Iš kartos – į kartą

Prosenelės žiedas su safyru. Močiutės perlų vėrinys. Mamos sužadėtuvių žiedas, tą dieną iškilmingai užmautas ant piršto. Nuostabu, kai istorija turi tęsinį, o kažkam buvę brangūs papuošalai papuošalų dėžutėse keliauja per dešimtmečius, šimtmečius ar net amžius.

„Jei jūsų šeimoje nebuvo tradicijos dovanoti papuošalus ar perduoti juos iš kartos į kartą, niekada nevėlu tokią tradiciją pradėti kurti“, – neabejoja viena geriausių gemologių Europoje, vienintelė Baltijos šalyse Izraelio deimantų biržos narė ir deimantų namų Vilniuje „The Factory Diamonds and Jewellery by Ribas“ įkūrėja DANA RIBAS.


Dana Ribas
Dana Ribas
T. Vyšniausko nuotr.


Buvo laikas, kai papuošalus moterys ir vyrai nešiojo manydami, kad šie gali juos apsaugoti nuo piktų akių, suteikti energijos, subalansuoti ir nuraminti. Per amžius tradicijos keitėsi, tačiau apsauginė papuošalų funkcija neabejotinai liko, kad ir kiek pakitusia forma – dar ir šiandien galima išgirsti pasakojimų, kaip žiedas su deimantu tapo gelbėjimosi ratu sunkiais laikais. Dar nuostabesnės istorijos yra apie tai, kokius ypatingus prisiminimus saugo šeimos brangenybės.


Azijoje tūkstantmečiais iš kartos į kartą keliauja ne tik vestuviniai auksiniai žiedai, bet ir auksinės grandinėlės, auskarai. Savito stiliaus, masyvūs, atspindintys šio žemyno kultūrą, jie tampa neįkainojama dovana svarbiausiomis gyvenimo progomis.


Ar girdėjote apie seną Izraelio tradiciją? Žiedas su deimantu yra investicija į finansinį būsimosios žmonos saugumą. Rodos, toji tradicija iš Izraelio atkeliauja ir pas mus.


Žiedas su deimantu
Žiedas su deimantu
T. Vyšniausko nuotr.


Šeimos brangenybes galima saugoti ir ateities kartoms, bet galima pasielgti ir taip, kaip pasielgė legendinė aktorė Elizabeth Taylor. 1966 metais Pietų Afrikos kalnakasių atkastą ir „Cartier“ mados namuose į vėrinį inkrustuotą 69,42 karato „Taylor-Burton“ deimantą, kurį jai sužadėtuvių dieną padovanojo aktorius Richardas Burtonas, po skyrybų pardavė, o gautus pinigus paskyrė ligoninės Botsvanoje statybai.


„Ar būtų geri, ar blogi laikai, deimantų vertė kyla. Priežastis – visiškai paprasta: deimantų iškasama vis mažiau ir mažiau, jų atsargos – baigtinės. Štai kodėl deimantas yra vertinga investicija į šeimos tradicijas, nuostabi, iš kartos į kartą perduodama relikvija“, – visiškai tikra gemologė Dana Ribas.


https://factorybyribas.lt/

Užsakymo nr.: PT_67931

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis