Kartu su vasaros saule galime pasileisti plaukus, upėms – garsiai, net pasišokinėjant, tekėti, jūroms ir vandenynams – purslais vėl pasiekti pirštų galiukus šiauriniuose saulės nutirpdytuose krantuose. Turbūt nė nesusimąstome, kiek daug bendro turime su plačiaisiais vandenynais. Jų gylis neaprėpiamas ir tik vietomis išmatuojamas, kaip mūsų siela. Vandenynai ne tik suteikia namus ir gyvybės, bet ir turi stipriausios energijos užtaisą, kurio kol kas dar niekas nesugebėjo nei palaužti, nei pažaboti. Mūsų vidinės energijos užtaisas yra viltis, kuri mus neša per didžiausius iššūkius gyvenime ir atplukdo į ramesnius krantus. Simboliška ir ironiška, kad ieškome prabangos išorėje, nors juk didžiausia gyvena mūsų sielos gelmėse, o jau iš to vidaus veržiasi tokia jėga, kuri leidžia sukurti viską, ką tik įsivaizduojame. Kas, jei galėtume dar ir akiai malonų priminimą dėvėti, kuris ne tik puoštų, bet ir neleistų pamiršti, kad stipriausia mūsų jėga ir didžiausia prabanga gyvena sielos viduje, lygiai kaip perlas savo moliuske, minkštai vandenynų pataluose?
Vos pamačius perlus, apima švelnumo, žavumo ir jaukumo jausmai. Nors tai ne mineralas, kaip kiti įprasti brangieji ir pusbrangiai akmenys, perlai yra vieni labiausiai vertinamų gamtos darinių, kuriais iki šiol puošiamės. Tai gamtos kūrinys, tačiau sukurtas dar įspūdingiau, negu kiti brangakmeniai, besislepiantys giliai požemiuose ar įmigę aukščiausiuose kalnuose. Natūralius perlus išaugina gilūs vandenynų patalai, kuriuose gyvena austrės ir moliuskai. Galbūt dėl išskirtinės savo kilmės perlai dar vadinami karalienės puošmena, simbolizuojančia tyrumą, kuklumą ir nekaltumą.
Natūraliai, be jokio žmogaus įsikišimo susiformavę perlai yra tikra retenybė. Dėl to būtent tokie yra vertingiausi ir brangiausi. Nors mums įprasčiausia laikoma apvali forma, perlų būna visokiausių. Pastaraisiais dešimtmečiais išaugo perlų „fermos“, kurių pradžia laikoma Japonija, bet greit jos išpopuliarėjo visame Pietryčių Azijos regione. Tokiose „fermose“ užauginama daug daugiau perlų, negu gamtoje jų susiformuotų natūraliomis sąlygomis. Tiesa, kol kas joks dirbtinai išaugintas perlas neprilygs natūraliai susiformavusių perlų vertei. Dėl šios priežasties juvelyrika, pagaminta iš natūraliai vandenynuose susiformavusių perlų, yra ne tik perduodama iš kartos į kartą kaip didelė vertybė, bet simboliškai netgi yra laikoma kiekvienos dievaitės juvelyrika.
Perlai nuo senų senovės daugelyje civilizacijų apipinti legendomis, dalimi jų nemažai įvairių pasaulio kultūrų tiki ir šiandien. Jie yra laikomi Mėnulio akmenimis, nes, pagal senovės indų vedas, buvo tikima, kad Mėnulio dievas buvo atsakingas už visus vandens elementus. Mėnulis, kaip tiki astrologai, turi įtakos pagrindiniams mūsų įpročiams, asmeniniams poreikiams ir emocijoms. Sakoma, kad jis valdo mentalinę ir emocinę būklę. Tie, kurių astrologiniame gimimo žemėlapyje matyti stipri Mėnulio įtaka, yra apdovanoti didesniu talentu kurti, geresne vaizduote, pasižymi bebaimiškumu, emociniu stabilumu, prisitaikymu ir gebėjimu aiškiai bei adekvačiai pažvelgti į save iš šalies.
Kitoje medalio pusėje atsiduria žmonės, kurie iš prigimties ar dėl susiklosčiusių aplinkybių emociškai jaučiasi itin nestabiliai, yra lydimi baimių, netikrumo, nepasitikėjimo nei savimi, nei aplinka, jų galvoje vis nepailsta mintys, šie žmonės jaučia nuolatinį susierzinimą. Tokiems žmonėms ypač rekomenduojama dėvėti papuošalus su natūraliais perlais, nes šie išvardytus simptomus neautralizuoja. Ne tik suteikia ramybės, bet ir padeda visur įžvelgti pozityvumą bei, kas galbūt svarbiausia, susigrąžinti viltį!
Tikėjimas, meilė ir viltis mums suteikia jėgų, kurių gal nė nežinojome, kiek dar turime, atveria šviesą, kuri jau atrodė užgesusi, suteikia gyvasties, kuri jau, manėme, lyg paskutinis atodūsis palieka krūtinę be kelio atgalios. Tokius simbolius karų ir sunkmečių laikais nuo senovės žmonės piešė savo užrašinėse ir ant popieriaus skiaučių, kad tik visa tai kasdien būtų šalia, nepasimirštų ir neleistų prarasti vilties. Tokie simboliai ir juvelyrikoje būdavo iškalinėjami, kad, net paliekant namus ir išvykstant į nežinią, viena visada išliktų kartu su mumis – viltis. Perlai yra vilties įsikūnijimas. Jie neleidžia jai užgesti, nesvarbu, kokia prisilpusi ji būtų. Tai nuostabiausia šių pusbrangių akmenų savybė, kuri, primindama neprarasti vilties, suteikia gyvybę begalei kitų fantastiškų dalykų, nutinkančių gyvenime vien dėl to, kad viltis neapleido.
Gyvename pasaulyje, kuriame dažnai klaidingai žmones kaip bet kokią knygą vertiname pagal viršelį, lyg būtume pamiršę, jog kiekvienas turi unikalią savo istoriją. Visgi puoselėjant savo vidų svarbu nepamiršti ir išorės. Perlai, sako, turi savybę išryškinti tikrąjį kiekvienos moters grožį – tiek vidinį, tiek ir išorinį. Ir kiekvienos – savaip. Turbūt ne veltui ir Marilyn Monroe, nors labiausiai žibėdavo dėvėdama deimantus, dažniau puošdavosi perlais.
Mielos skaitytojos, jūs esate tos įspūdingiausios upės, jūros ir vandenynai, kuriomis pasaulis atsižavėti negali. Jūs esate tokios pat gyvastingos, neaprėpiamos, kupinos ramybės ir nesustabdomos jėgos. Tegul jūsų viltis kartu su pavasario saule ir šviesa įsižiebia dar stipriau. Tegul vidinis jūsų perlas neleidžia sustoti gyventi ir džiaugtis gyvenimu, o perlų juvelyrika ne tik papuošia, bet ir primena, kad esate labiausiai kerinčios deivės su savo potvyniais ir atoslūgiais, purslais krante ir dar nepažinta milžiniška visata mažiausiai atskleistose savo sielos gelmėse.