Jei turite lengvai atpažįstamą asmeninį stilių, jūsų spintoje greičiausiai nėra jokio chaoso, o dauguma drabužių tarpusavyje dera. Dar geriau, jei tas stilius – klasikinis. Tai reiškia, kad nepataikaujate madoms, taigi laikui bėgant suformavote ypač gerai apgalvotą garderobą. Vis dėlto, jei norite išvengti pasenusio ar neaktualaus įvaizdžio, vertėtų įsiklausyti į žemiau nurodytus patarimus. Jie padės kurti elegantišką stilių, kuris būtų ne tik klasikinis, bet ir modernus.
Atkreipkite dėmesį į spalvas
Visi žino, kokios spalvos yra laikomos klasikinėmis, tai balta, juoda, raudona, smėlinė. Jei manote, kad vien dėl to, jog mėgstate klasikinį stilių, negalite dėvėti levandų ar oranžinės spalvos, klystate. Svarbiausia, kad jūsų pasirinktas atspalvis derėtų prie plaukų, odos atspalvių, o tai gali būti bet kuris tonas iš gausios spalvų gamos. Jei bijote atrodyti pernelyg ryškiai, vaiskias spalvas „blokuokite” neutraliomis, taip jos taps tiesiog įvaizdžio akcentu, o ne pagrindine žvaigžde.
Ieškokite klasikinio stiliaus įkvėpimo
Pritrūkus stiliaus įkvėpimo, jo pasisemkite iš moterų, kurios jus įkvepia. Tai gali būti tokios klasikinio stiliaus ikonos kaip Audrey Hepburn, Grace Kelly, Elizabeth Taylor ar elegantiškos šių laikų damos: Gwyneth Paltrow, Natalie Portman, Angelina Jolie. Nesiūlome jų kopijuoti, tiesiog įsižiūrėkite į jų derinius, stebėkite, kaip jos kuria savo stilių, kokius stiliaus triukus pasitelkia, kad jis būtų traukiantis dėmesį. Galbūt kažką galėsite pritaikyti ir savo stiliuje?
Raskite savo „uniformą”
Visos stilingos damos turi tam tikrą derinį, su kuriuo jaučiasi geriausiai. Šis derinys, kitaip vadinamas „uniforma” stipriai palengvina gyvenimą, pasitarnauja, kai nėra ką rengtis, ar tiesiog norite gražiai atrodyti įdėdama minimalias pastangas. Bijote atrodyti vienodai? Bet juk uniforma neturi būti nuolat sudaroma iš tų pačių drabužių! Spintoje turėkite kelias jos versijas ir būsite pasiruošusi net kelis niekada nenuviliančius, stilingus derinius.
Prioretizuokite puikų kirpimą
Skirtumas tarp puikiai sukirpto kelnių kostiumo ir to, kuris kabo lyg maišas arba, atvirkščiai, braška per siūles yra didžiulis. Visada svarbu rinktis tobulai jums tinkančius drabužius, o kuriant klasikinį stilių tai tiesiog būtina. Aiški drabužio struktūra ir jūsų kūno privalumus paryškinantis modelis yra būtent tai, ko reikėtų dairytis drabužių parduotuvėse. Nepamirškite, kad net ir jau turimus drabužius visuomet galite pataisyti nunešusi pas siuvėją.
Rinkitės moderniąją klasiką
Nuolat girdime apie bazinių drabužių svarbą. Bet ne mažiau svarbu, kad šie baziniai rūbai būtų šiuolaikiški. Senoviško kirpimo juodos kelnės gali būti visai nepatrauklios, bet apsimovusi prigludusį cigaretės stiliaus kelnių modelį aukštintu juosmeniu, akimirksniu sukursite modernų įvaizdį. Ta pati taisyklė galioja baltai palaidinei, švarkui (rinkitės dvieilį, ilgintą modelį), sijonui (neišsiversite be pieštuko formos) bei kitiems baziniams drabužiams.
Nenuvertinkite aksesuarų reikšmės
Stilingi batai, originali rankinė, rankų darbo auskarai ar šilkinė skarelė net labiausiai klasikiniam įvaizdžiui suteikia individualumo. Nebūtina turėti daug aksesuarų, bet verta investuoti į tokius, kuriuos norėsite nuolat nešioti. Tiesa, nieko blogo žaisti su mada, pasidomėti tendencijomis ir savo aksesuarų skyrelį papildyti madingu daiktu. Pavyzdžiui, elegantiška, odine juosmens rankine apjuosusi klasikinį švarką galite sukurti santūrų, bet labai madingą stilių.