Garsūs pasaulio mados namai kasmet pristato naujas kolekcijas ir stipriosios lyties atstovams, vis tik kai kurių dėmesys krypsta būtent į vyrų mados liaupsinimą. Antai šiandien galime pastebėti drąsius aprangos sprendimus ir moteriškos atributikos įsiliejimą į vyrų garderobą. Tam įtakos, žinoma, turėjo gatvės mada, pamažu ištrynusi ribas tarp to, kas tinka vienai ar kitai lyčiai. Mada transformuojasi ir eina link netradicinių barjerų, naikindama bet kokius nusistovėjusius stereotipus. Tačiau yra ir tai, kas nesikeičia metų metus – tai spintos kapsulė, arba drabužiai, kurie nepavaldūs laikui. Kapsulinis garderobas – tai tarsi spintos pamatas, kuris turėtų būti matomas pravėrus kiekvieno vyro spintos duris. Turėdami šių pagrindinių drabužių, išlošiate ne tik siekdami susikurti daugybę skirtingų derinių, bet ir galimybę išgryninti savo stilių bei kritiškai nuspręsti, kokie drabužiai jums reikalingi.
Paprastai kapsulę sudaro keli pagrindiniai geros kokybės drabužiai bei aksesuarai, puikiai derantys tarpusavyje ir tarnaujantys ne vieną sezoną. Kalbant apie pavasarį, šiam sezonui užtenka maždaug penkių derinių, apytiksliai 10 drabužių, neskaičiuojant aksesuarų. Tai:
- Džinsinės kelnės. Itin svarbus vyriško stiliaus atributas, kuris tinka tiek leidžiant laisvalaikį, tiek vykstant į susitikimą, priderinus marškinius ar klasikinį švarką. Galima rinktis ir juodus ar tamsiai mėlynus džinsus, tačiau be pastarųjų neapseis nė vienas stilingas vyras.
- Vienspalviai (geriausia balti ir juodi) marškinėliai. Tai ypač reikalingas drabužis, be kurio neišsivers joks vyras. Šaltuoju sezonu jie gali būti vilkimi po megztiniu, o atšilus orams – prie švarko ir netgi prie prasegtų raštuotų vasarinių marškinėlių, taip sukuriant neįpareigojantį laisvalaikio stilių.
- Balti marškiniai. Ko gero, vienas iš must-have drabužių tiek vyrų, tiek moterų spintoje, ypač tuomet, kai „nėra ką apsirengti“. Klasikiniai balti marškiniai tiks tiek prie kostiuminių kelnių, tiek prie džinsų. Taigi juos lengva priderinti ir ruošiantis į oficialų susitikimą, ir į pasimatymą.
- Megztinis. Bent vienas klasikinio kirpimo megztinis ovalia iškirpte turėtų atsidurti ir jūsų spintoje. Tai universalus drabužis, dažniausiai nešiojamas šaltuoju sezonu ir vėsesnę pavasario dieną po paltu ar striuke.
- Klasikinis švarkas. Kiekvieno vyro spintoje turėtų atsirasti ne per daug ryškus klasikinis švarkas. Idealiausia, jei jis būtų mėlynas, kadangi šią spalvą lengva priderinti prie įvairių kitų spalvų ir stilių. Jį taip pat galite vilkėti ir prie džinsų.
- Kostiuminio modelio kelnės. Tokio modelio kelnės gali būti derinamos tiek laisvalaikiu prie palaidinių, lengvo megztinio ar marškinių, tiek prie pasirinkto švarko einant į oficialų susitikimą. Geriausia rinktis šviesiai pilkas, kremines ar juodas kelnes.
- Dalykinis kostiumas. Nuo seniausių laikų vyrų spintoje visuomet kabėjo „tas“ kostiumas ypatingoms progoms, tad pravartu turėti bent vieną tokį vienspalvį kostiumą. Žinoma, jei kostiumas būtinas darbe, tokių reikėtų turėti bent kelis.
- Klasikinis paltas. Net jei nemėgstate oficialaus stiliaus, turėti klasikinį vienspalvį paltą prie kostiumo, o laisvalaikiu ir prie džinsų tiesiog būtina.
- Striukė. Palto vilkėti kiekvieną dieną, ko gero, nenorėtų nė vienas, tad turėti striukę, kurią vilksitės laisvalaikiu, taip pat privaloma. Pavasarį ji gali būti arba plona pūkinė, arba odinė, priklauso nuo to, kokį stilių mėgstate.
- Laisvalaikio kostiumėlis. Neįtraukti sportinio laisvalaikio kostiumėlio šiais laikais būtų nuodėmė. Juk ne visada norisi rengtis džinsus, ypač tuomet, kai reikia ypatingo patogumo. O kostiumėlio džemperį galėsite vilkėti ir prie turimų džinsų.
Į savo spintą įtraukdami šiuos pagrindinius drabužius, visada turėsite ką apsirengti ir, miksuodami tarpusavyje skirtingus stilius, sukursite ne vieną dėmesio vertą derinį. Tačiau labai svarbu nepamiršti aksesuarų, kurie įvaizdyje tampa esminiu akcentu. Kad vyrų batai turi būti tvarkingi, o laikrodis – vienas iš būtiniausių aksesuarų, sakyti nereikia. Visgi kiekvienas savimi pasitikintis vyras turėtų investuoti į klasikinius batus, derančius prie kostiumo, ir turėti bent keletą porų batų skirtingoms progoms. Mažos stiliaus detalės turi galios akimirksniu transformuoti įvaizdį, tad jų galite neskaičiuoti.
Vis tik ne visiems vyrams patinka vilkėti tuos pačius drabužius visą sezoną ar net kelerius metus – kartais juk norisi paeksperimentuoti ir pasirinkti ką nors netikėto. Yra tiesos žodžiuose, jog tokie paprasti drabužių deriniai neleidžia atskleisti charakterio ir asmeninio stiliaus, todėl būtent aksesuarai gali ateiti į pagalbą. Taip pat turint drabužinės pamatą galima pasižvalgyti ir kitokio modelio ar kirpimo, asmeninį stilių išryškinančių drabužių. Nebūtina visuomet vilkėti tik baltus marškinius, tamsiai mėlynus džinsus ar mėlyną švarką. Pastarąjį kartais galite pakeisti ryškiaspalviu ar raštuotu, o vietoj tamsių džinsų pasirinkti, pavyzdžiui, šviesiai pilkus ar kitokios jums patinkančios spalvos.
Kasdien norint atrodyti vis kitaip, svarbu mokėti kontroliuoti savo spintos turinį. Pirmiausia vertėtų pradėti nuo jos revizijos, įsivertinant pagrindines dominuojančias spalvas. Jei esate neutralių bei tamsesnių spalvų tonų mėgėjas, neverta lentynoje laikyti ryškios žalios palaidinės. Kai drabužinėje karaliaus tik vilkimi drabužiai, imkitės antro žingsnio – iš turimo asortimento susikurkite kiek įmanoma daugiau derinių. Idealiausia, jei drabužis tinka ir prie laisvalaikio aprangos, ir darbe, ir kuriantis šventiškesnį derinį. Taip spintoje kabės tik reikalingi ir nešiojami drabužiai, o kartu prisidėsite ir prie atsakingesnio mados vartojimo.