Kokybiški laikrodžiai vyrams: nebūtinai brangūs, patinka ieškantiems tvarių sprendimų ir veikia ilgus metus 

Yra bent du požiūriai į vyriškus laikrodžius. Viename flange – impulsyvus pirkimas, dažnas laikrodžių keitimas, rinkimasis vien pagal dizainą. Kitame flange – apgalvotas pasirinkimas, įvertinant daug aspektų. Tuomet laikrodis gali tarnauti itin daug metų. O tai reiškia papildomą naudą ne tik pačiam žmogui, bet ir aplinkai. Paprastai laikrodžiai vyrams pigiau kainuoja internete, todėl čia susirenka įvairių lūkesčių vedami pirkėjai.

Paklausa diktuoja pasiūlą – taip galima apibūdinti internete prieinamą laikrodžių asortimentą. Kiekvienas išsirinks tai, ko nori. Kai paieška vyksta prie kompiuterio, namie, tai ir impulsyvus pirkimas mažiau tikėtinas. Vadinasi, didesnės galimybės užsisakyti prekę, kuri ne tik gražiai atrodys, bet ir džiugins kokybiškumu. O kokybiški laikrodžiai – labai kantrūs, ypač lyginant su įvairiais moderniais prietaisais. 


Nuolatinių naujinimų laikai


Dabartiniai laikai – ištisi atnaujinimai. Štai telefonas praneša, kad reikia įdiegti patobulinimus, kad pasirodė naujesnė operacinės sistemos versija... Viena vertus, tai tikrai patogu. Žvelgiant iš kito kampo, kartais norisi atsvaros – dalyko, kuris tiesiog veiktų, kuris nepriverstų galvoti apie nuolatinius naujinius. Būtent ši priežastis neretai skatina atsigręžti į kitokius sprendimus. 


Minėtas telefono pavyzdys kelia dvejopą reakciją. Gyvename tarp modernių dalykų – naudojamės technologijomis, kurios prieš porą dešimtmečių būtų atrodžiusios tarsi kosmosas. Bet kartu pasijuntame lyg pakliuvę į tėkmę, kurioje vyrauja nuolatinis poreikis atsinaujinti. Per mažas ekranas, per mažai atminties, per mažai megapikselių ir t. t. Įsivaizduokite, jeigu pirkdami naują išmanųjį telefoną turėtumėte pasirašyti sutartį, kad juo naudositės dešimt metų. Turbūt išsigąstumėte. Suvoktumėte, kad jau po kelerių metų prietaisas atrodys archajiškas. Ar su rankiniu laikrodžiu nutiktų taip pat? Nebūtinai. Jei pagamintas kokybiškai, iš gerų komponentų, jis gali stebinti patvarumu.


Automechaninis laikrodis – tvaraus veikimo pavyzdys


Kalbant apie patvarumą, svarbu ir gimininga sąvoka – tvarumas. Nes tai, kas ilgaamžiška, netampa šiukšlių dėžės turiniu. Čia derėtų paminėti mechaninius (ir automechaninius) laikrodžius. Dažniausiai jie būna brangesni (ir prabangesni) už kvarcinius, tačiau pasitaiko ir labai patraukliai įkainotų variantų. Mechanizmai – itin preciziški. Tai daugybės detalių rinkinys, priverčiantis laikrodį veikti be elementų, paprasčiausiai nuo rankos judesio. Nors, tiesą sakant, žodis „paprasčiausiai“ netinka. Juk tikrai nepaprasta, kai mechanizmas veikia ne todėl, kad būtų įkrautas, ne todėl, kad būtų su elementu, o todėl, kad yra tiesiog segimas ant riešo. 


Mechaninių laikrodžių istorija – solidi, reprezentuojanti laikrodininkystę kone kaip meną. O šiais laikais tokie laikrodžiai gali tapti ir tvarumo simboliu. Žinoma, ir kvarcinis laikrodis nėra „taršus“, tačiau vis tiek kas kelerius metus tenka keisti elementą. Be abejo, tai menka problema, palyginti su ličio jonų baterijomis „pakinkytais“ išmaniaisiais laikrodžiais. Kaip ten bebūtų, automechaninis laikrodis savo veikimu ir gaunama energija išsiskiria iš konteksto gerąja prasme. 


Dar vienas variantas vertinantiems ekologiją ir nenorintiems rūpintis elementais – kvarciniai laikrodžiai, kuriuos įkrauna saulės energija. Apie elemento keitimą galima pamiršti. Tačiau daugelis entuziastų pirmiausia žvalgosi būtent į mechaninius – nes tai laikrodžiai, turintys kažką magiško. 


Ar kaina lemia viską?


Kaip minėta, automechaniniai laikrodžiai brangesni, nors galima rasti ir tikrai pigių. Visai pagrįstai gali kilti klausimas: ar laikrodžiai vyrams pigiau parduodami todėl, kad yra mažiau patvarūs? Atsakymas į šį klausimą – ir taip, ir ne. Galima teigti, kad pigesnis daiktas – ne toks preciziškas, ne taip kruopščiai pagamintas, o gamyboje panaudotos prastesnės detalės. Visgi džiugu, kad tai nėra taisyklė. Netrūksta pavyzdžių, kai mažai kainuojantis laikrodis veikia ilgai ir patikimai. Dešimt metų – ne riba. 


Lygiai taip pat didesnė kaina dar nėra argumentas, kad produktas geras. Apžvalgininkai šį pavyzdį neretai pritaiko kalbėdami apie vadinamuosius fashion laikrodžius, kurie įvairiomis detalėmis nusileidžia „grynakraujams“ laikrodžių gamintojams, tačiau parduodami brangiau. Vadinasi, už mažesnę kainą įmanoma gauti ilgaamžiškesnį daiktą. Kainuojantį mažiau nei jūsų telefonas ir veiksiantį kur kas ilgiau. 


Laikrodis, kuris veiks ilgai


Jeigu norėtumėte laikrodžio, kuris pagamintas ne kaip vienadienis produktas, nebūtina išleisti labai daug pinigų. Vienas geriausiai lūkesčius atitinkančių perkės ženklų šiuo atveju būtų „Orient“. Tai japoniškas dizainas, japoniški mechanizmai ir išties gera reputacija. Nemaža asortimento dalis – automechaniniai laikrodžiai, tad jiems nereikia jokio elemento. Taigi, jeigu geri laikrodžiai vyrams siūlomi pigiau nei išmanusis telefonas, žinokite, jog tai – nebūtinai apgaulė. 


Puikią reputaciją pelnę laikrodžių gamintojai rūpinasi aplinka ir stengiasi dirbti kuo tvariau. Prie tvarumo neabejotinai prisideda ir pati laikrodžio kokybė. Juk kokybiškas laikrodis tarnaus ilgai, po pusmečio neprireiks mesti į šiukšlių dėžę. O jeigu aksesuaras yra su praktiška metaline apyranke, tada jis dar mažiau pavaldus laikui. Tačiau svarbiausias čia yra pirkėjas, priimantis sąmoningą sprendimą rinktis kokybę.


Užsakymo nr.: PT_71406

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis