Agatai: magiškai greičiau – lėtai

Kartais geriausias būdas reikalų vyksmui pagreitinti yra sulėtinimas („Slowing down is sometimes the best way to speed up.“ (Mike’as Vance’as). Lao Tzu primena, kad gamta neskuba, tačiau viską įgyvendina tobulai („Nature does not hurry, yet everything is accomplished.“). Gamta yra tobulas pavyzdys ir įrodymas, kad viskam reikia laiko subręsti, o patys gražiausi dalykai įvyksta organiškai, pačiu tinkamiausiu laiku ir būdu. Nesvarbu, kiek skubintume įvykius ir bandytume verstis per galvą, stengdamiesi ką nors sustabdyti, gamtoje vis vien saulė kyla ir leidžiasi, bangos toliau plaka krantą ir jį palieka, vėjas toliau švilpia medžių šakose, Mėnulio fazės keičia viena kitą, kaip ir metų laikai. Ir vėl ateina naujas rytas, ir vėl pasirodo nauja gandriukų ar kregždžių vada sodybų pastogėse...


Dėl nuolatinio lėkimo ir kone nauja vertybe tapusio įpročio bandyti gyventi vis greičiau nustojame matyti ne tik gamtos reiškinių raidą, kitimą ir neįtikėtiną žavesį – kartais ir mūsų pačių gyvenimas prabėga pro šalį, kol vis skubame gyventi greičiau, efektyviau, verčiame įvykius vykti nebūtinai natūraliu ritmu, kaip gamta padiktuoja. Vasara ir rudens pradžia net ir šiaurietiško klimato Lietuvoje įprastai būna saulėti, o tai natūraliai mūsų lėkimą pristabdo bent jau fiziškai. Sulėtėjus fiziniam kūnui, lėčiau bėga ir mintys galvoje. Taigi dabar yra puikus mėnuo atsigręžti į gamtą ir pasisemti tikėjimo, jog, atsidavę natūraliai gyvenimo tėkmei, būsime laimingi ir sveiki, gal net labiau nei paprastai.


Tyrimai rodo, jog vienas iš faktorių, kodėl dalis žmonių gyvena taip ilgai, kad sulaukia net 100 metų ar ir daugiau, yra tas, jog jų gyvenime tarsi neegzistuoja laikas (nėra žodžių „vėluoju“, „paskubėk“, „arba staigiai, arba nebereikia“, „deadline’as buvo vakar“) bei stresas (net ir sunkiausiomis akimirkomis jie priima, kad visada gali būti blogiau, kad ir kaip sunku būtų dabar, visada sudėtingi etapai galiausiai baigiasi ir ateina lengvesni). Ūkininkaujantys žmonės jau savaime yra arčiau gamtos ir gyvenimą dažnai suvokia filosofiškiau – t. y. kad skubėjimas nebūtinai išsprendžia kokius nors klausimus, priešingai, dažnai laukimas ir leidimas viskam vykti lėčiau duoda daugiau naudos. Derlius užauga jį laistant ir viduje žinant, kad kai sėklos subręs, tada ir pasimatys pirmieji ūgliai. Jei skubintume natūralų brandinimo procesą, judintume sėklas jas iškasdami ir žiūrėdami, ar kažkas jau pasikeitė, tikėtina, derliaus išvis nesulauktume.


Gyvenime šis gamtai ir visatai būdingas principas pasireiškia taip pat. Motina Gamta, gamtos deivė Gaia ir kitų civilizacijų gamtos deivės yra siejamos su agatais – pusbrangiais akmenimis, kurie padeda sulėtinti vidinį savo ir gyvenimo ritmą, rasti harmoniją. Agatai pasižymi žemomis vibracijomis, taigi puikiai nuramina fiziškai vis lekiančius ir gyventi nespėjančius žmones, padeda išgryninti ir nuraminti mintis tiems, kurie jaučiasi, tarsi net miegant jų mintys galvoje nesustoja suktis. Dėl šios priežasties agatais ypač rekomenduojama puoštis išgyvenantiems nemigą, nuolat nepailsintiems žmonėms, tiems, kuriems atrodo, lyg vis neriasi iš kailio, o gyventi vis vien nesuspėja.


Papuošalų su agatais turėti bei dovanoti rekomenduojama ir tiems, kurie nori sureguliuoti kartais galbūt gąsdinančius sapnus, kad šie taptų gražūs, atpalaiduojantys, ir negatyvią energiją norintiems pakeisti į pozityvią. Senovės civilizacijų gyventojai tikėjo, kad jeigu susapnuoji agatą, tai simbolizuoja artėjančią sėkmę, tikslo pasiekimą, svajonės ar ambicijos išsipildymą. Sulėtėjus vidiniam ritmui, žmogų užplūsta saugumo, romaus pasitikėjimo gyvenimu ir savimi jausmai, žinojimas, kad gyvenimo tikslai, svajonės ir norai yra pasėti lyg sėklos žemėje ir bręsta. Kai tam bus tinkamiausias laikas, gyvenimas apdovanos ir saldžiausiais vaisiais, o jų belaukiant, kasdienybe galima mėgautis lėtai ir išmintingai.


Paauksuoto žalvario apyrankė: raudoni agatai, ametistai
Paauksuoto žalvario apyrankė: raudoni agatai, ametistai
Shutterstock nuotr.


Agatų skleidžiama ir su jais siejama ramybė laikoma puikia ir dažnai pageidaujama palydove daugelyje kasdienių mūsų veiklų. Viena jų yra joga. Vis daugėjant nuolatinį stresą patiriančių ir kasdien skubėti privalančių žmonių, vis dažniau gręžiamasi ir į Rytų filosofijas, ieškoma minčių nuraminimo technikų. Joga – viena labiausiai populiarėjančių, o ją ir meditaciją praktikuojantiems žmonėms agatų juvelyrika ypač rekomenduojama. Tikima, kad šie akmenys ne tik ramina psichologiškai, didina dėmesio koncentraciją, bet ir atpalaiduoja fizinį kūną, taip padėdami besiskundžiantiems raumenų ir sąnarių skausmais.


Agatai yra vieni margiausių natūralių pusbrangių akmenų. Savo grožiu jie nepaliauja žavėti jau tūkstančius metų. Sakoma, jog dėl ypatingo spalvų bei raštų išsidėstymo rasti dviejų identiškų agato akmenų pasaulyje beveik neįmanoma. Tai primena kiekvieną mūsų – unikalų ir vienintelį tokį visoje visatoje.


Mielos moterys, kviečiame sulėtinti gyvenimo tempą, pasinerti į vidinę ramybę, kad pastebėtumėte, kokios jūs neįtikėtinai gražios, žavios, fantastiškos, unikalios tiek vidumi, tiek išore ir savo gyvenimo istorija. Pasidžiaukite kiekviena nuostabia savo diena ir begale nepakeičiamų akimirkų, pagirkite save, kad nutarėte jas išgyventi dabar, būdamos ten, kur esate, niekur nelėkdamos. Tegul tokios akimirkos tampa puikiais prisiminimais ir įkvėpimu ne tik sau, bet ir kitiems aplink jus. Aukite lėtai, kantriai, saugiai, ramiai ir žydėkite nesustabdomai, magiškai.



Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis