ir visoms pradžioms šie elementai labai reikalingi. Kiti prideda, kad mėnulio akmenys tikrai nuostabūs kompanionai keliaujantiesiems būtent keliu, ypač naktį ar kertant atstumą virš vandens.
Juodi turmalinai rekomenduojami oro uostuose ir kitose labai turistiškose vietose, kuriose dažnai pasitaiko grūstys ir minios. Šie akmenys apsaugo ir keliautoją, ir jo emocijas, sukurdami lyg šydą nuo aplinkui tvyrančio streso, panikos, nuotaikų svyravimo, kurie būdingi didelių žmonių susibūrimų vietose.
Tigro akis laikoma sąmoningumo akmeniu, todėl šie akmenys dažnai rekomenduojami keliautojams, kad nuolat primintų būti sąmoningiems, atviriems, bet kartu blaiviai ir adekvačiai vertinti aplinkines sąlygas. Tigro akis skatina ir sąmoningumą, primena mintis koncentruoti į tai, kas vyksta čia ir dabar, iki galo išgyventi kiekvieną padovanotą gyvenimo momentą. Kelionės suteikia daug nepamirštamų akimirkų ir įspūdžių, kurie mus daug išmoko, jei tik jiems leidžiame.
Kelionės žmones kuria, brandina, keičia ir leidžia gyvenime atsinaujinti tiek kartų, kiek patiriame naujus kraštus, kultūras, kitus žmones ir reiškinius. Kelionės suteikia išminties, kūrybiškumo, ugdo toleranciją, lankstumą ir padeda megzti ryšius su pasauliu. Mielos moterys, kviečiame šią liepą keliauti, atrasti naujus kraštus, o kartu – ir naujas savo savybes. Puoškitės brangakmeniais, kurie jus ves per nepažintus kraštus ir situacijas sklandžiai, sėkmingai, vertingai. Gyvenimo prabangą kviečiame atrasti vienu metu patiriant dvi keliones – per pasaulį ir į save.